Kje bi živeli?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Videl nekaj sveta. Se zaljubil v Andaluzijo. In se preselil tja
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Z mojo primorsko sem prezadovoljen. Skoda le ker nam je golazen pokradla in zajebala v 20 leti vse kar se je zjebat dalo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.494
5.671
113
Kamnito hišico si želim, ker sem ljubitelj navtike in vseh aktivnosti ki jo le ta prinese. Hkrati zelo rad smučam. In iz tega vidika vidim uporabnost stanovanja v rodni deželi. Lahko pa to satnovanje zamenjama za vikend sredi Pohorja. Itak pa nebi rad Slovenije popolnoma zapustil, ker sem še vedno mnenja da Slovenija JE lepa dežela. Zasvinjali so jo le politiki in njeni priskledniki, ter veliko južnih priseljencev.
Konec koncev pa je lahko omenjena hišica postavljen tudi v našem primorju, le pametno lokacijo bi bilo tukaj skoraj nemogoče najt.

Ampak to so moje sanje. Avtor teme pa sprašuje v smislu odhoda v tujino. Sklepam da je njegova odločitev pogojena z ekonomskim stanjem ki pri nas ni rožnat. No pa smo spet pri politiki, ki je v večini kriva za to. In še če si omenil, da če bi nekomu obljubil all incluzive za nedoločen čas, ga le ta nebi sprejel ravno zaradi stanja ki vlada pri nas. In za to stanje je kriva... aja spet smo pri politiki. Ampak to ne izpodbije dejstva da slovenija ni lepa dežela.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.426
113
Na dobro leto po številu samomorov seveda skandinavce Slovenci pustimo za sabo
evil.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, Daco, pustmo kapitalizem in politiko. Če te vesoljci vržejo na Zemljo in rečejo, izberi si kraj, kjer boš živel (pusti denar in ekonomijo in glej le lepoto narave), si zagotovo ne bi izbral Slovenije. Je tako?
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Mogoče sem čuden....
cool-1.gif

vendar južna Dalmacija na kakem otoku... najraje Korčula, al pa mogoče Sicilija.
Pa pustmo zdaj politiko, državo in situacijo v njej...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Videl nekaj sveta. Se zaljubil v Andaluzijo. In se preselil tja
smile-1.gif
.

LP,
PIC
Živjo, v katerem kraju si(lahko na zs)?Morda me pot zanese mimo tebe
grin1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.148
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:

Primer je Skandinavija. Lepa narava, pravljični rudolfi ki se sprehajajo po cesti itd. Hkrati je dežela z največ samomori. Le zakaj, če pa je tam tako lepo.?

Aha in Slovenija je kje po številu samomorov? Ne boš verjel ampak je čisto pri vrhu skupaj s Skandinavci. Le zakaj, če je pa tu tako lepo?
bonk.gif
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Ne vem, če je čisto res, da je v Skandinaviji izjemno veliko samomorov.
Wikipedia pravi drugače.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

Švedska in Norveška nista niti blizu kakšnim vrhunskim rezultatom.

Po mojem je v naši deželi glavna težava v človeškem faktorju.
V slovenskem karakterju je ena taka čudna zajebanost.
Ljudje znajo mojstrsko greniti življenje sebi in drugim - in to zaradi čisto brezveznih reči.
Sosedje sosedom, v službah nadrejeni podrejenim, podrejeni drug drugemu in seveda tudi v družinskem krogu.

Kot rečeno, jaz sem tukaj zadovoljen.
Otroka sta zdrava in pridna, s sosedi ni težav, v službi je tudi OK, od nikogar nisem odvisen.
Mi je pa jasno, da niso vsi v takem položaju.
Komur vsak dan najeda šef, žena/mož, fotr, sosed, tak bo videl vse črno in ne bo imel zadovoljnega življenja.
Če iz take situacije ne vidi izhoda (ne dobi druge službe, se ne more odseliti), bo pa še huje.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Mogoče sem čuden....
cool-1.gif

vendar južna Dalmacija na kakem otoku... najraje Korčula, al pa mogoče Sicilija.
Pa pustmo zdaj politiko, državo in situacijo v njej...

Korčula je čudovita, a ne pozimi, folk pride predvsem na otokih zelo depresiven v zimskih mesecin.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.148
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:

Wikipedia pravi drugače.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

Švedska in Norveška nista niti blizu kakšnim vrhunskim rezultatom.

No celo to! Se pravi, da je MrDaco napisal totalno bedarijo in si je zadevo celo popolnoma izmislil. Torej ga še enkrat sprašujem zakaj smo v samem vrhu po samomorih, če je pa tu tako lepo?

Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:

Kot rečeno, jaz sem tukaj zadovoljen.
Otroka sta zdrava in pridna, s sosedi ni težav, v službi je tudi OK, od nikogar nisem odvisen.
Mi je pa jasno, da niso vsi v takem položaju.
Komur vsak dan najeda šef, žena/mož, fotr, sosed, tak bo videl vse črno in ne bo imel zadovoljnega življenja.
Če iz take situacije ne vidi izhoda (ne dobi druge službe, se ne more odseliti), bo pa še huje.

Mogoče si malo zašel ali pa jaz ne razumem vprašanja avtorja teme. Vprašanje je kje bi najraje živeli in ne ali se imate v Sloveniji fino.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Sem že sam razmišljal o podobni temi, pa ste me prehiteli...

Videl kar nekaj sveta in Slovenija je načeloma kar ok. Tu mi nič ne manjka. Dobro ubijajo me davki na vse zivo, ampak to ni nikjer drugače. Je pa res, da za to, da mi nič ne manjka delam preveč.

Na žalost sem to leto preizkusil tudi zdravstveni sistem po dolgem in počez in tu lahko trdim, da smo pa zelooooo daleč od idealnega. Ne vem kako je to urejeno "zunaj" ampak pri nas je predvsem organizacija (če ocenjujem od 1-100) tam nekje na 5!

In ko imaš enkrat preveč opravka z zdravsvom začneš še bolj razmišljati, da bo treba zadeve umiriti. In ko umiriš zadeve, prideš do ugotovitve, da kar naenkrat nimaš več vsega na dosegu, ker enostavno ni dovolj "špage", ker več kot polovica odleti za državo...

Bi (bom) enkrat se umaknil nekam ob morje, kjer je tudi pozimi vsaj 20 stopinj. Hiška s pogledom na morje, morska hrana, čim več sončnih dni. Kjer mi ne bo treba delati cele dneve. Za to sem pripravljen spustiti tudi standard, ki ga imam sedaj. Azija mi je simpatična, karibi tudi, ampak mi urejenost infrastrukture ni ok.

Španije se očitno preveč izogibam. Moram pic-a klikniti da pove spet kaj zanimivega
wink-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Na koncu ugotovis, da je Evropa le Evropa.

Jaz sebe v penziji ne vidim v Aziji, pa mi je vsec, kulturni prepad je enostavno prevelik.

Jaz zivim s pol manj denarja, kot sem ga pokuril v Ljubljani, srecujem ljudi s celega sveta, v lokalnih gostilnah z domacini zobam kalamare, ribe in ostale dobrote, zivljenje tece pocasneje, letalske povezave imam iz Malage/Seville/Gibraltarja prakticno kamor koli ipd. Si tujec, ampak na drugacen, precej bolj topel in toleranten nacin.

Za ljubitelje Ordnung und Disziplin ti kraji seveda niso, ampak te naucijo zivljenja v malce nizji prestavi :).

LP,
PIC
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Ksz...

Pa saj za zivljenje v nizji prestavi gres lahko tud na vzhod Slovenije
smile-1.gif


Bil zadnjic v MS...tolk ko se tam folk vlece se nikjer...v hoferju sm uni na blagajni skor pulu izdelke iz roke...ker sem navajen lj hofer scene....boze ne daj da jim nardijo se par kroznih (3/4 MS ma krozne) bo prometni kolaps
smile-1.gif


Drugac pa folk scooliran & prijazen...da ne bi kdo narobe zastopil da sem na kaj drugega namigoval
ne-ne-1.gif


Sam vlecejo se k....dalmatinci naprimer
smile-1.gif
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
225
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi: ... Pa saj za zivljenje v nizji prestavi gres lahko tud na vzhod Slovenije
smile-1.gif
He, he, lepo si nas opisal
grims-1.gif
, Ok, nazaj k temi. Sam bi z veseljem šel na Novo Zelandijo (če bi šel res daleč), ali pa na Kanarske otoke (če bi šel malo bližje).