Katero toplotno črpalko

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Meni nikol ni bilo jasno zakaj je zunanja enota micka, notranje pa vsi svoje švasajo. A micka ne zna narediti bojlerja in pameti, da smo slovenci tako superiorni tukaj. Ker na micki me najboljs krbi da bo crknila zunanja enota in ne notranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
meni je lepo prodajalec povedal zunanja enota je micka zubadan, notranja enota je nas produkt. in to sta povedala oba prodajalca. s tem da termoshop ima od micke termostat in pamet se mi zdi, orca pa vse svoje.
pa servis zagotavljamo mi. oba povedala.

A pa je tako velika razlika v ceni, da bi jemal "doma narejen" produkt? Ali kaj naj bi bila prednost?

Vem da niso slabi, ampak a pa so boljši od originala?
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
191
84
28
Jaz na tvojem mestu bi na orco, termoshop in podobne lepo pozabil, za ta denar ,oziroma še manj dobiš hitchija, toshibo, če si pa pripravljen odštet nekaj več potem pa NIBE
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
igi ne vem. kje naj dobim original? garantiraš za koga, da je ok, da ma servis pa vse poštimano? lahko na zs.

mags kaj lahko pridobim oz. zakaj bi bil boljši hitachi al pa toshiba? kako je z servisom če je kaj narobe (odzivni čas)? kdo garantira rezervne dela na lagerju (da se ne naročujejo iz drugega dela sveta) ? prosim deli svoje mnenje lahko tudi na zs

Tam na PSS ima eden isto dilemo kot jaz ali O ali TS. S tem, da on kupuje močnejšo verzijo.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
191
84
28
igi ne vem. kje naj dobim original? garantiraš za koga, da je ok, da ma servis pa vse poštimano? lahko na zs.

mags kaj lahko pridobim oz. zakaj bi bil boljši hitachi al pa toshiba? kako je z servisom če je kaj narobe (odzivni čas)? kdo garantira rezervne dela na lagerju (da se ne naročujejo iz drugega dela sveta) ? prosim deli svoje mnenje lahko tudi na zs

Tam na PSS ima eden isto dilemo kot jaz ali O ali TS. S tem, da on kupuje močnejšo verzijo.
Pa zato ti govorim da vzami TČ ki bo grela , navedene TČ so zaneslive kvarov takorekoč ni - posebej TOSHIBA. NIBE beri forum PPS, ne pa da boš servisiral in iskal servis ,ne zaleti se ,uzemi si čas in naštudiraj zadevo , ker razlika v evrih je majhna, če sploh , cena zadovoljnega uporabnika ko je zunaj -15 pa neprecenljiva
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
igi ne vem. kje naj dobim original? garantiraš za koga, da je ok, da ma servis pa vse poštimano? lahko na zs.

mags kaj lahko pridobim oz. zakaj bi bil boljši hitachi al pa toshiba? kako je z servisom če je kaj narobe (odzivni čas)? kdo garantira rezervne dela na lagerju (da se ne naročujejo iz drugega dela sveta) ? prosim deli svoje mnenje lahko tudi na zs

Tam na PSS ima eden isto dilemo kot jaz ali O ali TS. S tem, da on kupuje močnejšo verzijo.

Veš z rezervnimi deli je po 5 letih pri vseh zelo podobno... Pač upaš na to, da ne bo nič crknilo. Oziroma imaš dovolj močne električne grelce v sistemu, da bodo zmogli ogrevati v primeru okvare. Bolj kot je specialna zadeva, bolj bo problem.
Enkrat sem v tej temi že napisal, da je najbolj pomembno to, da se ti bo monter/serviser oglasil na telefon tudi na božični večer. Zato bi jaz iskal lokalnega monterja.

Najprej pa mogoče poveš kaj boš ogreval z njo? radiatorji, stara hiša, izolacija, sanitarna voda...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Jaz na tvojem mestu bi na orco, termoshop in podobne lepo pozabil, za ta denar ,oziroma še manj dobiš hitchija, toshibo, če si pa pripravljen odštet nekaj več potem pa NIBE

A pa je tako velika razlika v ceni, da bi jemal "doma narejen" produkt? Ali kaj naj bi bila prednost?

Vem da niso slabi, ampak a pa so boljši od originala?

Ni fora orce in podobnih, da imajo načeloma boljšo regulacijo, obtočne črpalke in možne priključke kot osiromašene verzije notranjih enot pri japonski konkurenci?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Mitsubishi, Toshiba in podobne nisi ravno firme z 20 zaposlenimi. Pa da niso do danes sposobni regulacijo naredit? Edino če jim je v cilju da na 5 let vse pocrka, pa da boš potem kupil novo. Ampak no, saj potem jim je verjetno tudi jasno, da čez 5 let nebom kupil enakega sranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Želim menjati ogrevanje v hiši (ogrevalna površina 135m2, radiatorsko ogrevanje, stiropor 10cm, streha 15cm, 4 osebe, 2slojna okna) + sanitarna voda 300l bojler
Trenutno kurim plin UNP cca. 1800€ na leto. (Peč Berreta s pretočnim grelcem za SV)

Servisno službo garantirata oba ponudnika, sicer res ne isti večer ampak načeloma imajo dežurno službo tudi. Servis Termoshop je 16km stran, Orca cca. 80km stran.

Sosed sicer montira TČ pri Termoshopu ampak dela samo elektro zadeve, ta drugi ma pa plin čez.

Pri Orci poznam montažerja (prek sodelavca) mislim, da je tudi serviser, je opozoril nujno kaj moram vzet pa na kaj morem bit pozoren.

p.s.: cena je razlika cca. 1% cene ponudbe.

edit: popravil pri izolaciji hiše v 10cm stiroporja.

Sem sedaj vrgel na list pluse pa minuse. v prilogi
IMG_20210320_202244.jpg
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Pa ja menda neboš metal denarja v WiFi, LAN ipd. Toplotna se nastavi da dela, nato pa pozabiš na njo. No vsaj dokler nekaj ne crkne. Kaki WiFi, lan, Moja Orca... Bulshit.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Želim menjati ogrevanje v hiši (ogrevalna površina 135m2, radiatorsko ogrevanje, stiropor 0cm, streha 15cm, 4 osebe, 2slojna okna) + sanitarna voda 300l bojler
Trenutno kurim plin UNP cca. 1800€ na leto. (Peč Berreta s pretočnim grelcem za SV)

Servisno službo garantirata oba ponudnika, sicer res ne isti večer ampak načeloma imajo dežurno službo tudi. Servis Termoshop je 16km stran, Orca cca. 80km stran.

Sosed sicer montira TČ pri Termoshopu ampak dela samo elektro zadeve, ta drugi ma pa plin čez.

Pri Orci poznam montažerja (prek sodelavca) mislim, da je tudi serviser, je opozoril nujno kaj moram vzet pa na kaj morem bit pozoren.

p.s.: cena je razlika cca. 1% cene ponudbe.

Sem sedaj vrgel na list pluse pa minuse. v prilogi
Poglej priponko 43893

Strošek plina me je presenetil... si mogoče kaj testiral koliko rabiš temperaturo DV ob konstantnem ogrevanju pri 0 stopinj zunanje temperature recimo? Sedaj še imaš čas da to poskusiš.

Ker potem boš lažje izbiral med modeli, ko boš vedel kakšno temperaturo vode mora TČ dati od sebe. Ker pri talnem to v bistvu ni pomembno. Pri radiatorskem pa zelo. Sploh če so radiatorji manjši.

300 litrov sanitarne za 4 osebe je tudi kar precej. Itak pa tu MORAŠ gledati, da je izmenjevalec v bojlerju ZELO velik. In tu boljer z "navadnim" izmenjevalcem nima kaj iskati.

Predvsem si pa ti začel izbor pri "monterjih" namesto pri potrebnih specifikacijah.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Pa ja menda neboš metal denarja v WiFi, LAN ipd. Toplotna se nastavi da dela, nato pa pozabiš na njo. No vsaj dokler nekaj ne crkne. Kaki WiFi, lan, Moja Orca... Bulshit.

Sedaj smo navajeni, da vse spremljamo online. In je fajn imeti nek vpogled.

Pri daikinu ni bilo opcije ko sem jaz iskal. In sem bil malce razočaran. Potem je bil pa še nasvet, da ne rabim sobnega termostata, da krivulja glede na zunanjo temperaturo deluje dovolj dobro. In sem spet bil skeptičen.

Nastavljanja je bilo na začetku kar precej. Ampak sedaj že vsaj 3 mesece brez da bi kdo se dotaknil TČ, konstantna temperatura v hiši.

Tako da ja, v bistvu res ne rabiš ničesar.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Samo za info. Jaz imam termostat in zraven nastavljeno krivuljo in guess what? Termostat je vedno na on. Temperatura pa konstantna 23. Če pa je katera soba pretopla pa termoventil malo zategneš. Na kraj pameti mi ne pride da bi zraven vseh skrbi zijal še podatke o toplotni. Še o sončni elektrarni preverim 1x na mesec če dela in to je to.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Strošek plina me je presenetil... si mogoče kaj testiral koliko rabiš temperaturo DV ob konstantnem ogrevanju pri 10 stopinj zunanje temperature recimo? Sedaj še imaš čas da to poskusiš.

Ker potem boš lažje izbiral med modeli, ko boš vedel kakšno temperaturo vode mora TČ dati od sebe. Ker pri talnem to v bistvu ni pomembno. Pri radiatorskem pa zelo. Sploh če so radiatorji manjši.

300 litrov sanitarne za 4 osebe je tudi kar precej. Itak pa tu MORAŠ gledati, da je izmenjevalec v bojlerju ZELO velik. In tu boljer z "navadnim" izmenjevalcem nima kaj iskati.

Predvsem si pa ti začel izbor pri "monterjih" namesto pri potrebnih specifikacijah.
Izbor sem začel, da sem večjim ponudnikm v bližini poslal iste specifikacije kaj želim, kaj imam in kaj predlagajo. Razen TS in Orce sta mi oba druga ponujala 7,5kW nizkotemperaturno TČ in tudi po posvetu nista spremenila mnenja. Eden od njih celo me je prepričeval da 22.5-23°C je nezdravo in da naj rajše ogrevam do 21°C. Ko sem rekel, da ne da hočem konstanto 22.5-23 je nehal klicat oz. komunicirat.

Strošek plina, da je prevelik, premali? To sezono (junij2020-junij2021) bo strošek ogrevanja in gretja SV cca. 1650€.

Sem šel pogledat peč, 15min po koncu ogrevanja hiše na 23stopinj je kazala temp. 56°C. Radiator recimo ko greje se ga dotakneš te (o)peče.

Model katerega sta mi oba ponudila je zunanja enota Micka Zubadan PUD 10kW. Po izračunih bi šel tudi 8kW čez ampak recimo po krivulji in tabeli proizvajalca sta oba (sama od sebe) predlagala 10kW. (Tudi v pogovoru s sosedom kateri montira in montažerjem od Orce sta oba rekla, da je boljše, da vzamem 10kw). Problem bi recimo nastal v zelo nizkoh temperaturah in bi se 8kW TČ delala na max. da bi zagotovila dovolj toplote.(tak je pisalo v tabeli in oba sta potrdila to).

Pri obeh bojlerjih je povečan izmenjevalec, pri Orci je celo malo boljši bojler ampak nima dodatnega grelca 3kW, katerega lahko vklopiš po potrebi na navadno šuko vtičnico.

Mene ne moti da je prek neta, tega pa dejansko ne rabim.

Jaz sem se zdej 10let grel s plinsko pečjo kater termostat je nastavljen na 22.5°C petek in svetek, tudi poleti ne izkljapljam nič, razen peč čisto izklopim ko gremo na dopust.
Mogoče spomladi in jeseni se termostat naštima na 23°C ker je hiša obrjena na jug tako, da peč ne zagreje, čeprav je "hladen" občutek v njej. Načeloma tut pozimi hodim v kratkih rokavih po hiši.

edit: popravil napako pri stiroporju.

lp
 
Nazadnje urejeno:

mags

Fizikalc
11. nov 2020
191
84
28
Na podane informacije o željeni temperaturi ,kvadraturi, izoliranosti, SV.....itd ,predlagam NIBE 2120F-12, res bo kak evro več kot orka in....ostalo, boš pa na koncu zadovoljen ,verjem mi ;) :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Na podane informacije o željeni temperaturi ,kvadraturi, izoliranosti, SV.....itd ,predlagam NIBE 2120F-12, res bo kak evro več kot orka in....ostalo, boš pa na koncu zadovoljen ,verjem mi ;) :)
Kak euro ali 4 jurje eurov več? Ko sem sam iskal ponudbe, je bila Orca 8.000eur, primerljiv Nibe pa 12.500eur. Sicer nisem vzel ne ene ne druge ...
Pri letni porabi 500eur je to 9 let.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Kak euro ali 4 jurje eurov več? Ko sem sam iskal ponudbe, je bila Orca 8.000eur, primerljiv Nibe pa 12.500eur. Sicer nisem vzel ne ene ne druge ...
Pri letni porabi 500eur je to 9 let.

ni fora v porabi. Bolj kaj lahko da katera od sebe... in pri radiatorjih to ni zanemarljiv podatek, da te na koncu ne zebe. toshiba ima mislim da 55 stopinj max temperaturo izhodne vode, micka 60, daikin 70.

vsak pa zase ve kaj rabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags