Kočevje po precepljenosti prehiteva vse

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
520
81
28

A ni vedno znova zanimivo. Če si neuspešen potem ti pripada dodatek. Če pa si uspešen ker maš dobro strategijo in načrt še preden si dobil navodila potem pa po buči. Namesto da bi ta sistem preučili in ga vzpostavili drugod po Sloveniji raje pošlejo inšpektorje preverjat pike in vejice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sad

jest5

Guru
18. avg 2007
25.166
-8.270
113
Povsem pravilno je, da se pošlje inšpektorje, da dobro preverijo morebitne nepravilnosti.
Če vse štima, je potem jasno na mestu tudi pohvala. Kar pa vladnim majmunom ne bo šlo z jezika
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Ql....so se samoorganiziral....in sedaj gre to naši birokraciji v nos :D

A niso mel teden nazaj seje za #debirokratizacijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V Kočevju so ponudili, da bi cepili tudi ljudi, ki pridejo od drugod, pa je Kacin izjavil, da mora priti cepivo do ljudi in ne ljudje k cepivu.:gorjaca: Čisto po slovensko, kar štrli ven, je treba hitro zatolči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Ja, tole je tudi meni padlo v oči. V Kočevju so se res potrudili, organizirali (vključno s prostovoljci). Pošljejo jim inšpekcije, potem pa jih še Kacin dobesedno jebe.
Tipično slovensko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Naj dajo Kacinu že končno nek dobro plačan job gor v Bruslju, da se odsvaljka tja, kjer bo lahko prelagal papirje in dlakocepil, tukaj pa naj nastavijo nekega sposobnega organizatorja, ki je kdaj že zares kaj delal in ne samo govoril. Al pa če gre v penzijon, tudi ne bo nič narobe. Saj je bil care mare med slovensko vojno, nič ne rečem, ampak ti cajti so že zdavnaj mimo. Za mlado generacijo je samo še en senilc, ki nekaj nabija in ga nihče ne pozna, niti mu ne pripisuje nobene uporabne vrednosti.
Kočevje pa - svaka čast fantje in punce, če bi bila država tako organizirana, bi marsikaj teklo drugače. In boljše.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Naj dajo Kacinu že končno nek dobro plačan job gor v Bruslju, da se odsvaljka tja, kjer bo lahko prelagal papirje in dlakocepil, tukaj pa naj nastavijo nekega sposobnega organizatorja, ki je kdaj že zares kaj delal in ne samo govoril.

Napredka ne bo, dokler ne bomo prevzeli miselnost, če ne boš delal ustrezno, te bomo hitro brcnili v rit.

Tole toleriranje: "Še sreča, da ni naredil več škode" ne vodi nikamor,
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kar se mene tice se ob ustrezni organizaciji razdeljevanja cepiva 'Kocevje' ne bi moglo zgoditi.
Ker ce je strategija da se cepljejo ljudje od 70+ v Kocevju pa so jih takrat ze 40+ pomeni da je nekaj hudo narobe (pa ne da so v Kocevju kaj krivi) a bi mogli oni, ki razdeljujejo cepivo po drzavi tocno vedeti koliko starostnikov je v dolocenem starostnem obdobju po regijah potrebno pocepiti.
In v primeru Kocevja..v trenutku ko so pocepili vse 70+ starostnike, ne bi smeli dobiti nic vec cepiva dokler se na drzavni ravni ne bi spravili cepiti 60+ populacijo (razen ce je Kocevje drzava v drzavi).
 

Ris

Pripravnik
27. apr 2021
88
26
18
Zakajže?
Da bi ostalo še več neporabljenega cepiva? Zakaj je potrebno kaznovati uspešne, namesto da bi se učili od njih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Kamele0N

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kar se mene tice se ob ustrezni organizaciji razdeljevanja cepiva 'Kocevje' ne bi moglo zgoditi.
Ker ce je strategija da se cepljejo ljudje od 70+ v Kocevju pa so jih takrat ze 40+ pomeni da je nekaj hudo narobe (pa ne da so v Kocevju kaj krivi) a bi mogli oni, ki razdeljujejo cepivo po drzavi tocno vedeti koliko starostnikov je v dolocenem starostnem obdobju po regijah potrebno pocepiti.
In v primeru Kocevja..v trenutku ko so pocepili vse 70+ starostnike, ne bi smeli dobiti nic vec cepiva dokler se na drzavni ravni ne bi spravili cepiti 60+ populacijo (razen ce je Kocevje drzava v drzavi).
Štos je v tem, da v večini države nimajo pojma, koliko ljudi v določenem starostnem obdobju je treba pocepiti. V Kočevju imajo to urejeno, vedno imajo pripravljene točne sezname in tudi rezervne sezname, če kdo odpove. Cepiva pa dobijo točno toliko, kot ga potrebujejo, zato nobene inšpekcija, pa so jih imeli do sedaj devet, ni ugotovila, da je kaj narobe.
Pa tudi sam potek cepljenja. V Ljubljani traja vsaj pol ure, da preko vse birokracije prideš do cepilnega mesta, v Kočevju je trajalo manj kot pet minut od prijave do cepljenja, pa še iz avta mi ni bilo treba stopiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in krava

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Zakajže?
Da bi ostalo še več neporabljenega cepiva? Zakaj je potrebno kaznovati uspešne, namesto da bi se učili od njih?

Tu ne gre za kaznovanje. Po logiki rizika je 78 letnik v lj, ki se ni bil cepljen dosti bolj rizicen od 45 letnika iz Kocevja.

Ce bos dobro prebral kaj sem napisal, ni point v uspesnosti Kocevja, ampak v nesposobnosti razdeljevanja cepiva tam kjer je to potrebno.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.457
113
kod Džej-Zija
Štos je v tem, da v večini države nimajo pojma, koliko ljudi v določenem starostnem obdobju je treba pocepiti. V Kočevju imajo to urejeno, vedno imajo pripravljene točne sezname in tudi rezervne sezname, če kdo odpove. Cepiva pa dobijo točno toliko, kot ga potrebujejo, zato nobene inšpekcija, pa so jih imeli do sedaj devet, ni ugotovila, da je kaj narobe.
Pa tudi sam potek cepljenja. V Ljubljani traja vsaj pol ure, da preko vse birokracije prideš do cepilnega mesta, v Kočevju je trajalo manj kot pet minut od prijave do cepljenja, pa še iz avta mi ni bilo treba stopiti.
Ko sem se v Lj cepil, sem za to porabil neto 5-10 minut, nič pol ure.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kar se mene tice se ob ustrezni organizaciji razdeljevanja cepiva 'Kocevje' ne bi moglo zgoditi.
Ker ce je strategija da se cepljejo ljudje od 70+ v Kocevju pa so jih takrat ze 40+ pomeni da je nekaj hudo narobe (pa ne da so v Kocevju kaj krivi) a bi mogli oni, ki razdeljujejo cepivo po drzavi tocno vedeti koliko starostnikov je v dolocenem starostnem obdobju po regijah potrebno pocepiti.
In v primeru Kocevja..v trenutku ko so pocepili vse 70+ starostnike, ne bi smeli dobiti nic vec cepiva dokler se na drzavni ravni ne bi spravili cepiti 60+ populacijo (razen ce je Kocevje drzava v drzavi).
Drži. Je pa tu en problem: baje je cepivo ostajalo in bolje kot da propade, je da se porabi. In Kočevje je bilo na vse pripravljeno. Poleg tega so relativno mali: 17.000 ljudi skupaj z ostalima občinama, ki jih ZD Kočevje pokriva.
Glede strategije cepljenja pa ne piši o nobeni strategiji, ampak o zmazku. Saj veš, kdo je glavni za to. In namesto, da bi naredil svoje delo, je raje sral po ljudeh v Kočevju, ki živijo za svoje delo. In to ni, kako si nabasat žepe.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.594
113
Kočevje je pač dobro opravilo svoje delo. Sicer pa tudi v našem kraju ni problemov. Prav tako tam, kamor sem vozil mamo.
Pravzaprav jih ni bilo nikjer, dokler niso ljudje pogruntali, da bodo kot cepljeni lažje "skočili" v tujino. Nastala je panika, naenkrat bi se "vsi" cepili.
Idealno bi bilo, da bi bili v tako majhni državi seznami centralni. Je povsem nerealno, da bi IP pustila tako obdelavo zdravstvenih podatkov, če je njej nasprotna opcija na oblasti. Sicer pa se spomnimo, kak revolt je bil, ko so hoteli na osnovi zdravstvenih podatkov ugotoviti, kateri stanovalci DSO so bolj ogroženi v primeru okužbe. V našem DSO so zbirali podpise, da njihovih podatkov že ne bo nihče gledal, čeprav mogoče ve več kot osebni zdravnik, ki je vse, kar ve o virusu zvedel iz poročil na TV. Dobro, saj imajo pravico umreti, če verjamejo opoziciji. Ne bi bilo prav, da bi jim to branili.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne mešaj IP v to zgodbo ozr. obešaj krivde njej.
Štos je namreč, da je samo vprašala čemu služi “seznam” in ko je dobila odgovor v stilu: “Ehm, ja, pač za tisto, ker …. ehm - ne vemo …” je zahtevala tisto, kar bi moralo biti narejeno ko se ne začel seznam delati: čemu služi seznam, kdo upravlja in kdo ima dostop.
In “prostovoljni” vpis na nek seznam ne more in ne sme biti osnova za “strategijio”.
Strategija je, da se določi prednostne skupine (se le teh ne menja na vsake dva dni), obvesti posamezniki, se jim da rok teden dni da povedo ali cepit al ne (če ne “zakaj” - to se lepše naredi, da imaš različne podkategorije: prebolel, ravno prebolevam, druge zdravstvene omejitve, ne želim se opredeliti), daš “kodo”, dostop do “koledarja za naročanje” za “naslednji teden” in jih vpišeš. In ja - za starejšo populacijo brez dostopa do interneta je treba to urediti pri/preko osebnih zdravnikov ali posebne službe.
Samo za kaj takega postaviti je treba delati - kar je pa bistveno bolj zahtevno kot malo srati po TV in iskati krivce zakaj kaj ne deluje.
Mimogrede - v petek dobil prvi odmerek Pfizer, do katerega sicer nisem bil upravičen. Razlog: na “pozivni” SMS za naslednjo sredo sem reagiral tako, da sem javil, da me ni in da bi prosil za drugi termin. Odgovor: “Ste danes (op. petek) doma? Vas pokličemo med 13:00 in 14:00, če bo kaj ostajalo cepiva in se pridete pičiti …”
Proti drugi uri je sestra v čakalnico obupano klicala imena iz seznama - folka seveda ni bilo …