Kolesarstvo 24

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Razliko v GC bo pa isto naredu k jaz doma na kavču. Zato pa Vinge vedno vleče naprej na te poizkuse.

Temu ne oporekam. Saj je zanimivo za gledati. Samo bo še dosti možnosti v gorah kjer se lahko naredi resna razlika. Tako vsaj jaz gledam na današnjo etapo.

No ja - ne misliti, da v teh Pogijevih skokih ni tudi nekaj taktike. Pogi je trenutno na vrhu forme (oddelan Giro), ostalim je “vstopni” teden v 3 tedensko, kjer, če je trening plan “normalen” služi za dvigovanje ozr. pripravo dokončne forme. “Skakanje” pa je smrt za ciljano pripravo - in to ne velja samo za kapetane, ampak za celo ekipo. IMHO Pogi (UAE) igra na karto, da bo druge “skuril”.
Današnji “zmagovalec” je “ta drugi Slovenec”, ki je vse skoke “pokril” brez, da bi resno stopil v pedala.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.067
3.819
113
Japajade. Da v taki etapi sploh ostaneš v prvi grupi ga najebeš bolj kot gorskih etapah, ne pa da bi se še šparal. Sploh roglič, ki že v normalnih etapah preveč energije porabi samo za to da se vozi na pozicijah, kjer se nekateri kar podzavestno ali po občutku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Temu ne oporekam. Saj je zanimivo za gledati. Samo bo še dosti možnosti v gorah kjer se lahko naredi resna razlika. Tako vsaj jaz gledam na današnjo etapo.
Po tvojem mnenju morata torej Remco ali Pogi napasti Vingota na najbolj strmem klancu? Ti to resno ali se hecaš zdajle? Pa se ti zavedaš, da je Vingo trenutno najboljši klančar?
Vingota se napada, kjer je šibek. To pomeni, da je etapa kot je bila današnja celotna primerna za skoke in izmenične napade tekmovalcev za najvišje pozicije. Enako na razgibanih trasah, kjer se ga da otresti na absolutno moč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in gr69

Schime

Guru
22. nov 2008
1.975
769
113
Po takem bi potem lahko sklepal, da ti praviš, da je Vingo že zmagal? Ne vem kje sem napisal, da morata napadati na največji klanec?
Kolikor vidim tudi tukaj na "ravnini in makadamu" ni šibek?
Dejansko pa sem sklepal po tem, da je Vingo kar nekaj skokov pokril s svojimi pomočniki. Na drugi strani je Pogi svoje pustil zadaj (logično ker je skočil v napad).
Glede na to, da je etapa bila kritična (in res tudi recimo možna opcija za napad) bi prav lahko zbušil gumo in bi potem res odsviral svoje brez pomočnikov. Kot Vingo, ki pa je na srečo imel poleg Tratnika.
Saj lahko proba ni problema samo je tudi naivno pričakovati, da se bo kar otresel Jonasa na ravnini. Kot se je danes pokazalo se ga ni. Pravim samo, da mu defenziva kak dan ne bi škodila.Sploh glede na to, da bo slej ko prej moral tudi Vingo napadit glede na to, da zaostaja več kot minuto, kar spet ni nekaj posebnega. In zato tudi ne troši energije s potencialnimi pobegi 80km pred ciljem. In ja sam mislim, da je Pogačar v veliko boljši formi kot lansko leto in bo tudi Vingo imel probleme pobegnit v hribih. Če sploh bo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Vinge bo odpadu na prvem resnem klancu, po mojem, zadnjič je bil pečen in kuhan na vrhu.
Pogi pa defenzive ne bo vozu, ko bo to začel, ni več on.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
Vinge bi odgovoril, da gravitacija dela svoje ;)
Dejstvo je, da Vinge je v zelo dobri formi, da zaenkrat ni peklenske vročine, ki Tadeju ne odgovarja in da se Vingova forma izboljšuje z vsakim tednom. Pa upam, da tudi Primoževa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Vinge je v presenetljivo dobri formi, sam se mi je zdel zelo pečen na vrhu klanca. Živi bili pa videli, jest spet na telefonu s pol črtice signala. Na dol pa itak da je šlo v prid Pogiju, ma nekih 8 kil več.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.906
2.623
113
Pa ekipo ima Jonas letos slabšo kot lani. Pomoje bo to tudi dosti vplivalo na končni rezultat.
 

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
214
78
28
Nepoznam preveč tega športa. Ampak je moje mnenje da je Jonas en velik pussy. Sam šlepal bi se, in bi rad bil v zaveterju pol metra pred ciljem, pal bi pa skočil...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.422
4.946
113
Na tak način (s šlepanjem za Rogličem in njegovo ekipo), je Pogačar zmagal prvi tour.
Rekel bi, da je pač ekipa Visme "odrasla" in skrbno pazi na taktiko. Ve se, kdo so konkurenti za skupno zmago. Brez veze je trošiti energijo, da bi se skupaj z glavnima konkurentoma bolj odlepil od ostalih. Etapna zmaga sicer prinese nekaj denarja, ampak načeloma za tega poskrbi bogat lastnik in sponzorji ekipe. Sploh, če uspe skupna zmaga.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

mr_

Guru
20. sep 2007
9.301
2.683
113
UAE ekipa je sestavljena za klance. Za dobrobit Tadeja bi bilo fajn, da se rešijo 'težave' v ekipi, kjer je nekaj teženj po soliranju.
Ko bo začelo pokat v hribih, bo makadamska etapa hitro pozabljena. Oz. je že danes stvar preteklosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Nepoznam preveč tega športa. Ampak je moje mnenje da je Jonas en velik pussy. Sam šlepal bi se, in bi rad bil v zaveterju pol metra pred ciljem, pal bi pa skočil...
Če si sposoben rečt katermukoli kolesarju pussy, boljš da spremljaš nogomet, ker tega športa pač ne štekaš. Da rečeš pa to človeku, ki se je spustil na glavo po napol suhi in napol mokri cesti nekaj mesecev po divjem padcu si pa pač ...rajš ne napišem kaj.
Tako da Vinge je zelo daleč od tega, da bi bil pussy, tud če ni menjal. V bistvu je blo to zelo pametno v dani situaciji. Ni pa on Pogačar, ki najrajši napada tam kjer so drugi kot pojajcih. To dela že od mladincev naprej in to ga dela velikega in edinstvenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in ishtar007

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
meni se je zdelo povsem logično, da jonas ne sodeluje...zakaj pa bi... itak po ravnini s takima kolesarjema nima šans.
a mislite, da bi potem pogi, remco in jonas skupaj prišli v cilj? nikoli...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Mi je pa zelo všeč, da so po prvem tednu tako majhne razlike... napovedovali so minute...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

delter333

Guru
21. maj 2010
1.824
1.523
113
Notranjska
Se mi zdi, da Visma najbolj naklada. Nič jim ne verjamem.
Najbolj smešno se mi zdi ko govorijo da so veseli da tako malo zaostajajo (beri Pogi slab si) in kako so lani v dveh etapah dobili 7 minut. Že res ampak lani Pogačar ni imel optimalnih priprav sedaj pa Jonas a on bo pa kar za zadnji teden prišel v super formo?
Jaz osebno mislim da ne bo je pa dobro delat ves ta haype da je dirka zanimiva, vse je to šov, vendar sem mnenja da ima Pogačar še veliko municije, za Jonasa pa trenutno res nisem prepričan. Poleg tega ima z ekipo problem, ne morejo držati resnega tempa.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.533
-1.387
63
Aleksandr Vlasov je zaradi včerajšnjega padca končal Tour. To je pa kar hud udarec za Rogliča.
 
  • Wow
Reactions: mr_