Kateri oblak (Cloud) uporabljate?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Kot že v naslovu piše, me zanima kateri oblak uporabljate za shranjevanje, oziroma kaj priporočate, poleg Google Drive in Dropbox?
Berem da pri MEGA dobiš največ prostora brezplačno, 50GB. Kakšne izkušnje?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Kot kaže so tudi na MEGA zmanjšali free storage iz 50GB na 15GB.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
580
113
Kot že v naslovu piše, me zanima kateri oblak uporabljate za shranjevanje, oziroma kaj priporočate, poleg Google Drive in Dropbox?
Berem da pri MEGA dobiš največ prostora brezplačno, 50GB. Kakšne izkušnje?

Ob naročnini na office365 home, dobi vsak uporabnik 1TB one drivea. To stane cca 100€/leto za 6 uporabnikov, če si malo porazdeliš, je precej ugodno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Ob naročnini na office365 home, dobi vsak uporabnik 1TB one drivea. To stane cca 100€/leto za 6 uporabnikov, če si malo porazdeliš, je precej ugodno.
Meni se pa vseeno zdi, da je dober lastni disk oziroma dva najboljše mesto za shranjevanje. Pri današnjih cenah diskov to res ni problem. Nedavni požar, ki je uničil ogromno serverjev in s tem seveda podatke na njih, je pokazal, da tudi v oblakih ni stoprocentne varnosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
O365 in 5tera

Janez kranjski če za storage storitev plačuješ imaš na voljo izbiro serverjev in načina backupov itd. Jaz za varnostne kopije na šihtu uporabljam Azure Backup (za dnevni backup iz NAS-a) in si lahko skonfiguriraš kaj hočeš in varnost kako hočeš. Bi mogle tri disk farme na treh lokacijah zgoret, NAS zgoret, se računalnik sesut :). To pa lahko rečem ziher, da je bolj varno od zunanjega diska.
Jaz mam recimu eu server, plačaš v primeru da delaš restore, en teden stari podatki se brišejo.
Čakam še da vklopijo Arnes shramba 2.0 (al so jo že?) Pol bo šlo še tja ena kopija.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Naredi si svoj oblak....NAS in app na telefonu ki synca na server...za cca 200e (Synology DS220+)....

 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Mega je brutalno počasna.
Google Drive, OneDrive in iCloud. Večina podatkov na (vsaj) dveh od treh. Maci se itak na TC bekapirajo sproti, občanso pa še dodaten backup na zunanji disk.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Meni se pa vseeno zdi, da je dober lastni disk oziroma dva najboljše mesto za shranjevanje. Pri današnjih cenah diskov to res ni problem. Nedavni požar, ki je uničil ogromno serverjev in s tem seveda podatke na njih, je pokazal, da tudi v oblakih ni stoprocentne varnosti.
Ker dom pa ti ne more zgoreti... :zavijazocmi:

Pri backupu je vedno fajn imeti več različnih opcij. Torej nekaj doma na več diskih in ena remote kopija, kar je najlažje v cloudu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Naredi si svoj oblak....NAS in app na telefonu ki synca na server...za cca 200e (Synology DS220+)....

Dosti cenejsa kombinacija, ce ti kaksne stvari lezijo doma je recimo rpi4 in kaksen prenosni disk. Sploh ce mas kaksen disk ze doma, je skupni strosek taksne DIY resitve lahk pod 50€.
Gor namestis raspbian-lite, za cloud resitev pa recimo nextcloud.

Alternativna opcija je recimo uporaba hisnega routerja, ce ima USB opcijo. Vklopis sftp/scp dostop in delas sync preko kaksnega appa, ki zna delat z sftp/scp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Meni se pa vseeno zdi, da je dober lastni disk oziroma dva najboljše mesto za shranjevanje. Pri današnjih cenah diskov to res ni problem. Nedavni požar, ki je uničil ogromno serverjev in s tem seveda podatke na njih, je pokazal, da tudi v oblakih ni stoprocentne varnosti.
Pokazal je predvsem to, da je škrtica škrtica tudi v oblaku. Če plačaš normalen tier storitve se kaj takega enostavno ne more zgoditi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Dosti cenejsa kombinacija, ce ti kaksne stvari lezijo doma je recimo rpi4 in kaksen prenosni disk. Sploh ce mas kaksen disk ze doma, je skupni strosek taksne DIY resitve lahk pod 50€.
Gor namestis raspbian-lite, za cloud resitev pa recimo nextcloud.

Alternativna opcija je recimo uporaba hisnega routerja, ce ima USB opcijo. Vklopis sftp/scp dostop in delas sync preko kaksnega appa, ki zna delat z sftp/scp.
Sfalil si forum. To ni slo-tech.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Pokazal je predvsem to, da je škrtica škrtica tudi v oblaku. Če plačaš normalen tier storitve se kaj takega enostavno ne more zgoditi.
Seveda se lahko. Kaj mislis, da se kaksnemu googlu nemore zgodit pozar ali kaksen drug katastrofaln pojav, ki porusi glih tist datacenter, kjer so tvoji podatki?
Oz. lahko firma tut cez noc folda in si brez. Zato je oblak lahk sam kot second tier backup, tako kot disk doma v predalu.