Klima z montažo?

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
43
29
18

EFX

Pripravnik
13. nov 2007
91
1
8
Živjo,

Kupujem novo klimatsko napravo, pretežno za poletno hlajenje, pa tudi za ogrevanje v prehodnem obdobju. Glede na velikost prostora in to, da bo naprava večinoma vključena 24/7, bo 2,5 kW model popolnoma dovolj.

V prejšnjem stanovanju sem imel Micko, staro FH serijo (vgradil Igi) in bil izjemno zadovoljen, zato ostajam pri Mitsubishiju. Rad bi nekaj tihega in energetsko učinkovitega. Ker se za serijo LN ne morem (želim) stegniti, gledam serijo EF ali alternativno novo AY serijo.

Ima kdo slučajno kaj več lastnih izkušenj, kaj od teh dveh serij bi bilo glede na moje zahteve bolje vzeti? Na papirju je EF malenkost bolj energetsko učinkovita in v povprečju tišja, AY pa ima že vgrajen plasma filter. Cena je zelo podobna...

1722864730331.png
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.810
6.151
113
pri taščici
Pa kaj qurac mene boli qurac kaj kompresor dela? Zaradi mene naj se vrti, ali pa gleda Start. Jaz hocem da hladi. 2 uri. Ali pa cel mesec. Zunanja enota ne spreminja zvoka, ne vem kaj imate vi. Klima porabi na mesec cca 15€ ce jo zges 24 ur. Boli mene kdaj vrti in kdaj pociva.
To je 100kwh elektrike, , 3kwh/dan, 120w/h
To ni ravno za izraz zges....
Meni 2.5kw lahko porabi več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi