Kje bi živeli?

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
ksz...



Tukaj
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tasa

Zelenc'
6. nov 2014
13
0
1
V Španiji ali pa na Portugalskem. Ob morju, ni važno ali Atlantik ali Sredozemlje. A ne v prav velikem mestu, bolj na obrobju.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
V naši deželici mi je prav všeč.
Upam, da se mi ne bo nikoli treba seliti stran od tu.

Če pa že, je pa moja sanjska dežela Norveška.
Pa mogoče še kaka druga dežela z vsaj 2000 metrov visokimi gorami in s solidnim standardom.
V ravninski pokrajini (npr. Nizozemska, Danska, precej zveznih držav v ZDA itd) pa res ne bi hotel živeti.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
V naši deželici mi je prav všeč.
Upam, da se mi ne bo nikoli treba seliti stran od tu.

Če pa že, je pa moja sanjska dežela Norveška.
Pa mogoče še kaka druga dežela z vsaj 2000 metrov visokimi gorami in s solidnim standardom.
V ravninski pokrajini (npr. Nizozemska, Danska, precej zveznih držav v ZDA itd) pa res ne bi hotel živeti.
Res je, doma imamo vse. V enem dnevu si lahko v visokogorju, panonski nižini, neprehodnih gozdovih, lepem krasu in na morju. Ampak to naš blesav narod ne vidi.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
V naši deželici mi je prav všeč.
Upam, da se mi ne bo nikoli treba seliti stran od tu.

Če pa že, je pa moja sanjska dežela Norveška.
Pa mogoče še kaka druga dežela z vsaj 2000 metrov visokimi gorami in s solidnim standardom.
V ravninski pokrajini (npr. Nizozemska, Danska, precej zveznih držav v ZDA itd) pa res ne bi hotel živeti.
Res je, doma imamo vse. V enem dnevu si lahko v visokogorju, panonski nižini, neprehodnih gozdovih, lepem krasu in na morju. Ampak to naš blesav narod ne vidi.

Tle bi se 100% strinjal, tako raznolike države kot jo imamo mi, ki ponuja marsikaj, nima vsak narod. Ampak na splošno slovenci to ne cenijo in je vsepovsod drugod kao lepše.

V glavnem jaz za stalno ne bi živel nikjer drugje. Če gledam iz današnje perspektive - v eni uri sem na morju, v pol ure v vinorodnih gričih dolenjske, eno dobro urco do štajerske prestolnice, v eni uri nabiram gobe na pokljuki, tričetrt ure pa sem v Gorenjskih hribih, na kater koli konec Slovenije jo potegnem z motorjem sem v par 10 km na ovinkih in uživam. Bivša juga, dalmacija, dolomiti,.... vse na ½dohvat ruke½. Polet je toplo, pozimi lahko smučamo, imamo dejansko 4 letne čase, brez ekstremnih temperatur v +/-.

A je lahko še lepše?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.962
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
V naši deželici mi je prav všeč.
Upam, da se mi ne bo nikoli treba seliti stran od tu.

Če pa že, je pa moja sanjska dežela Norveška.
Pa mogoče še kaka druga dežela z vsaj 2000 metrov visokimi gorami in s solidnim standardom.
V ravninski pokrajini (npr. Nizozemska, Danska, precej zveznih držav v ZDA itd) pa res ne bi hotel živeti.
Res je, doma imamo vse. V enem dnevu si lahko v visokogorju, panonski nižini, neprehodnih gozdovih, lepem krasu in na morju. Ampak to naš blesav narod ne vidi.

Tle bi se 100% strinjal, tako raznolike države kot jo imamo mi, ki ponuja marsikaj, nima vsak narod. Ampak na splošno slovenci to ne cenijo in je vsepovsod drugod kao lepše.

V glavnem jaz za stalno ne bi živel nikjer drugje. Če gledam iz današnje perspektive - v eni uri sem na morju, v pol ure v vinorodnih gričih dolenjske, eno dobro urco do štajerske prestolnice, v eni uri nabiram gobe na pokljuki, tričetrt ure pa sem v Gorenjskih hribih, na kater koli konec Slovenije jo potegnem z motorjem sem v par 10 km na ovinkih in uživam. Bivša juga, dalmacija, dolomiti,.... vse na ½dohvat ruke½. Polet je toplo, pozimi lahko smučamo, imamo dejansko 4 letne čase, brez ekstremnih temperatur v +/-.

A je lahko še lepše?

Ja je lahko še lepeše. Za začetek je treba iz enačbe za slovensko srečo sčrtati politike, tajkune in ostale skorupirance. Potem bo sigurno lepše.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Se strinjam, samo jaz ne bi menjal države kjer živim. Jaz bi samo zamenjal vodilne v državi. Sej se bo slej ko prej zgodila ulica in se bo ta svinjarija pometala na cesto kamor sodi.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.148
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:

Pa mogoče še kaka druga dežela z vsaj 2000 metrov visokimi gorami in s solidnim standardom.
V ravninski pokrajini (npr. Nizozemska, Danska, precej zveznih držav v ZDA itd) pa res ne bi hotel živeti.

No jaz pa ravno obratno. Živel bi nekje kjer je predvsem ravnina brez hribov in gora , milim podnebjem, skulirano in odprto družbo, dobrim standardom ter demokratično in ne pretirano zateženo državo z previsokimi davki in trapastimi nelogičnimi omejitvami.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Kakor berem te zelje cutim zadaj ekonomiko, zame je pa vprasanje kje zasidrati duso in srce. In to ziher ni sterilna Skandinavija. Je lepa, itak ampak meni ni to, to.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ja, pri nas je lepo; samo klima je malo zje...ana; pač po mojem občutku. Sem že poskusil tako na teh rajskih plažah in pesku in tako naprej - pa ti po dobrem mesecu dojadi.
Še en glas za Andaluzijo. Alternativa - Južnoafriška republika.
Čeprav - tudi oni imajo svoje probleme, samo nisi vpet v njih kot doma. Pogosto ravno to naredi sosedovo travo bolj zeleno.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.494
5.671
113
Če pa Slovenija ni lepa dežela potem pa je res čas da pobereš šila in kopita. Slovenija je strašno lepa dežela, samo se mi tega ne zavedamo. Gledamo smislu 'sosedove zavese so vedno lepše kot naše'. Zraven tega smo razvili neko mržnjo do domovine zaradi razmer ki jih spremljamo po medijih. Ampak kljub temu se bomo morali zavedati da živimo v raju, če seveda odmislimo politiko.
Ne rečem, da ni drugje lepo. Lepo je če si tam 14 dni, še lepše je če se vrneš domov.
Primer je Skandinavija. Lepa narava, pravljični rudolfi ki se sprehajajo po cesti itd. Hkrati je dežela z največ samomori. Le zakaj, če pa je tam tako lepo.? Poglejmo samo število sončnih dni v letu, polarna noč itd... Zakaj si kupujejo avtodome in se tako radi vozijo na jug.

Pa še moje sanje: kamena kučica na mediteranu sto metrov od morja, ter dvosobno stanovanje v Sloveniji, da se pozimi malo vrnem v rodni kraj. Kdo bo vse to plačal, nimam pojma
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
MrDaco, če praviš, da je slovenija strašansko lepa dežela, zakaj bi se vračal le na počitnice (pač pozimi) in si raje svije sanje ustvaril v kameni kučici?

Tako bom povedal, raj je v glavi in kakor bo glava rekla, tako bo in če boš neandertalca vprašal, kje bi raje živel, v mestu ali v jami, bo izbral jamo, ker so tako možgani rekli in so doma v jami. Ni važno, kje je lepo, važno je, kako možgani dojemajo okolico. Če dojemaš slovenijo kot zelo lepo deželo, da si ne lažeš sam sebi, boš tukaj. Verjemi, da bi slovenija ostala skoraj prazna, če bi izbrisal kapitalizem in bi zastonj z vsemi dobrinami (hiša, avto, bazen, kolo, motor itd.) šenkal nekemu človeku in ga vprašal, izberi si kraj na Zemlji in tam boš užival življenje gratis do konca svojih dni. Verjemi mi, slovenija bi ostala skoooraj prazna.
zmaga.gif


Sem bi se ljudje vračali le po spomine.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Zanima me namreč zaradi tega, ker je zelo velika verjetnost, da v roku enega do dveh let zapustim rodno grud in grem živet v tujino. Verjetno ne za večno ampak že nekaj časa je takšna želja. S službo ne bo nikjer problem. Moja izbira sta NZ ali Španija (ovira jezik). Že od nekdaj me mika tudi Japonska ali J. Koreja. Je že kdo prepotoval? Izkušnje?

Na NZ imam kolege, všeč mi je ideja življenja na obalnem suburbiu. Pokrajina je fenomenalna (obala, smučanje, gore). Ljudje so baje skulirani, dosti manj obremenjeni in bolj odprti.

V Sloveniji se sicer počutim ok.. nudi mi veliko. Tu imam družino, prijatle, službo, lepo naravo.. bolj kot ne vse štima. Ampak me vleče nekam drugam že več let. Samo uredit moram še vse stvari.