katere smuči?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
torej kupujem smuči višjega razreda....mislim tam 500€ tudi kaj več če bo potrebno....
kaj je to sezono zunaj, kaj se priporoča.....gledal sem fisher in atomic...(elan race slx so morda tudi v igri)...

že ene 2 leti ne sledim novostim pa nisem na tekočem....

aja vsekakor veleslalomske skiaše...
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hm, v mb ma elan treuntno fusion lanski model znižane 60%

tko da topiš smuæko top ranga zelo ugodna,...edino lanski letnik je
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ne fusion model sem testiral lani konec sezone pa nisem bil zadovoljen...nekako ni to kar sem pričakoval....veliko bolje sem sem počutil v najtrši elan slx race...problem je ker se nisem spustil pa nekem klancu ampak bolj po nekem sankališču...mislim ni bilo hitrosti....(bile pa so narejene za to sezono - nov model...in takrat so bile 180.000sit kar se mi je zdelo zelo pretirano)

mislim jih pa itak dobit preko enega športnika ker dobijo kar konkretne popuste na te dražje modele....
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
kolk si pa velik?

jest mam ene wolkel tare 3 sezone pa samo 1X videle sneg..
trdota pa glih taka k iščeš..
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ne 3 sezone stare ne bom kupil.....mogoče lanski model starejše robe pa ne.....
visok pa sem 179 ali 180....tam nekje....
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Priporočam veleslalomsko Fischeh RC4. Če si bivši tekmovalec oz. vrhunski rekreativec, ki rad kdaj kakšno amatersko dirko odpelje, potem je to smuča zate. Sicer je R=21 m, ki pa ga v primeru dobrega znanja lahko dobro izkoristiš. Če poznaš koga iz demo teama, si zrihtaj lanski model ( recimo, da je bila nekajkrat na snegu) za relativno malo denarja (cca 400EU) z vrhunskimi vezmi vred. Smuča je hitra. Sploh, če je ženska (to so smuče delane sa svetovni pokal), je nekoliko mehkejša in zelo ubogljiva. V vsakem primeru izbiraš glede na tvoje smučarsko znanje in če tega ni dovolj, ti takšna vrhunska smučka ne služi v tolikšnem obsegu, kot kakšna visokega rekreativnega razreda. Tudi elan smuči so izjemne, čeprav slovenci stereotipno prisegamo na tuje znamke..:( Skratka, trdota in radij, to sta ti vodili, ki naj te usmerjajo k nakupu!
wink-1.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ravno nekaj takega potrebujem.....gledal sem fisher rc4 worldcup sc.....

včasih umirjena vožnja...včasih po tudi malo divjanja in dviganja adrenalina.....



kaj si mislil tisto z ''ženske smuči''...te smuči naj bi imele ženske na tekmah??



pa še smučka

fisher.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Ja, na tekmah. Ženska smuča se na videz ne razlikuje od moške, je pa malenkostna razlika v trdoti (je malo mehkejša). Zato sem pa predlagal kakšnega iz demo teama, ker oni jih testirajo in lahko najbolje priporočijo oz zrihtajo pravo smučo.

p.s. a ni ta na fotki slalomska?
 
Nazadnje urejeno:

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
aha...kje se pa dobi, da dobit te iz demo teama....za elan vem da so imeli vsako toliko na krvavcu, cerknem...vse okoli malo...za fischer pa ne vem....

ja vem da je slalomska.....mi je rekel en ki je učitelj, pa me je tudi videl smučat naj vzamem slalomsko in naj pustim veleslalom na miru.....in da vsi večinoma smučajo s slalomsko, že glede radija, pa malo več svobode imaš pri zavojih....

sedaj sem nekako zagret za to smučko.....
 

Enik

Pripravnik
19. sep 2007
159
0
16
Ljubljana
Prav ti je povedal, kar se tiče smuči..je pa res, da ti večji radij omogoča hitrejše kontrolirane zavoje...odvisno, čemu daješ prednost..sam ,ki sem pol življenja na snegu pustil, se prav dobro počutim na R=21m. Ti v demo teamu so vsi nekdanji tekmovalci in skoraj sigurno poznaš koga, ki je kdaj treniral, obrni se nanj in te bo usmeril. Sicer si se pa očitno že odločil in dobro si se odločil. Tako da obilo užitkov..
cheer.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
torej da tema ne zamre...

lahko pišete, katere smučke višjega razreda vozite ter kake so vaše izkušnje....tudi obvestila in novice raznih trgovin/distributerjev o cenah, popustih in testih so dobrodošla...

lp
 

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
bom kr tuki vprašal:

Naročene imam speedwave elan 14 - za letošnjo sezono, dobim jih za 450eur. Je to veliko denarja, se da dobit kje ceneje?
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
za 450€ bi jaz vzel dva para
smile-1.gif
) (cinizem)
v trgovini so trenutno 600 (ali 650) se ne spomnem....

450 je neka normalna ''trgovinska'' cena ko pridejo tisti famozni popusti in dnevi brez davka, rojstni dnevi trgovin in seveda pri uveljavljanju super duper special club kartic trgovin

pri uvoznikih se dobijo še malo ceneje (400 če se prav spomnem), pa tudi kakšni učitelji bi znali kaj zrihtat....

v hervisu sem gledal atomic slalomske 12 trdota, pa prileti trgovec da mi bo pomagal....pa mu rečem če so se zmotli pri lepljenju nalepk cen....okroglih 700€.....se je samo nasmehnil in rekel saj bodo popusti, neki dnevi brez davka.....pol pa sem mu omenu da za ta denar se dobi skoraj 2 smučke pri raznih ''prijateljih''...on pa: saj vem
smile-1.gif
)
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Enik pravi:
Prav ti je povedal, kar se tiče smuči..je pa res, da ti večji radij omogoča hitrejše kontrolirane zavoje...odvisno, čemu daješ prednost..sam ,ki sem pol življenja na snegu pustil, se prav dobro počutim na R=21m. Ti v demo teamu so vsi nekdanji tekmovalci in skoraj sigurno poznaš koga, ki je kdaj treniral, obrni se nanj in te bo usmeril. Sicer si se pa očitno že odločil in dobro si se odločil. Tako da obilo užitkov..
cheer.gif

Sem dober smučar (Vitranc ni problem), ki pa rad na smučah uživam.
Kondicije je dovolj.

Izbiram med tremi smučmi:
Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm)
Elan Speedwave 12 Fusion 2 (16com)
Fischer RC4 Race SC (160 cm)

Sam imam 173cm.

Kaj izbrat? Trenutno smučam na Elan Integra 8,5, ki je super smuča vendar mi na določene trenutke ne sede??ne vem zakaj.
in
Fisher RCR, ki pa je za Vitranc premehka in sem jo nekak prerastel. Paše pa še kdaj kak slalom z njo odpeljat ker je zelo vodliva za kratke zavoje.

Kompromis sem lani našel v Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm).
Na oko bi rekel, da je to rang smuč, ki se bisteno ne razlikuje me proizvajalci in najbrž za kar se bom odločil izbira ne bo slaba.

Sedaj pa še vaša mnenja.
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik Enik pravi:
Prav ti je povedal, kar se tiče smuči..je pa res, da ti večji radij omogoča hitrejše kontrolirane zavoje...odvisno, čemu daješ prednost..sam ,ki sem pol življenja na snegu pustil, se prav dobro počutim na R=21m. Ti v demo teamu so vsi nekdanji tekmovalci in skoraj sigurno poznaš koga, ki je kdaj treniral, obrni se nanj in te bo usmeril. Sicer si se pa očitno že odločil in dobro si se odločil. Tako da obilo užitkov..
cheer.gif

Sem dober smučar (Vitranc ni problem), ki pa rad na smučah uživam.
Kondicije je dovolj.

Izbiram med tremi smučmi:
Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm)
Elan Speedwave 12 Fusion 2 (16com)
Fischer RC4 Race SC (160 cm)

Sam imam 173cm.

Kaj izbrat? Trenutno smučam na Elan Integra 8,5, ki je super smuča vendar mi na določene trenutke ne sede??ne vem zakaj.
in
Fisher RCR, ki pa je za Vitranc premehka in sem jo nekak prerastel. Paše pa še kdaj kak slalom z njo odpeljat ker je zelo vodliva za kratke zavoje.

Kompromis sem lani našel v Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm).
Na oko bi rekel, da je to rang smuč, ki se bisteno ne razlikuje me proizvajalci in najbrž za kar se bom odločil izbira ne bo slaba.

Sedaj pa še vaša mnenja.

okej, sama bordam, sam sem bla lani zraven na lovu za speedwave 12.. razne hervis izvedbe smuče so ful mehkejše, ni 'tisto pravo'.. na koncu sma jih s fantom našla v begunjah, pa še to komaj, kr jih skoraj več ni blo za dobit..

pravi, da je smuča fenomenalna, da lahko z njo voziš od slaloma do veleslaloma, skija se ti ful prilagaja, nič ne vibrira tudi pri vlkih hitrostih ne, se jo da fajn 'prtisnit' skratka špila ko suza.. prej je vozo fišer rc4 tekmovalne, pa jih je po enem letu skor v koš vrgo, pa ni fišer neka slaba skija.. drugač pa je učitelj smučanja, tak da ni neki amater, da bi bla kaka povprečna skija dovol..

če nočeš res totalno trde skije, ti predlagam 12, 160cm (al 158 al kolko je že).. kupi pa jih v elanovi trgovini (lj, begunje) - najd enega učitla smučanja, ki ti bo vzel skijo na sebe, pa je to to..:)
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
zakaj pa je vrgel rc4 skoraj v smeti??
je vozil slalomsko ali veleslalomsko??....ker primerjat speed in slalomsko - nista ravno ista klasa...

pozabil si še povedat koliko kg imaš poleg 173cm...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik medvedka pravi:
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik Enik pravi:
Prav ti je povedal, kar se tiče smuči..je pa res, da ti večji radij omogoča hitrejše kontrolirane zavoje...odvisno, čemu daješ prednost..sam ,ki sem pol življenja na snegu pustil, se prav dobro počutim na R=21m. Ti v demo teamu so vsi nekdanji tekmovalci in skoraj sigurno poznaš koga, ki je kdaj treniral, obrni se nanj in te bo usmeril. Sicer si se pa očitno že odločil in dobro si se odločil. Tako da obilo užitkov..
cheer.gif

Sem dober smučar (Vitranc ni problem), ki pa rad na smučah uživam.
Kondicije je dovolj.

Izbiram med tremi smučmi:
Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm)
Elan Speedwave 12 Fusion 2 (16com)
Fischer RC4 Race SC (160 cm)

Sam imam 173cm.

Kaj izbrat? Trenutno smučam na Elan Integra 8,5, ki je super smuča vendar mi na določene trenutke ne sede??ne vem zakaj.
in
Fisher RCR, ki pa je za Vitranc premehka in sem jo nekak prerastel. Paše pa še kdaj kak slalom z njo odpeljat ker je zelo vodliva za kratke zavoje.

Kompromis sem lani našel v Elan Speedwave 10 Fusion 2 (160cm).
Na oko bi rekel, da je to rang smuč, ki se bisteno ne razlikuje me proizvajalci in najbrž za kar se bom odločil izbira ne bo slaba.

Sedaj pa še vaša mnenja.

okej, sama bordam, sam sem bla lani zraven na lovu za speedwave 12.. razne hervis izvedbe smuče so ful mehkejše, ni 'tisto pravo'.. na koncu sma jih s fantom našla v begunjah, pa še to komaj, kr jih skoraj več ni blo za dobit..

pravi, da je smuča fenomenalna, da lahko z njo voziš od slaloma do veleslaloma, skija se ti ful prilagaja, nič ne vibrira tudi pri vlkih hitrostih ne, se jo da fajn 'prtisnit' skratka špila ko suza.. prej je vozo fišer rc4 tekmovalne, pa jih je po enem letu skor v koš vrgo, pa ni fišer neka slaba skija.. drugač pa je učitelj smučanja, tak da ni neki amater, da bi bla kaka povprečna skija dovol..

če nočeš res totalno trde skije, ti predlagam 12, 160cm (al 158 al kolko je že).. kupi pa jih v elanovi trgovini (lj, begunje) - najd enega učitla smučanja, ki ti bo vzel skijo na sebe, pa je to to..:)

"speedwave 12.. razne hervis izvedbe smuče so ful mehkejše"

Torej elan speedwave 12 kupljena v hervisu je drugačna kot kupljena v Elanu v Begunjah?
Tole je mal čudno...Ok cena je enaka, če se malo po trgovinah ozrem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.