Kateri Power bank priporočate?

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Kateri Power bank vzeti s kapaciteto 10.000 mAh, ki ima tudi magsafe?

Gledal sem že Xiaomi in Swissten, ampak nimata magsafe.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Če imaš kake novejše naprave, ki podpirajo hitro polnjenje, bodi pozoren tudi na hitrost polnjenja power banka..
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Jaz imam tega Anker (sicer brez magsafe) in res odlično deluje, parkrat s hitrim polnjenjem napolni mobitel do konca.

 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Jaz imam 20000, pa takega da mi da 65w outputa,da filam notebooka lahko medtem ko dela.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Jaz imam tega Anker (sicer brez magsafe) in res odlično deluje, parkrat s hitrim polnjenjem napolni mobitel do konca.

Se ti zdi da bi ti Magsafe prišel prav v kateri situaciji, ga pogrešaš? Ker ne vem kako učinkovito se polni v avtu med vožnjo, če bi položil telefon na baterijo prek brezžičnega polnjenja.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Se ti zdi da bi ti Magsafe prišel prav v kateri situaciji, ga pogrešaš? Ker ne vem kako učinkovito se polni v avtu med vožnjo, če bi položil telefon na baterijo prek brezžičnega polnjenja.
Pravzaprav še nikoli nisem uporabljal magsafe. Jaz ga / jih enostavno povežem s kablom in med vožnjo dam v predal za rokavice.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Hotel sem rečt kako vedeti ali je neka navedena hitrost/moč polnjenja dovolj dobra
Ne razumem. Se enkrat: standard doloca s kaksno voltazo se stvar polni. Za zacetek moras vedeti katere standarde podpira powerbank, ter katere naprave, katere bos polnil, ter katere polnilec, s katerim bos powerbank polnil. Kot pravilo: z micro usb se vsak bank polni pocasi. Bank ki ima za polnjenje sebe usbC se bo polnil hitreje, potem pa imas tu vec hitrosti spet. Podatki so napisani na vsaki napravi, jih je pa vcasih malo tezje desifrirat. Jaz vem da mi VSE naprave polni z (njihovo) najvecjo hitrostjo samo en (2€ Temu) polnilec, kateri pa se pri tem zelo greje, pa še trgovec ga vec ne ponuja, tako da sem uporabo opustil. Potem pa mu sledi en Wolfenblitz (oz nekaj takega) ki vse polni na max, razen huawei in xiaomi telefonov, katere fila z eno stopnjo niže. Fila pa lepo tudi laptop. Rabis pa seveda tudi ustrezen kabel, ki premore želeni standard (npr. PD 60). Jaz sem si vse kable (vse kombinacije A-C, C-C, C-Lightning) nabavil z ekrancki, kjer se jasno vidi s koliko wati polnis....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Glede hitrosti polnjenja je pogoj, da misliš polnit dokaj nove naprave, ki omogočajo hitro polnjenje.. To sem napisal zato, ker vsaj pri nas pride polnjenje s powerbank v uporabo po večini takrat, ko mi zmanjkuje baterije (ponavadi proti koncu dneva na potovanjih) in mi je pomembno, da se mi na hitrco napolni za par 10 procentov.. In tudi kot je nekdo omenil, npr.: lahko dela zraven na laptop (no, čeprav, verjetno vsak powerbank dovolj hitro polni laptop med delom).. Pa tudi na trg prihajajo naprave, ko se polnijo vedno hitreje... ;)

Primer: moj laptop se polni z max hitrostjo 65W, moj telefon in od boljše polovice s 25W, hčerkin telefon 67W.. In če priklopiš tako napravo na počasni powerbank, se bo npr.: telefon polnil 7 ur, če priklopiš 2, se bota polnila npr.: 12 ur..

Če pa powerbank omoča hitro polnjenje (sam imam tega: Xiaomi Power Bank PRO 3), pa se 2 telefona napolnita v 2 urah..

Kot sem rekel, mi uporabljamo powerbank po večini primerov, da na hitrco dopolnimo telefon na kakih potovanjih (med vožnjo z busom/taksijem) in nam je pomembno, da polni hitro..

Drugače pa ponavadi vidiš podatek za hitrost polnjenja, ki je ponavadi izražena z W enoto in več ko je W, hitreje polni..
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
>(no, čeprav, verjetno vsak powerbank dovolj hitro polni laptop med delom)
Tole ne drži. Če imaš recimo powerbank ki da max 45w ven in polniš 65w prenosnik med tem ko dela bo samo zelo počasi padala baterija, ampak bo padala, ker ni dovolj moči (oz. celo zacvili notebook da je power source prešvoh - vsaj na Lenovotu). 65w output pa dejansko polni prenosnik med delom. Seveda ko je prenosnik ugasnjen itak polni vse, samo počasneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in jezek

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Odpri si tale link in pod opisom imas jasno navedene vse standarde;


Domnevam da takim noname polnilcem ni za zaupat naprave ki stane 800eur?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Nevem, jaz sem kupil nek podobni noname, in nanj nataknil vse naprave kar jih imam. Tudi 2 jurja vredne. Tako da...
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
594
310
63
Moj najboljši powerbank do sedaj je drugi telefon, kloniran, ko se mi eden sprazni vzamem v roke drugega in to je to. Pri powerbankih niso samo pomembne karakteristike le-tega ampak zavisi hitrost polnjenja kar od precej stvari. Prvi je sigurno polnilni kabel itd. Skoraj vsak telefon ima neke posebnosti. Naprimer Xiaomi ima modele telefonov ki se lahko s primernim polnilcem napolnijo od 0 - 100 v 17. minutah. Polni se z 120 W. S tem polnilcem pa ne boš polnil recimo drugih telefonov s tako hitrostjo itd. Drugače so pa eni najboljših powerbankov je Ravpower. Niso pa poceni.