Kateri dron ,quadcopter za hobby kupiti ?

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
1635863680879.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Začetniško vprašanje.
Že pred leti sem želel kupiti drona. Pa jih takrat še skoraj ni bilo, pa s fotografijo sem se veliko ukvarjal in niti ni bilo časa za širjenje hobijev. No, časa tudi sedaj ni nič več, pa vseeno me dron sem ter tja malo zamika. Sedaj mi je znanec ponudil DJI Spark, s torbo, 4 baterije, kabli, polnilec za 3 baterije naenkrat, range extender, propelerji - za 240 EUR.
Je to za začetnika dobra izbira? In cena sprejemljiva?
Še najbolj me moti podatek, da je najdaljši čas leta 16 minut. To verjetno v idealnih razmerah in z novimi baterijami. Vrag ve, kako je to v praksi (z rabljenimi baterijami).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Uradno lepo poveš, da je to slikano iz bližnje kapelice na najvišji vzpetini tik nad mestom ter uporabljena podaljševalna roka/teleskopska palica ali pa si uporabil toplozračni balon na vrvici in navezal gor GoPro.

Neuradno letiš, kolikor ti dron dopušča, ne naše CAA pijavke
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Itak ni v Slo. Je pa znotraj 120 m, če bi poletel z bližnjega hriba. Sicer pa ja, 500m. Pa prej sem pogledal Flightaware, če gre kakšno letalo, pa samo gor, par slik in dol. Načeloma se držim tistih 120m.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Začetniško vprašanje.
Že pred leti sem želel kupiti drona. Pa jih takrat še skoraj ni bilo, pa s fotografijo sem se veliko ukvarjal in niti ni bilo časa za širjenje hobijev. No, časa tudi sedaj ni nič več, pa vseeno me dron sem ter tja malo zamika. Sedaj mi je znanec ponudil DJI Spark, s torbo, 4 baterije, kabli, polnilec za 3 baterije naenkrat, range extender, propelerji - za 240 EUR.
Je to za začetnika dobra izbira? In cena sprejemljiva?
Še najbolj me moti podatek, da je najdaljši čas leta 16 minut. To verjetno v idealnih razmerah in z novimi baterijami. Vrag ve, kako je to v praksi (z rabljenimi baterijami).
16 minut, to je zgolj za kako hitro slikco naredit.

Za 485 EUR dobiš moj dron DJI mini 2 FMC s tremi baterijami, v zraku zdržijo dobre pol ure vsaka. :) DJI Mini 2 je trenutno špica med droni.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Hvala. Saj načeloma nisem bil ravno v fazi kupovanja. Slučajno mi je kolega ponudil, prav veliko pa ne poznam scene z droni in sem tukaj vprašal.
Verjamem, da je DJI mini 2 občutno boljši, je pa tudi precej dražji. Vseeno hvala.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Zakaj 'taki' droni? Zardi slike in videa.
Če tega ni, je za izbrat un k samo leti.

kaj pravijo dronarji?


pa da vidimo sliko. zakrij obraz pa bo.
kje naj zakrijem obraz? naredil sem filmčke. ne slike. dron kroži okoli tebe, ti sediš na klopci, v kadru imaš pa lep posnetek stola, pa vrtače in okoliških hribčkov :) TO je tisto, kar naredi dron zanimiv. nove ideje, nove perpsektive itd. ampak, po pameti in po reglcih :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
kje naj zakrijem obraz? naredil sem filmčke. ne slike. dron kroži okoli tebe, ti sediš na klopci, v kadru imaš pa lep posnetek stola, pa vrtače in okoliških hribčkov :) TO je tisto, kar naredi dron zanimiv. nove ideje, nove perpsektive itd. ampak, po pameti in po reglcih :)
OK govorim o kvaliteti slike. kvaliteta videa za mene sprejemljiva.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ima kdo staro (hin) baterijo za dji phantom 2, originalno.
Rabil bi zaradi vezja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Je primeren, izi pizi za letenje, kljub odsotnosti obstacle senzorjev. Mini 2 ima sicer bolj tekoč video v 4k, kar mini 2 SE nima, zato pa bi se naj SE vzpenjal in pristajal hitreje od navadnega. S ceno sta verjetno nekje tu-tu.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
5
48
Murska Sobota
Da mao obudim temo. Je bilo veliko govora o DJI, meni je všeč tale ! Kakovost, cena? Primeren za čistega začetnika?
Imam tega in je zelo solidna zadeva, kot vsak DJI.

Obvezen je seveda hack, da lahko letiš "neomejeno". Primeren za čistega začetnika, lepo vodljiv, baterija okoli pol urce.


V višino sem ga spravil nekje 900m iz izhodišča (pa še bi šlo), razdalja pa tudi zelo solidna.

Na aliju dokupljene "sani" za lažji pristanek na terenu.

Kot je predhodnik povedal, razlika z jačim modelom je v kameri, a 2.7k kamera je zelo solidna.

Fotk pa seveda nimam :)