Klima z montažo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.904
5.811
113
Zavoljo debate.... Roke gor, kdor ve in razume, kaj je zdele igi rekel. Ker tole je neverjetno, kolikokrat se rece in gladko ignorira. Niti ne demantira (razen jezek iz navade), ampak gre samo mimo...
Zakaj?

ima spodnjo mejo, do kot se zna spustiti, potem izklopi. Cenejše klime prav v tej regulaciji niso nekaj posebno dobre. In 2.5kw model ima praviloma nižjo mejo kot 3.5. Zato pretiravanje res nima smisla.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.822
1.331
113
Jezek ne iz navade. Ampak tako kot pri avtih...uporbnik ve 10x bolje kot mehanik. Vi kar montirajte 1konjske klime, jaz ravno zalegel po grillanju pod 15 let staro micko 3.5kw na Pagu, v 50m² appu. Ne dam manjse pa da me jebeš. Zunaj je 40⁰ ze 5 dni, zunanja enota na soncni strani kjer je 60⁰....
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.435
3.268
113
Kaj naj klima naredi, ko enkrat doseže želeno temperaturo prostora. Predpostavljamo, da ali kompresor izklopi ali ga postavi na najmanjšo možno frekvenco.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.822
1.331
113
Pa kaj qurac mene boli qurac kaj kompresor dela? Zaradi mene naj se vrti, ali pa gleda Start. Jaz hocem da hladi. 2 uri. Ali pa cel mesec. Zunanja enota ne spreminja zvoka, ne vem kaj imate vi. Klima porabi na mesec cca 15€ ce jo zges 24 ur. Boli mene kdaj vrti in kdaj pociva.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.475
1.090
113
Celje
Pa kaj qurac mene boli qurac kaj kompresor dela? Zaradi mene naj se vrti, ali pa gleda Start. Jaz hocem da hladi. 2 uri. Ali pa cel mesec. Zunanja enota ne spreminja zvoka, ne vem kaj imate vi. Klima porabi na mesec cca 15€ ce jo zges 24 ur. Boli mene kdaj vrti in kdaj pociva.
saj načeloma jo to res in pri klimah, da bi na veliko crkovale zaradi tega še nisem slišal. Je pa kvaliteta bivanja in sam občutek neugodnega pihanja pri premočni klimi v majhnih sobah kot pri on/off klimah izpred 30 let. Čutiš nihanje temperature in vlage, pa ti tega nebi bilo potrebno, če bi izbral primerno klimo.

Se pa menda izbira premočnih enot precej pozna na življenski dobi toplotnih črpalk. No tak pravjo ;)
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.822
1.331
113
Tudi na dopustu skrbim da nisi zapostavljena. Ampak se vedno ne razumem tvojega strahu pred velikimi? Morda rabis pomoc, strokovnjaka....ba bos v miru shajala s tavelikim. Se nikoli nisem slisal da bi se kdo pritozeval cez premocno klimo. Razen tebe, ki te itak moti vse....in monterja....katerega verjetno motijo predebele cevi....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.126
5.412
113
saj načeloma jo to res in pri klimah, da bi na veliko crkovale zaradi tega še nisem slišal. Je pa kvaliteta bivanja in sam občutek neugodnega pihanja pri premočni klimi v majhnih sobah kot pri on/off klimah izpred 30 let. Čutiš nihanje temperature in vlage, pa ti tega nebi bilo potrebno, če bi izbral primerno klimo.
Samo nesmeš bit ježek in pričakovat da bo klima v 10 minutah ohladila pregreto hišo. Pa je to to. Vklopiš predn je vse razgreto do amena in bi marsikdo brez vsakih težav imel švohnejše klime, ki bi normalno hladile.

samo vemo kak je, večina klimo vžge takrat ko že crkuje. In seveda zvečer nujno izklopit al pa ko jih ni doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.843
2.687
113
Jaz z 3.5 micko brez problema hladim cca. 70m dobro izolirane mansarde. Da bi dal 3.5 klimo v 12 m2 sobo pa ne vidim niti malo smisla. Poleg že napisanega je minus še da sta enoti večji kot pa pri 2.5.
 
Pa kaj qurac mene boli qurac kaj kompresor dela? Zaradi mene naj se vrti, ali pa gleda Start. Jaz hocem da hladi. 2 uri. Ali pa cel mesec. Zunanja enota ne spreminja zvoka, ne vem kaj imate vi. Klima porabi na mesec cca 15€ ce jo zges 24 ur. Boli mene kdaj vrti in kdaj pociva.
mene pa glih to zanima, kaj se takrat s tem garačem doagaj...a je utrujen, počiva, lenari ,....
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

first1

Fizikalc
19. mar 2018
309
146
43
Igi ma že prav, seveda v primeru če znaš uporabljati klimo. Torej če laufa 24/7 in je potrebno minimalno ohlajanje in takrat ima tudi najboljši COP. Za tak primer je manj močna boljša.

Če počneš tako kot počne večina ljudi ki jih poznam - torej da prižgejo klimo šele ko pridejo iz šihta v razgreto stanovanje - samo za par ur, potem bo močnejša pač prej shladila in to je bolj kot ne to. Pač naredijo iz inverter klime ON/OFF varianto, niti ne izkoristijo prednosti inverterja...Sem ravno danes spraševal starejšega strica če hladilnik tudi ugaša. Človek ima fino klimo zmontirano, notri pa 29 stopinj. Takšna je realnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.822
1.331
113
Jezkova šteje. Ker je najstarejši, najbolj izobražen in opremljen z največ klimami tu gori. Pa še bel moški (za Jabe, da se ne pozabi).
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe