Klima z montažo?

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Sem se spomil, da sem v lidlu kupil pištolo za merjenje temp na daljavo, enkrat bo prov prišla... :))

Pa sedaj sedim pod klimo... neki časa piha 32, potem pa začne pihat z 22. Ko pihne 10st razlike po človeku, mislim, da vsak občuti, da ga "zazebe".
Upravljam samo preko appa, oz celo preko home assistant.

Težava je bolj kot ne samo sedaj, ko res sedim dlje časa pod klimo. Med tednom niti vedel, ne bom, da dela, ker ne bom sedel.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Še eno neumno vprašanje :))
Poleti ko hladi, teče skozi cevko, sedaj ko pa greje, pa se rosi vse okoli?
Če sem si prov zapomnil, ima ogrevanje in pozimi ne bi smelo zmrzovat?
Ker mi sedaj teče preblizu hiše, se da kaj nabavit v bauhausu al grem do prodajalca? Mal ima smotan delovni čas... nek reducir za v tisto veliko luknjo..?
1000104488.jpg
1000104487.jpg
1000104486.jpg
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.545
1.144
113
Celje
Še eno neumno vprašanje :))
Poleti ko hladi, teče skozi cevko, sedaj ko pa greje, pa se rosi vse okoli?
Če sem si prov zapomnil, ima ogrevanje in pozimi ne bi smelo zmrzovat?
Ker mi sedaj teče preblizu hiše, se da kaj nabavit v bauhausu al grem do prodajalca? Mal ima smotan delovni čas... nek reducir za v tisto veliko luknjo..?
Hja... Ta model, ki ima ogrevano dno načeloma ni predvideno, da se bo priklopila cev za odtok. Ker potem voda v cevi zmrzne in nisi nič naredil. Zato ima tudi toliko lukenj na dnu, da kondenz čim hitreje odteče.

Imaš dve/tri varianti:
- polepiš luknje in vseeno priklopiš odtočni "lulček" (če rabiš priključek me klikni, imam sigurno še kakšnega v delavnici),
- bolj pravilno pa, da namestiš pod klimo "lovilno posodo" in potem iz nje v odtok spelješ.
- namestiš neko pločevino pod klimo, da bo kapljalo bolj od stene po tleh...
 

Priponke

  • cv111-21_1.jpg
    cv111-21_1.jpg
    32,9 KB · Ogledi: 6

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Hja... Ta model, ki ima ogrevano dno načeloma ni predvideno, da se bo priklopila cev za odtok. Ker potem voda v cevi zmrzne in nisi nič naredil. Zato ima tudi toliko lukenj na dnu, da kondenz čim hitreje odteče.

Imaš dve/tri varianti:
- polepiš luknje in vseeno priklopiš odtočni "lulček" (če rabiš priključek me klikni, imam sigurno še kakšnega v delavnici),
- bolj pravilno pa, da namestiš pod klimo "lovilno posodo" in potem iz nje v odtok spelješ.
- namestiš neko pločevino pod klimo, da bo kapljalo bolj od stene po tleh...
Odtok v fasado je od stare klime. Ravno zaradi zmrzovanja nisem hotel priklopit tja.
Pa niti vedel nisem, ker nisem razmišljala o tem, da je pozimi drugače kot poleti:))

Tale pladenj se mi pa dopade. Nisem si mislil, da se ga da kupit, sem že razmišljal kako ga bom sam naredil:)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.545
1.144
113
Celje
Tale pladenj se mi pa dopade. Nisem si mislil, da se ga da kupit, sem že razmišljal kako ga bom sam naredil:)
Pred leti, ko se to še ni dobilo, sem jaz delal "svoje":
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.427
853
113
Hja... Ta model, ki ima ogrevano dno načeloma ni predvideno, da se bo priklopila cev za odtok. Ker potem voda v cevi zmrzne in nisi nič naredil. Zato ima tudi toliko lukenj na dnu, da kondenz čim hitreje odteče.

Imaš dve/tri varianti:
- polepiš luknje in vseeno priklopiš odtočni "lulček" (če rabiš priključek me klikni, imam sigurno še kakšnega v delavnici),
- bolj pravilno pa, da namestiš pod klimo "lovilno posodo" in potem iz nje v odtok spelješ.
- namestiš neko pločevino pod klimo, da bo kapljalo bolj od stene po tleh...
Igi
Kje se kupi te posode za pod klimo (ogrevane)...
Na enem mestu imam tako, da bi se pri odtaljevanju klime voda stekala revno ne ene stopnice, in bi se pozimi na ledu lahko kdo ubil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.293
6.482
113
pri taščici
Še eno neumno vprašanje :))
Poleti ko hladi, teče skozi cevko, sedaj ko pa greje, pa se rosi vse okoli?
Če sem si prov zapomnil, ima ogrevanje in pozimi ne bi smelo zmrzovat?
Ker mi sedaj teče preblizu hiše, se da kaj nabavit v bauhausu al grem do prodajalca? Mal ima smotan delovni čas... nek reducir za v tisto veliko luknjo..?
Poglej priponko 93146Poglej priponko 93144Poglej priponko 93145
Poleti tece od notranje enote(ker je hladna) pozimi pa od zunanje (ker je hladna), oziroma se dela defrost