Kateri sušilni stroj?

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
No pa da še sam vprašam za mnenje. Trenutno malo gledam za kak sušilec. Max cena do 500€. Uporabljal se bo večinoma v tem zimskem času in v času prehoda, ko se ne more sušiti zunaj. Poleti je dovolj prostora za sušenje na zraku. Razen kake posteljnine in, če kaj hitreje rabiš.
Malo sem gledal sedajle te akcije, ko so in sta mi predvsem v oko padla ta dva sušilca (malo sem primerjal cene po različnih trgovinah in se mi zdita ugodna):



A je kaj boljšega v tem razredu.
V big bangu ga majo v akciji za 700 eur..

Poglej ceno v GA...njihovo akcijo za enak model...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evo, takole naredi

Zabasana odeja 1.jpg


To je odeja, zašita po robovih, ni prešita. Zbasalo jo je v kuglo, da sem si prste odrl preden mi je uspelo rešit zadevo. Sem že razmišljal o nožu vmes ...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
MieleFan hvala za priporočilo samo ta je 30% dražji od max cene, ki sem jo pripravljen plačati.
Zdaj, če bi kaj pametnejšega dobil za 520€ potem ok. Toliko več ne dam ker potem bi že v osnovi gledal višji razred. Rabim ga toliko, da v teh zimskih/prehodnih mesecih malo razbremenimo zasedenost s temi cotami po stanovanju in tudi s tem povečanje vlage v prostoru.

Če bi potem izbiral med dvema, ki sem jih napisal je vseeno boljši Gorenje iz smisla, če sem prav prebral tehnične specifikacije, da vrsti boben v obe smeri?

Kaj pa ta razred kondenzacijske učinkovitosti. Večina vidim, da ima B (vključno s tem AEG). Ta Gorenje, ki ga gledam pa ima kondenzacijsko učinkovitost A. Ne bi smel zaradi tega potem bolje osušiti perilo. Ali si to napačno predstavljam (oziroma so to bolj marketinški posegi).
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Evo neki tazga...

Kaksna pa je razlika med aeg na tvojem linku in tem. V ceni kar velika. https://www.harveynorman.si/susilni-stroj-s-aeg-t8dbe48s
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Po primerjavi specifkacij na spletni strani imata enake karakteristike. Po silki pa ima en belo drug pa srebrno fronto. Schime vzemi tega AEGja ki ga je kapadimul našel. 50 eur več boš pa že dal.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Po primerjavi specifkacij na spletni strani imata enake karakteristike. Po silki pa ima en belo drug pa srebrno fronto. Schime vzemi tega AEGja ki ga je kapadimul našel. 50 eur več boš pa že dal.
To razliko sem tudi sam opazil. Mogoče je ta "stari" model novi pa ima srebrno fronto?
Tudi sam iščem sušilni stroj. Sedaj imam Beko DCU 8330. Ne vem ali se vrti boben v obe smeri, je pa posteljnina večkrat v taki obliki, kot odeja od Demz.
Ali je ta AEG korak naprej, toliko boljši, da se splača menjati? Vem da je ta s toplotno črpalko. Kar pa mi je všeč pri tem AEG je, da se vrata odpirajo v levo.
Bi mi zaradi postavitve veliko bolj ustrezalo, kot odpiranje v desno.

Ali so stroji s toplotno črpalko kaj tišji??
Za AEG piše 66 za BEKO pa 65 decibelov. Se pravi je novejši stroj 2 x dražji in še bolj glasen?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Peter ti naredi tako leseno babo, da bi se oženil z njo :srce: . Tale moja odeja bi mu lahko bila mušter za jožo :p . Ampak prej, preden sem jo začel razkopavat. Je bila čista krogla. Ob enih zjutraj, ko sem mislil da bo mašina vzletela, tako je butalo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Drugače je pa Peter bil štromar, ki je imel v svojih časih rekordni sloves, da zameša 3/4 ajmerja gipsa, pa ponuca ga tudi, preden se strdi :D .
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Po primerjavi specifkacij na spletni strani imata enake karakteristike. Po silki pa ima en belo drug pa srebrno fronto. Schime vzemi tega AEGja ki ga je kapadimul našel. 50 eur več boš pa že dal.

No saj, če je kaj res boljše bi se tudi stegnil. Samo problem pri tem je, da mora nekje biti meja, ker drugače prideš na koncu do 1000€ lahko. Tako kot pri avtu začel kupovati pri 11k€ in kupil pri 17k€. :)

Mogoče samo še to vprašanje preden se odločim. Je nasplošno AEGjev model boljši v načinu sušenja in programih samih (sama znamka mi je znana ne pa poznana).
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.033
76
48
No saj, če je kaj res boljše bi se tudi stegnil. Samo problem pri tem je, da mora nekje biti meja, ker drugače prideš na koncu do 1000€ lahko. Tako kot pri avtu začel kupovati pri 11k€ in kupil pri 17k€. :)

Mogoče samo še to vprašanje preden se odločim. Je nasplošno AEGjev model boljši v načinu sušenja in programih samih (sama znamka mi je znana ne pa poznana).
Aeg je super.Kot sem ti rekel.Sem ga imel pred sušilcem Miele.Zelo zelo fajn je posušil perilo.Ni blo zmečkano.In vrti fajn v obe smeri.Če daš,na program posteljnina.Še bolj pogosto menjava levo desno.In res NIKOLI,se mi ni zamotala posteljnina.Tako da sem nazadnje.Tud ostalo perilo tam sušil.Sej on ne ve,če ima noter posteljnino al mešano perilo.Pač suši,kao da je posteljnina in da se ne zamota.In fajn velik boben ima.In velika vrata za polnjenje in praznjenje.
In v Harveyu maš super ceno od redne.Vrjemi,da boš zelo zadovoljen z njim.Za Beko ti ne znam povedat.Kljub temu,da je imel moj Aeg učinkovitost B.Je vedno blo vse suho.Tako da ne vem v čem je poanta glede tega A ali B.
In ima ta modl tudi,posebej program za posteljnino.
Sem pa ravno govoril z frendom.K ppravlja Aeg,Elektrolux,Zanussi itd.Je reku,da nimaš kaj falit.Sam naroči ga in uporabljaj na max.Super so...boš zelo zadovoljen z njim.In 5 let garancije imaš,če ga do 15.12 kupiš.Je reku,po taki cena spet zlepa Ne bo...tako da ne čakaj predolgo...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, kar se mojega malenkostnega mnenja tiče, ko imaš enkrat v bajti sušilec, ne boš nikoli več sušil na štriku.
Zakwa bi se samega sebe zezal, če je pa mašina za to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan
I

Izbrisan uporabnik #9334

Da še samo malce naložim zraven - Naj bo pralni, ali pa sušilni stroj, razlika med firmami je samo v bobnih. Če je boben tehnološko razdelan, bo učinkovit, če ni, bo pa "nogavice žrl", zapral cote, slabo sušil, puščal slabo posušeno in zmečkano perilo itd.

Za to je treba plačati malce več :fredi: . Tehnika, ne cena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe