katere smuči?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
@ mitja: ni govora o meni, to so fantove iskušnje.. fišerco je vozil veleslalomsko, pa je reko, da na njej ni tistega uživantskega smučanja za dušo, kr morš prekleto delat na smuči.. pa še probleme je mel z njo pri učenju, razni kratki zavoji in podobne scene.. mapa za svojo višino kr kilaže, pa ne me vprašat kolko
grin1.gif


@testni voznik: vrjetno se lažem (ne smučam več, sem že lep čas na bordu).. za elan nisem ziher, vem pa da sma lani iskala skije, pa so meli neke čudne oznake skij, ki jih v katalogu ni blo.. in nama je en reko, da majo oni neke svoje linije smuč, ki jih naročijo od proizvajalca, da jih pol za mali dnar prodajajo.. ne spomnim pa se za kero firmo je šlo... lahko pa povprašam..
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
bom.. boš pa vrjetno mogo malo počakat, kr sem v tujini pa morm ljudi na msnju dobit..
crazy1.gif
 

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
ksz

danes prinesel domov speedwave12 letošnji model!!!! 168cm.. velik sem 184cm... komej čakam december... gremo v Francijo!!
cheer.gif


P.S. Za 450 eur
shocked-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kje si jih dobil za to ceno? Magari na PM če želiš...
Take jaz gledam, celo visoka sta približno isto?
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
da ne odpiram nove teme...trenutno imam smuči atomic supercross sx10 - naj bi bile bolj vsestranske...sam nimam rad velikh hitrosti (niti še tako ne obvladam), raje imam kratke zavoje...in me zanima ali se mi splača te atomicove zamenjati z npr. FISCHER RC4 Race...bom razlika zelo opazna v primerjavi z zdajšnjimi? oz. katere svetujete...nekaj sem gledal tudi te speedwave 8...

lp
 

Blimpe

Pripravnik
31. jul 2007
51
0
6
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Kje si jih dobil za to ceno? Magari na PM če želiš...
Take jaz gledam, celo visoka sta približno isto?

Od sodelavca prijatelj pozna nekoga iz Elana, nimam pojma kdo je to... Dobil sem pa nove zapakirane.
 

matj

Pripravnik
5. nov 2007
59
0
6
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
da ne odpiram nove teme...trenutno imam smuči atomic supercross sx10 - naj bi bile bolj vsestranske...sam nimam rad velikh hitrosti (niti še tako ne obvladam), raje imam kratke zavoje...in me zanima ali se mi splača te atomicove zamenjati z npr. FISCHER RC4 Race...bom razlika zelo opazna v primerjavi z zdajšnjimi? oz. katere svetujete...nekaj sem gledal tudi te speedwave 8...

lp

to pa tudi mene zanima. kaj je ena taka dost ugodna varjanta, recimo do 300€ za dilce,s katerimi se da lepo kratke zavoje vozit. tudi mene hitrosti ne mikajo kaj preveč, bi raje videl da dilca dobro prime.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
najprej morate povedati koliko sta visoka....
slalomske so za krajše zavoje in so tudi do -20cm višine telesa, kar pa veleslalomske vsekakor ne morejo biti....
problem morda nastane pri divjanju s takimi smučkami če se ne obvlada tehnike...(če take smuče spustimo v položaj za smuk, ponavadi začno spredaj poplesavat, vibrirat)
nato je tukaj še pomembna trdota smuči, katera mora biti v sorazmerju s telesno težo ter znanjem smučarja

btw- speedwawe niso slalomske kot napr fischer rc4 race...
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
zadnic sm v hervisu slucajno slisu enga da je omenil ''da imajo znizane atomic za 70%'' sam se nazalost ne spomnim kero trgovino je omenil, ker itak ne kupujem novih smuci.

drgac mam pa veleslalom atomic, mam jih ze ene 3,4 leta in sm zlo zadovoln. se bolse so mi pa slalomke, no ja odvisno od terena, ampak ko imam na izbiro oboje smucam z slalomkami. (fotr ma slalomke pa isto st. pancarjev.) drugih nisem probaval, ker nism neki prevec obremenjen stem, da moram imeti optimalno, pa tu zato, ker so mi te vredu in nebi dal 600 eu za nove, ker so mi malenkost bolse.
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
aja pa se to, nikakor ne kupuj letosnjega modela ker so lanski znizani za 50%. me je pr srcu zvijal, ko sem videl moje smucke 3 mesce po nakupu za 70k mn
smile-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
OK še jaz, pomagam mojemu kolegu pri nakupu. Model je visok skoraj 2m in ima 120 kil, ali raje še kako kilo več. Smuča zelo dobro, rekel bi nekako "intermediate - advanced" klasa. Problem je zdaj denar, ker nima baš veliko. Vozi slalom, kratke zavoje pa par dolgih tudi naredi, skratka vsega malo.

1. Katere smuče priporočate?

2. Ali lahko vezi pobere dol iz starih smuč in jih namontira na ta nove? (ima neke hude tyrolia vezi, par let stare). Torej morajo bit smuče ravne tam kjer je vez? Ker ene smučke imajo tam kar neke nastavke pa nek pleh pa neke utore...
17758-icon_confused.gif


Hvala vsem.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
jah ta tvoj kolega pa nima ravno veliko za praskat.....karkoli vzame morajo biti smučke blizu vrha ponudbe (ne ravno vrhunske)......pod slabimi 300€ nima kaj iskati.....manj kot kaki race model vsaj jaz ne priporočam (atomic sl10, fischer race sl)...tudi kake fusion vsaj 10 trdote....
za vezi pa najbolje da vpraša monterja....načeloma ne bi smelo biti nekih problemov.....zna pa se zgoditi da imajo kaki hervisi, sport2000, intersport na voljo komplete z vezmi....
drugače pa menim da kaki manjši privatniki ne delajo problemov in ti prodajo in zmontirajo kar želiš....
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
A so vse smuče označene po trdoti? Al ima samo elan te oznake? Kako je v štacuni najlažje videt trdoto? Upogibanje same smučke al je še kaka varijanta? Sepravi čim bolj trda tem boljša je za njega?
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
vsaka znamka ima svoje oznake trdote....
ni pa problem to vsaj na lahko locirat za primerjat med različnimi firmami....
enostavno vzameš sam vrh ponudbe (npr slalomsko in nato po katalogu gledaš nižje rang)

fischer wc sc, lahko primerjaš z atomic sl12.....to so naprimer vrh v trdoti....tukaj lahko daš še elan race slx....

naprimer pa je elan slx race bolj trda od fischer race....tako da bi bilo pametno da se malo pogleda ponudbe vseh proizvajalcev......oziroma vprašajta prodajalca

glede na njegov kilažo mora biti smučka dokaj trda, pa tudi primerne vezi........
 

woowek

Tajkun 08
7. sep 2007
693
1
18
Mene zanima kok velike smuči potrebujem. Velik 188cm teža 80kg. Gre pa za Elan speedwave.

Hvala
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Torej sva si po fiziološki zgradbi enaka
cool-1.gif


Jaz se odločam 168 ali 175 (Speedwave 12). Mislim, pa da je boljše 175. Eni bi sicer vzeli tudi 168. Odloči se...jaz bom verjetno 168, čeprav bi hotel še manjše (160). (Sem tri leta smučal na bigfootkah in imam zdaj drugače občutek)

P.S. Kje jih boš nabavil in po koliko?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.