Kje bi živeli?

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
V penziji mislite tudi na zdravstvo.

Vsekakor!

Poglej si kašne programe imata na tem področju Indija in Malezija! In če misliš, da tam ni dobre zdravstvene oskrbe, se motiš. Če si lahko privoščiš zdravstveno zavarovanje (ki je BTW, poleg vize, vključeno v njihove penzion pakete za tujce), je nivo storitev bistveno višji in boljši kot pri nas sedaj (verjetno pa bo pri nas v prihodnosti še slabše in dražje!).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.462
113
pri taščici
Potem pa je vse ok.
Ampak mora en telefonski klic te rešiti iz zagate (življenjsko ogrožujoče). Ne pa sto potrdil, napotnic, naročilnic......
 
Nazadnje urejeno:

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
960
22
18
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
Prosim samo ne primerjat Terme 3000 s Prekmurci. Če hočeš doživet Prekmurce pojdi na kmečki turizem
smile-1.gif
467716-post_slo.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik warpaint pravi:
Švedska. Že peto leto in me popolnoma nič ne vleče nazaj.

Tell us more..
smile-1.gif
Mesto? Kako je z zaposlitvijo? Cene najema stanovanja in stroškov, hrane, prevoza... Kakšni so ljudje? Leben nasplošno..
 
Nazadnje urejeno:

warpaint

Pripravnik
6. jul 2011
198
1
18
Nord
Manjše mesto na vzhodni obali, enih 250 južno od Stockholma. Zaposlitev sem si sprovajdal pred odhodom, tako da sem dejansko prišel gor v petek in v ponedeljek zjutral odšel na šiht. Najemnine v mestih so običajno precej višje kot pri nas "na vasi", kjer za celo hišo dam švoh 300 eur mesečno. Hrana je (v trgovini seveda) mogoče malenkost dražja kot v Slo ali pa še to ne, v lokalih pa zna biti precej zasoljeno. Seveda spet odvisno, kam greš. Javnega prevoza nisem nikoli uporabljal, vem pa da je železnica hitra, zanesljiva in poceni. Folk je ok, tako kot povsod. Ko te spoznajo, ni problema za karkoli.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Po moje je to vprašanje podobno kot, s katero bejbo bi najbolje bilo seksat...Ja težko rečt, prvo ker nisem prvo prej vseh sprobal
grims-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Kar se mene tiče, kjer ne plapola ameriška zastava in so ameriški turisti v takšni manjšini, da se asimilirajo in mi ni treba poslušati njihovega kvakanja ter izjav tipa "actually", "awesome" in podobnega bullshita. Kjer je McDonalds z zakonom prepovedan, KFC je pa napis na kantah za smeti...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Kar se mene tiče, kjer ne plapola ameriška zastava in so ameriški turisti v takšni manjšini, da se asimilirajo in mi ni treba poslušati njihovega kvakanja ter izjav tipa "actually", "awesome" in podobnega bullshita. Kjer je McDonalds z zakonom prepovedan, KFC je pa napis na kantah za smeti...

Očitno še nisi videl kako je tam, kjer prevladujejo rusi ali pa izraelci! V primerjavi z njimi so amerikanosi prav prijetni!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Kar se mene tiče, kjer ne plapola ameriška zastava in so ameriški turisti v takšni manjšini, da se asimilirajo in mi ni treba poslušati njihovega kvakanja ter izjav tipa "actually", "awesome" in podobnega bullshita. Kjer je McDonalds z zakonom prepovedan, KFC je pa napis na kantah za smeti...

Očitno še nisi videl kako je tam, kjer prevladujejo rusi ali pa izraelci! V primerjavi z njimi so amerikanosi prav prijetni!
hysterical-1.gif
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Sorry, izpustil nenamerno; torej, tudi brez rusov in izraelcev...
Vse ostalo je pa OK; no ja, Saudijska Arabiaj ni ravno dream place.
Mea culpa