Klasično sobno kolo ali Spinner

zvezdana

Pripravnik
28. avg 2008
82
0
6
Zanima me, če ima kdo doma kolo za spinning?

Nameravam ga kupiti, pa ne poznam nikogar s podobno izkušnjo, ki bi mi lahko dal kak nasvet - na kaj biti pozoren, česa se izogibati...

Kolikor sem videla po netu je razpon cen od 50 do 500 eur.

Klasično sobno kolo mi ne diši preveč, ker se mi zdi, da to sploh ni pravi trening za pravo kolo. Na sobnem se mi zdi, sediš kot na školjki in ne na kolesu!
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Tole sem napisal na enem drugem forumu:

"Razmisli, če se ti splača kupovati spinnerja. Jaz sem imel dve sezoni trenažer in sem ga premalo uporabljal, predvsem pa ne dovolj intenzivno. Zato sem se odločil, da bom kar na spinning začel hodit.

Pripravljenost spomladi je bila pa kot bi bil z drugega planeta (proti prejšnjim dvem sezonam z treningom z trenažerjem)."

Mene je premamila tudi dobra družba in štimunga nasploh. Dobre punce, pred katerimi se hočeš še malo bolj potruditi (oz. v tvojem primeru dobri fantje), pa še bolj pripomore k dobri kondiciji spomladi.
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.360
113
Pomurje
Vrhinski v avstriji celih 800€.

Do sedaj se je še vedno potrdilo, da kolesa in opreme v SLO ni za kupovat.

Janger blizu Graza.

Lp
 

zvezdana

Pripravnik
28. avg 2008
82
0
6
Ja se strinjm, da je v družbi bolje. Na žalost je moj urnik takšen, da za en dan naprej težko rečem ali bom na primer ob 19h zvečer lahko šla na telovadbo ali ne...

Pred leti sem imela doma steper in moram priznati, da sem bila zelo pridna. Pozimi, ko se na primer težje teče zunaj, sploh če živiš tam kjer niso radodarni s pločniki, sem bilo gor 4-5 na teden po eno uro. Seveda je morala biti prižgana TV
wink-1.gif
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Ja se strinjm, da je v družbi bolje. Na žalost je moj urnik takšen, da za en dan naprej težko rečem ali bom na primer ob 19h zvečer lahko šla na telovadbo ali ne...

Obstajajo tudi jutranje ure spinninga
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Novoletne zaobljube so še iste
wink-1.gif
torej je vprašanje še vedno aktualno (mogoče tudi za zvezdano...v osmih letih verjetno še ni omagala).

Jaz sem sebi zdaj nabavil trenažer..vpel specialko in hasa. Probal tudi valje a niso zame
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Mislim, da če je magnetno... da ne more nič crknit.

Lani sem imel nekaj na trenje, sem na podstrešju našel, mi je po prvi uri začelo smrdet
hysterical-1.gif


Drugače pa na bolhi... je teh obešalnikov kar velik. Pomoje, bi dobil kakega kettlerja kr ugodno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Kaj gledat rabljenega. Ker se bojim da bo tudi pri nas obešalnik postal, ne vem pa ne.
Ze ergonomija na teh sobnih kolesih meni ne potegne, ampak....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Nič ne piše, pa pogled na kolo tega tudi ne razkrije v celoti (namerno?), če se težavnost uravnava preko računalnika ali ročno.

Če je slednje potem nima smisla, drugače pa je zadeva ok.

PS, čeprav glede na ceno, bi rekel da je ročno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Rocno, je v video prikazano.
Najbolj me skrbi "ergonomija". Sicer sem zelo malo prebrcal ta sobna kolesa, vendar na nobenem nisem zdržal dolgo.
Mogoce je rocno bolj vzdržljivo, ceprav kot vidim je smotano, ker je dol nekje na stebricku
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.478
113
Saj zato sem rekel, da nima smisla, ker se boš moral skalnjat, itd, da narediš kak invervalni trening, kar je itak najbolj efektiven način treninga. Ker nima smisla gonit 1h z enakim tempom, če lahko v 10min intervalnem načinu narediš več.

Kaj je že ona štacuna od mercatorja, športna...nek interšport? no tam imajo zdaj eno magnetno kolo z avtomatiko za težavnost v akciji, dobrih 200€ samo stane. Pa še v štacuni imaš podobne modele razstavlje in se lahko vsedeš gor in preveriš "če rit paše gor"
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Rocno, je v video prikazano.
Najbolj me skrbi "ergonomija". Sicer sem zelo malo prebrcal ta sobna kolesa, vendar na nobenem nisem zdržal dolgo.
Mogoce je rocno bolj vzdržljivo, ceprav kot vidim je smotano, ker je dol nekje na stebricku

Prijavi se v en spining pa boš prišel ceneje skozi pa še bolj učinkovito bo. Družba pa to. Razen če seveda rabiš doma še en obešalnik.

Če imaš bicikel si lahko omisliš trenažer. Pa seveda vprašanje kaj bi rad dosegel. Če bi rad na biciklu kaj dosegel, torej izboljšal kondicijo, bo treba gont, se pravi iti v bližino rdečih obratov, vse ostalo je malo boljše kot nič.

Tako kolo je dobro za fitnes, da se malo segreješ preden greš delat kaj težjega. Za doma je pa škoda denarja.