Kje rezervirate avio karte - dopuste ?

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
To bi že skoraj blo za sticky..
Torej kje rezervirate svoje avio karte, pa hotele, pa pakete, pa to?
Jaz poznam poleg odklopa pa zadnjeminute še:
- edreams.com
- booking.com
- ltur.com
- hotelscombined.com
- momondo.com
- govolo.it
- opodo.it
- lastminute.com
- ebookers.com
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.059
3.808
113
Kup strani je kjer je "še mal ceneje od ostalih". Dokler zares ne rezerviraš in skupni znesek ni več tako zelo ugoden. Vsak ima svojo finto. Ali dodatke za "rezervacijo", ali drago zavarovanje za odpoved, ali pa let, ki ga iščeš nenadoma ni več na voljo po tej ceni (ko si že vnesel podatke o potnikih, kartici,....).

Mesec dni nazaj sem iskal preko naslednjih:
- potovanje.si, swoodoo.de, cheaptickets.de, ebookers.de, skyscanner.com

Na koncu doživel dogodivščino s potovanje.si. Takole gre. Ko sem dokončno našel prave lete za pravo ceno (ca. 100 EUR ceneje kot drugod), vnesem podatke o potnikih in plačilni kartici (na http: stran
bonk.gif
) in ko je potreben zadnji korak pred rezervacijo mi sporoči da medtem ko sem vnašal podatke, ta let ni več na voljo po tej ceni. Da to ni bil slučaj se je potrdilo ko se je ista zgodba ponovila še 2x v naslednjih 14-ih dneh. Seveda, ko greš ponovno iskat isti let, ta ni več 100 EUR cenejši kot drugod, ampak tam tam. Zame ena velika svinjarija.
No vseeno, sem potem pri njih "kupil" karte in končno dobil potrditev po mejlu in sporočilo da karte prejmem tudi po mejlu. En teden ni blo nič, gledam na ebanki da tudi avtorizacije na kartici ni,.....kličem tja in pravi naj ji pošljem podatke o plačilni kartici (številko in CVC kodo) po mailu, da ona tam ne vidi vseh številk.
uf-1.gif
Sem jo vprašal po zdravju in namignil da za to da ona tam ne vidi vseh številk najbrž obstaja dober razlog. No potem sem plačal preko ebanke, še enkrat sem jim po mailu poslal podatke o potnikih, potnih listih,......in čez tri dni res dobil karte na mail. Vem, [censored] sem, ker bi jih moral že pri goljufijah z iskalnikom nabrcati nekam, ampak se mi enostavno ni dalo hebat še z drugimi, poleg tega sem pri njih v preteklosti že 2x kupil karte brez podobnih problemov.

Na letalske.si išče ca. pol ure (ni nujno da tudi najde) in se ponavadi jaz prej naveličam kot iskalnik. Ali pa samo meni "neki ne dela".
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
jaz grem za rezervacijo letalskih kart ponavadi na spletno stran momondo.com. Tam si izberem destinacijo in 2-3 letalske družbe, ki tja letijo. Nato pa VEDNO rezerviram letalske karte preko letalske družbe s katero letim, saj se tako ognem zapletom in dodatnim provizajam. Na njihovih spletnih straneh moraš samo malo pobrskati po različnih datumih ali pa počakati na kakšno akcijo in dobiš dokaj ugodne karte.