Kolesarstvo 2020

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.479
8.828
113
Ne vem kaj se razburjas. Rekli so, da je imel napačen zobnik zaradi okvare pred startom. Jaz se sprašujem, kaj jim spet ne štima, da ne morejo v 3 urah najti novega bicikla. Ali pa se zagovarjajo zaradi napačne izbire.
Al se ne sme nič reči več al kaj. Sej nisi edini k goni bicikl in spremlja kolesarstvo že desetletja.
Ne se jezit. Če bi mislili, da sta tista dva zoba tak problem, bi med etapo že zamenjal kolo, tko ga pač niso. Na tako ekstremnem klancu pa noben ni vedu, kdaj bo v buli. Tko da se je končalo kar dobro in verjamem, da bi bil Primož enako v buli tud z 34/32 prenosom in da to ni mel bistvenega vpliva na razplet. Definitivno je pa mel vpliv Kuss.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.909
2.386
113
Na vrhunskem ivoju ima vsaka malenkost velik vpliv. Ko je bilo najhuje, je Primož šel parkrat rahel cik-cak po klancu. Plus to, da vozi z visoko kadenco. Jaz bi rekel, da tista dva zoba nista tako nepomembna. Saj ni neke hude zgodbe s tem, ampak omenili so in zgleda spet nek manjši zajeb ekipe.
In zaradi manjših napakic se lahko izgubi sekunde, minute.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

jello

Guru
22. sep 2008
9.633
3.516
113
Zmaga tisti, ki naredi najmanj napak, oziroma nobene zares usodne. Da v treh tednih vsi vse (DS, šoferji, mehaniki, maserji, kuhar, dohtar, tajnica in vseh deset kolesarjev) oddelajo brez napak ni realno.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.909
2.386
113
Seveda ni realno, se strinjam. Lahko pa se pripraviš maksimalno. Kot Pogačar na zadnji klanec, če se prav spomnim so imeli zadnjo kaseto na zob razlike, da je bil lahko na maksimumu.
TJV pa na odličilni klanec Vuelte pride z 'napačnim zobnikom'. Še sreča da Primož ni padel v konkretno krizo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Tako kot je Hvastja rekel. Do minute, raje manj kot več je moč dobiti na kronometru. Hvala bogu se je vse izšlo. Ni veliko pušil na gorskih etapah, pa krono odpeljal kot je treba. Upam da bo 39 sek dovolj.