Katerega internetnega ponudnika naj izberemo?

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.326
954
113
Pozdravljeni!

Veliko je bilo napisanega na to temo... A žal ne dobim odgovora na "moje" vprašanje. Sprašujem namreč za svoje znance...

U glavnem, želijo si hitrejši internet. Doma imajo še Arnes-ovega 28Kbps...
grin1.gif
Se pravi, bi radi sedaj imeli vsaj 1024/256 oz. kakšen "močnejši" paket, če razlika v ceni ni prevelika.

Doma imajo Telekom telefonijo, ter TV preko kabelskega operaterja Telemach.

Zaenkrat je potreba samo po internetu, o telefoniji in TVju se bo treba še pogovorit. Vse je odvisno od tega kaj bi dobili za določen denar ter kaj bi sploh bilo možno priklopiti. Gre za predmestje Kranja, Stražišče (za več info bi raje preko ZS).

Zaenkrat se najbolj nagibam k T-2 VDSL-skupno razvezan dostop, paket okoli 1/1... ALTERnative so odprte...

Zanima pa me tudi to, kako vleče T-2 (ali katerikoli drugi ponudnik za katerega bi se pač odločili) kable po hiši? Po že obstoječi napeljavi, ali pač "na novo" (če so kaki kanali frej se moram še pozanimat)?

Hvaležen za kakršenkoli odgovor...
wink-1.gif


P.S.: mogoče se še jest nekega dne tja priselim, pa bi želel imeti dobro linijo...
grin1.gif
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Mogoče če se pozanimaš na lokaciji kjer želiš imeti priključek. Jest imam 10/4 T2 skoraj od samega začetka in resnično brez problemov in prekinitev. Slišim pa da imajo na kje drugje stalno probleme z T2...tako da zgleda da so te tegobe bolj lokalne narave...nekje dela bolj enkje slabše, slabe inštalacije, zelen baker
smirk-1.gif
. itd itd... pozanimaj se pri sosedih kaj imajo in kako jim deluje.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
748
113
kot ti je že stilo rekel, malo se pozanimaj pri sosedih, kaj imajo in kako so zadovoljni.
jaz sem imel prej telemach, zdaj imam T2, z obema sem (bil) zadovoljen, tako da če boš v dvomih, vzemi tistega, ki je cenejši
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Se še jest mal prštulim.

Doma je telemach internet in kabelska-skupaj košta 29€ na mesec, stac. telefon nimamo. Zanima me, če se da kje s tako ceno čez prt z močnejšo linijo? Lahko je zravn tud telefon, še bolš pa če ne.
grin1.gif
Je t2 najcenejš? 1mb mi je počas že premal. Se pravi nujno televizija+internet, lahko pa samo net zamenamo.
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Odpeketat na t-2.net in pogledat cenike pa ne znaš?

Seveda je t-2 z 14€ za 10/10 presneto poceni, ampak kako naj vem če imaš možnost optike?!

Razumeš kaj ti želim dopovedat?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
T-2 Vdsl modem se priklopi na že obstoječo vtičnico, fajn pa je če kablov za telefon nimaš preveč razpeljanih, kot čreve ali kakšnih slepih linij!

Če so težave jih tehniki na terenu odpravijo, tak da more 100% delovat!