katere smuči?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Jaz sem pred dnevi nabavil Fischer RC4 Race SC. Bomo vidli kako bom zadovoljen z njo v praksi.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
intersport ima dokaj ugodne cene za lanske modele....atomic sl12 za 420€ z neox 614!!!!!!!!, in pa fischer wc sl za 450€ z FX12....
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik woowek pravi:
najbrž hervis speedwave 8

Hervis ima speedwave 8 najdražje v Sloveniji. Preveri raje Sport2000.
wink-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
tudi sport2000 ima naprimer cene pancerjev nižje kot pa hervis....kupil včeraj atomoc b90 za 240€, v hervisu pa so 300€....problem je samo ta ker imajo le omejene količine in številke...in novih ne nabavljajo kot pa naprimer to delajo v hervisu..

v sport 2000 pa bodite pozorni ker nekatere modele pradajajo brez vezi in posledično je cena nižja tudi več kot 100€
 
Nazadnje urejeno:

platium

Zelenc'
20. nov 2007
18
0
1
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
tudi sport2000 ima naprimer cene pancerjev nižje kot pa hervis....kupil včeraj atomoc b90 za 240€, v hervisu pa so 300€....problem je samo ta ker imajo le omejene količine in številke...in novih ne nabavljajo kot pa naprimer to delajo v hervisu..
v sport 2000 pa bodite pozorni ker nekatere modele pradajajo brez vezi in posledično je cena nižja tudi več kot 100€


v giga športu so Atomic B90 199€
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
jap, giga šport je tudi precej cenejši .... enak komplet kot v hervisu je pri njih 50€ cenejši
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
sem sedaj pogledal tiste b90...sicer je lanski model, drugače pa ne vem če je kaka razlika razen kake barve....
drugače pa se splača.....
 

platium

Zelenc'
20. nov 2007
18
0
1
Nisem ziher, če je to lanski model, ker se nisem glih zanimo. Pa s ponavadi, me tudi ne moti, če je novi ali lanski model, vglavnem da je kvaliteten
smile-1.gif
. Sem ga pa že stestiro, in je dober pancar, no vsaj za mojo nogo.

A sport200 majo pa novi model za 249€?

Vglavnem, mal se pogleda okol pa je. Res pa da je hervis full drag. Drgač sem pa hlih včeraj kupoval novo smučarsko perilo, majo neko dobro (tko so mi rekl no :p) na F se začne. Sam sem se pol odločil za MICO, ker tistega na F, niso mel moje številke. PA ta MICO, sem pol drugje kupo. Upajmo, da nisem mim brcno :p, no pa s bom vidu, če me bo zebl
smile-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
no drugače je ta tema prvenstveno namenjena smučem.....(če pa imate kako zanimivost kar napišite)

drugače pa smo nekako ugotovili da je hervis še najdražji...



jaz sem dal za b90 340€ točno(sport2000), smuči pa sem na koncu vzel lanski model atomic sl12 z neox 614 ki jih pa praktično ne dobiš v nobenem kompletu po izboru raznih hervisovih strokovnjakov...cena 417€ v intersport....
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Da ne odpiram nove teme. Priporoca kdo kaksne pametne dilce za pameten denar? Na kaj pazit pri nakupu? V bistvu me nekako zelo mika probat it nazaj mal na dilce po ene 15 letih premora.
grin1.gif


Torej ce me lahko kdo malce usmeri, dilce za 500, 600 eur odpadejo, tako zagret pa se nisem, planiram pa ene 10x v sezoni stat na njih. Verjetno bom itak pocakal na razprodaje, kdo ve kdaj sploh so?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
SW 12ka za 370€. nove seveda. kupiš 2, dobiš 3.

letos že 4krat sprobane. lahko rečem da odlične. sploh za daljše zavoje in pri hitrosti so smuči nore, tudi na strimini in ledu.. za krajše zavoje so se mi zdele prejšne - SLX bolše.
ampak na SW uživam kot še nikoli.... to je to.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jaz sem tudi probal sw 12 ampak me niso prepričale.....vozim drugače atomic sl12 in imam večji občutek stabilnosti na njih, predvsem na ledeni podlagi...
sploh pa me ni prepričal elan z njihovm radijem od 10-16 metrov....moje sl12 imajo 12 radija in je potrebo kar nekaj dela da ga iztisneš ven....tako da za 10m pri elanu zgleda da moreš bit vrhunec vrhunskega.....

pozitivna stvar sw12 se mi je zdela le ta da lahko zelo umirjeno z njimi smučaš in uživaš predvsem na ne najbolj strmih in ledenih progah......pa tudi malo bolj mehke so kot sem pričakoval....
imel bi jih za kako popoldansko smučanje ko si že malo utrujen...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
zanimivo kako imamo različne poglede....
no, nekje se pa strinjam s tabo. glede radija 10m pri SW. se ne obnese, vsaj pri meni ne. mogoče edino če bi imel krajšo dolžino. ampak itak veliko bolj uživam v daljših zavojih in hitrosti.
pri meni se na strmini in ledeni podlagi sw obnese odlično.
 

Jack

Zelenc'
5. jan 2008
1
0
1
Pozdrav!
Že nekaj časa iščem smuči, ki bi jih sedaj na razprodajah kupil ampak nekako nisem odločen. Velik sem 175cm in težak 65kg rad pa vozim tako kratke kot dolge zavoje tudi pri veliki hitrosti. V ožji izbor sem postavil Fischer race SC (seveda lanski model) in pa Rossignol 9s.TI Oversize oboje slalomske ker bi nekako rad malo manjši radij. Ampak opažam da zelo malo ljudi vozi na rossignol. Mikajo me pa seveda rossignol ker so v hervisu v nori akciji za 300€. Se da s takimi smučmi voziti tudi malo hitreje in divje?
Dobrodošli tudi predlogi drugih znamk in modelov.
P.S.: Znanje smučanja ni problem
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Odloči se kaj želiš, slalom ali veleslalom. Slalomske (kratki zavoji in nižja hitrost) naj imajo čim nižji radij.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Elan SL (če že gledaš na ceno, jo imaš zdej v hervisu za 250€ (-50%))
kot je že prehodnik napisal, se morš odličit kaj želiš.
tele so slalomske, mal manj trde kot SLX. ampak še vseeno hitre in dobre smučke.
če želim bolj hitre veleslalomske zavoje potem SW 12/14 oz GS/GSX... to je od elana.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
če znanje res ni problem vzameš slalomske dolžine med 155 in 160...., ker če je znanje lahko tudi s kratkimi smučmi ''divjaš'' in voziš hitro....
tvoja omejitev je cca. 300€ kot sem razumel....kake fischer race sc, atomic sl10, elanke kot je predhodnik povedal....vezi bodo dovolj kar serijske, ki so v kompletih raznih hervisovih, interšparovih, ''strokovnjakov''
drugih znamk ne poznam in ti ne vem kaj svetovat....

nekako bi pa na tvojem mestu pogledal zaščito (tisto plastično) spredaj na smučeh....fischer race wc sc je 100% nimajo...to je bolj tekmovalna....race model ki ga pa sam gledaš mislim da ima zaščito...za atomic vem da imajo vsi spredaj zaščito (ki se jo da tudi menjat)......
jaz sem se na koncu zaradi tega kriterija odločil za atomic......ker na starih fischer sem spredaj zdrsal vsa lak in prišel že do pene....
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.