Katero toplotno črpalko

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Naj mi nekdo po kmecko pove razliko pri podstavkih za TC katere ponuja firma na Bolhi tip TN 1,2 oz TS 1,2 Je to za vkop v zemljo ali samostojna postavitev? Ok mere so razlicne, razumem in so odvisne od dimenzija propeler masine. Drugo je fora samo visina nastavka? Tista dodatno beton plosco je smiselno dodat katera se tudi ponuja pod okvir?
Zal pri meni ne pride v postev domaca solnga zato pogledujem po gotovs robo.
Hvala.
 

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Ja, predlagal mi je serijo 200. Se bom še razgledal, saj se nikamor ne mudi. Bi mi predlagal kak konkreten model Hitachi, Daikin ? Hvala!
Če električni priključek omogoča , potem vsekakor trofazno , glede moči pa ti ne morem reči , ne poznam objekta ,imaš pa razpon od 7,5 KW pa do16 KW , veliko si lahko prebereš na forumu PPS , dobr naštudiraj predno se odločiš ,pa tud kak evro gor-dol naj ne bo odločilen pri izbiri
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kolikor jaz vem je vloga podstavka to, da prideš pod točko zmrzovanja.
Da se ti TC "utopi" v lastnem ledu (kondenzu). Če bi kondenz padal na mrzla tla, bi tam zmrznil, nastajal bi kapnik iz tal, dokler ne bi bilo vse skupaj v ledu.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Potem je pri tavecjih TC zadevah tisti 5cm odtok bolj marketing fora. Skratka vsaj box pod kisto za ziher..Potem je ta varianta cisti fail tudi iz mesta vgradnje?
hisa-podravska-sredisce-ob-dravi-vrstna-143.00-m2-prodam-slika-2114044.jpg
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Ni, če je kondenz speljan v odtok.

Mi imamo speljano v odtok. Kolega je montiral in ni želel slišat, da se ne konkretno ne reši odvodnjavanje.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Pa obvezen grelni label do odtoka..
Rabim komentar na sliko. Je fail mesta vgradnje na group in kondenz. Nekako se mi zdi fast utesnjena TC za pobiranje zraka in izpuh, enako z nabiranjem kondenza v pogojih megle in visoke vlage. Ocitno nobenega prepiha okoli masine.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Pa obvezen grelni label do odtoka..
Rabim komentar na sliko. Je fail mesta vgradnje na group in kondenz. Nekako se mi zdi fast utesnjena TC za pobiranje zraka in izpuh, enako z nabiranjem kondenza v pogojih megle in visoke vlage. Ocitno nobenega prepiha okoli masine.

Kar se kondenza tiče ne vidim težave, če je podstavek narejen tako kot treba (dovolj globok, z možnostjo odtoka ali ponikanjem).

Je pa iz slike precej utesnjena in blizu (upam da se podstavek ne dotika) hiše. Tako da kar se hrupa tiče pa ni najbolj optimalno. Po drugi strani pa gre tole za eno šibko TČ, ki verjetno ne bo prav glasna.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Kar se kondenza tiče ne vidim težave, če je podstavek narejen tako kot treba (dovolj globok, z možnostjo odtoka ali ponikanjem).

Je pa iz slike precej utesnjena in blizu (upam da se podstavek ne dotika) hiše. Tako da kar se hrupa tiče pa ni najbolj optimalno. Po drugi strani pa gre tole za eno šibko TČ, ki verjetno ne bo prav glasna.

Po info naj bi ta TC pokrivala 130 kvadratov radiatorske ogrevanja. Se strinjam da bi vibracije znale bit problem ker je ista plata z notranjim delom.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Kaj je boljše za zunanjo enoto, da je ob steni hiše (20cm vstran) - modra puščica smer ventilatorja ali lahko je na prostem (na prepihu)- rdeča puščica smer ventilatorja čeprav bo recimo od kurilnice oddaljena max 2m?
Ker študiram, kam bi dal zunanjo enoto, ker ne bi je glih obrnil k sosedom v vhodna vrata, čeprav na tisti strani nimaj oken ker je kopalnica. Gre se tudi zato, da ne bo preglasna in da ne bodo kdaj težili, da jih moti.
 

Priponke

  • 1.jpg
    1.jpg
    43,8 KB · Ogledi: 159
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Odvisno od TC. Nekatere je potrebno obvezno postaviti ob steno, druge so pa predvidene za prosto postvitev.
Če daš TC predvideno za ob steno na prosto, lahko privede do slabega delovanja in poškodbo TC.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
torej na ogledu sta bila pri meni od termoshopa in od orce. za zunanjo enoto sta mi oba svetovala isto kam naj jo postavim.

od kronoterma me je prepričeval da je nizkotemperaturna za mojo hišo taprava pa da mam pretoplo noter, da to ni zdravo. sem reku naj pride na ogled pa ga ni blo. niti klical ni več. stagoj ni podal primerne ponudbe.

zunanja enota je enaka (m zubadan 10kW), notranjo enoto imajo vsak svojo.
Načeloma je predračun skoraj "enak", cena je tu-tu.

1.) Zdej pa katero podjetje izbrat?
2.) Kdo zagotavlja boljši servis v primeru kvare - izkušnje? (oba sta hvalila svoje).
3.) na kaj še moram biti pozoren?

Hvala in lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
torej na ogledu sta bila pri meni od termoshopa in od orce. za zunanjo enoto sta mi oba svetovala isto kam naj jo postavim.

od kronoterma me je prepričeval da je nizkotemperaturna za mojo hišo taprava pa da mam pretoplo noter, da to ni zdravo. sem reku naj pride na ogled pa ga ni blo. niti klical ni več. stagoj ni podal primerne ponudbe.

zunanja enota je enaka (m zubadan 10kW), notranjo enoto imajo vsak svojo.
Načeloma je predračun skoraj "enak", cena je tu-tu.

1.) Zdej pa katero podjetje izbrat?
2.) Kdo zagotavlja boljši servis v primeru kvare - izkušnje? (oba sta hvalila svoje).
3.) na kaj še moram biti pozoren?

Hvala in lp

eni kupijo Orco in potem klicejo mitsubishi servis...

kaksno situacijo pa imas za resit?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
zamenjat zelim nacin ogrevanja. sedaj imam na plin zelim it na TC.
do sedaj sta se ta dva ponudnika potrudila in dala resno ponudbo.

zakaj bi klical micka servis? a to klicejo ker na orci ne znajo resit al so uporabniki smotani pa ne klicejo pravega?

darjan: zelim imeti konstantno med 22,5 in 23 stopinj. obcasno mogoce 23,5.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
ok to so uporabniki smotani.
meni je lepo prodajalec povedal zunanja enota je micka zubadan, notranja enota je nas produkt. in to sta povedala oba prodajalca. s tem da termoshop ima od micke termostat in pamet se mi zdi, orca pa vse svoje.
pa servis zagotavljamo mi. oba povedala.