kdaj ste kupili zadnji akumulator in katere znamke

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Pred kakim mesecem sem kupil 55Ah znamka Krneki ampak baje da boljš od Tople, 65EUR... Te reči prepuščam mehanikom pa naj povejo kaj, seveda v primeru izrednih napak bojo pač odgovarjali...

Vžiga vsako jutro BP, hvala enako!
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
saj vejo kdaj zvišat cene ko rata mraz takrat najrajš crknejo

Nimaš prav. Poleti jih crkne več.
grims-1.gif

Okej, bom tokrat argumentiral: to je evidentna neresnica
crazy1.gif

Jaz ti povem podatke iz prve roke, verjemi ali pa ne.
grims-1.gif


@ahmet_car: Če ti je prodajalec to rekel, nima pojma o baterijah. Lep primer je nekdanja slovenska firma Vesna, ki je klavrno propadla med drugim tudi zaradi precej zastarele tehnologije.


@all: Ali nikoli ne kupite rabljenega akumulatorja?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem pred leti kupil rabljen avto, ki je imel slab akumulator. Vozil sem se skoraj eno leto, celo zimo mi je vžigal brez problemov, avto pa je bil vseskozi zunaj na hudem mrazu. Ko je prišla pomlad, so se temperature dvignile in kmalu zatem mi je akumulator crknil. Če je to naključje ne vem, ampak vem za vsaj pet primerov, da je akumulator odpovedal sredi poletja (seveda ob vsakodnevni uporabi avtomobila).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ni naključje, taka je praksa. Mraz akumulator oslabi, toplota pa pokonča.

Pa smo prišli (ne)resnici do dna
zmaga.gif


Večini ljudi namreč postane jasno, da z accuje nekaj ni v redu pozimi, ko jim enkrat v mrazu avto prvič ne vžge. In glej čudo, če imaš čas počakati do opoldneva, avto potem čudežno vžge. Pametni del tistih, ki se jim to zgodi, gredo potem še isti dan po nov accu in imajo mir 5 let.

Gotovo pa obstajajo tudi škrtuhi, ki tak akumulator dajo še v mrazu (
rolleyes-1.gif


Pa napišimo drugače, da se bova ja strinjala: več akumulatorjev odpove pokorščino v mrazu. Po moji logiki se jih zato takrat tudi več proda novih.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Pred 3 meseci nabavil BOSCH Silver 52Ah (420A), koštal me je pa približno 60€ pri Grajzarju. Montaža gratis
smile-1.gif
, nasploh so tam vedno prijazni in ti znajo veliko povedat (že dostikrat bil tam), tudi cene majo dobre (se mi zdi). Zaenkrat sem zadovoljen z akujem (tok, tok). Avto kresne v prvo ko lud.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ni naključje, taka je praksa. Mraz akumulator oslabi, toplota pa pokonča.

Zdaj vsaj vem zakaj je prejšnji šel papa v najhujši vročini.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
pred štirimi leti sem kupil nov akumulator topla z garancijo 2 leti. Vsako jesen mi crkne in dobim novega pod garancijo. Pomoje najboljši nakup
smile-1.gif
 
22. jul 2007
1.393
43
48
Ja sam pred leti je TAB delal akumulatorje (iste surovine,postopek,montažna linija in vse ostalo)kot topla baterije za neko Italijansko firmo(katero ne vem-poslovna skrivnost),le da so bili brez nalepk in drugače pakirani,ter naloženi v kontajnerje in hopa v Italijo po nalepke in prepakiranje ter veslo v trgovine..



P.S:Videl na lastne oči,ker sen delal to

P.S.S.:Trenutno je v avtomobilu še original,drugače pa v večini topla(če poznaš katerega,ki dela v TAB-u,se jih da dobiti tudi do 50% ceneje)
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
danes,55Ah znamke fiam
confused-1.gif
(ce pozna kdo,naj kaj napise),cena 57eur z 10% popustom,2 leti garancije.
lp.

kje?
dons mi avto ni vzgal in moram jutr po novega, prav tako 55Ah.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Fanta, gotovo se motita, akumulator gotovo še ni odpovedal, samo avto je nezmožen nadaljevati vožnjo.
tongue-1.gif


Akumulatorji ja odpovedujejo poleti
evil.gif