Keri laks za kosilnico

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
zakaj pa v lekarni ? Saj destilirana voda (za likalnike, npr.) se dobi kjerkoli. Ali mora biti kakšna posebna ? Bi 10% alkohola v navadni vodi škodilo nitki ? Ne bi spraševal, a sem impulzivno nabavil 95 m kvadrataste nitke na Aliexpress, ki jo bom porabil najbrž tam nekje do leta 2031.
Alkohol ima dezinfekcijske lastnosti pri več kot 70% koncentraciji. Destilirano oz. demineralizirano vodo pa res dobiš kjerkoli. Proti plesni bi pa verjetno pomagalo, da posodo nepredušno zapreš.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.895
113
EU
V navodilu od Huse piše, da je treba nitko pred uporabo, en dan namakati v vodi. Takrat postane bolj žilava.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
aja... sem mislil da mora biti stalno v vodi... plastične nože za nitkarico imam shranjene v plastenki od fruca že kakšnih 15 let...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
priznam, da prvič slišim za tole namakanje laksa :eek:
sej se itak posuši v glavi.. čemu potem namakat?

glede znamke / debeline - kupil pred leti "en kolut" (verjel prodajalcu).. ko zmanjka - navijem novo rundo.. pokrije vse moje potrebe - tako travo kot "goščavo"
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Voda je bližje in ceneje, pa še bolj ekološka kot silikonski sprej. Drugače pa ja, tudi olivno olje pomaga, recimo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ta ti je dobra, ja. Olivca ki je bistveno dražji bi zlival v koso, sprej za par eur je pa predrag. Kdo bi te razumel?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjamem, da sicer povsem dobro bereš in prebrano tudi razumeš. ;)

Tudi motorno olje lahko uporabiš, pa ricinusovo, če ti ga je kaj ostalo, ali pa od cvrtja,... POINT JE DA KARKOLI KAR MAŽE POMAGA in ne kaj jaz uporabljam.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Sem malo prebral temo za nazaj.. Pri košnji in porabi nitke je res več dejavnikov, od terena samega (polomljene veje dreves, kamenje, bujna rast malih dreves ob gozdu, itd...), pa do velikosti trave in tudi "vrste" trave (določene vrste trave so žilaste ko hudič)...

Kot sem že omenil, imam doma huso 543 RS in glavo podobni tej: https://www.lopa.si/kosilna-glava-t35-24-mm-2-nitki-univ.html?search_query=glava&results=164 . Pri tej glavi je sicer fajn, da ima tako velik gumb za izmet silka, ampak po drugi strani pa je poraba silka res velika.. Dostikrat samo med košnjo se glava samo dotakne tal in že vrže silk ven....

Tast ima neko štilarco, starejšo, in ima glavo, kjer je ta gumb skoraj poravnan z ohišjem glave. Sicer moraš bolj zadet, da ti potisne silk ven, ampak poraba silka pa je res majhna.. Sem enkrat kosil z mojo tam pri njih doma in porabil za eno glavo silka.. Pa je bil ful začuden, ker on z njegovo glavo ne porabi niti ene glave na sezono... :oops1: :oops1: :oops1:

No, in ko sma gledala obe glavi, se je res videlo, da ta gumb na husi res preveč štrli ven in če zadeneš že mali kamen ali kakšno grbino, že vrže silk ven...

Torej, zanima me, ali lahko dam na mojo huso kako drugo glavo, kjer nebi metalo silka tako hitro ven (skoraj ob vsakem dotiku tal)?
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Seveda lahko menjaš glavo. Pri tebi je problem v fedru v glavi, ne “štrlečem” delu.