Katere knjige ste prebrali pred kratkim

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Rabim nasvet za kakšno knjigo. Ker nimam veliko prostega časa, preberem le nekaj knjig letno.
Všeč so mi knjige od Brian Greena, nasplošno vse knjige o relativnostni teoriji, kvantni mehaniki, biografija Steve Jobsa, Ghandi avtobiografija...
Torej ne iščem nekih izmišljenih zgodb... kakšen dober predlog?
 

Nzugu ml.

Majstr
3. jan 2021
408
256
63
Ljudje baje zelo porajtajo najnovejšo Figo Gorana Vojnoviča, ki mu nekateri pravijo slovenski Umberto Eco, Denis Poniž je Figi nedavno napisal cel slavospev.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Ris

Pripravnik
27. apr 2021
88
26
18
Fly

Sicer ni nova, je pa odlična. BabačićevTrdobojec, biografija Dejana Zavca.

Pa Sidartine Onkraj gore, Nevarna igra in Poljubi ali ubij recimo.

In seveda, tudi Vojnović je odličen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Rabim nasvet za kakšno knjigo. Ker nimam veliko prostega časa, preberem le nekaj knjig letno.
Všeč so mi knjige od Brian Greena, nasplošno vse knjige o relativnostni teoriji, kvantni mehaniki, biografija Steve Jobsa, Ghandi avtobiografija...
Torej ne iščem nekih izmišljenih zgodb... kakšen dober predlog?
Torej si bral Greenovo Tkanino vesolja? Pa knjige Stephena Hawkinga?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
A je Tone Svetina napisal še kakšno podobno (kvalitetno) knjigo kot je Ukana?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Recimo Miloš Mikeln: Veliki voz, dogaja se v revirjih pred in med vojno, zelo berljivo
Vinko Möderndorfer: Druga preteklost, tudi zelo berljivo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hvala, bom nabavil.

Kaj pa od Pirjevca Partizane si bral? Ali pa od Možine Slovenski razkol? Baje, da sta obe ok, ampak vsaka s svojega zornega kota.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Razen Druga preteklost, ki sem jo bral pred kratkim, sem vso partizanščino prebiral pred mnogimi leti. Tako, da zgoraj navedenih še nisem uspel prebrati.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Hvala, bom nabavil.

Kaj pa od Pirjevca Partizane si bral? Ali pa od Možine Slovenski razkol? Baje, da sta obe ok, ampak vsaka s svojega zornega kota.
Verjetno je res najbolje, da človek prebere obe. Vsaka je malo na svojo stran, čeprav solidni.
Iz knjižnice sem ravno prinesel "Moji zgubljeni topoli" (Alma Karlin). Pred časom sem jo že bral in mi je bila všeč. Ženska je res imela odličen jezik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Rabim nasvet za kakšno knjigo. Ker nimam veliko prostega časa, preberem le nekaj knjig letno.
Všeč so mi knjige od Brian Greena, nasplošno vse knjige o relativnostni teoriji, kvantni mehaniki, biografija Steve Jobsa, Ghandi avtobiografija...
Torej ne iščem nekih izmišljenih zgodb... kakšen dober predlog?
What you see is what you get - Sir Alan Sugar
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
KSZ
Če se odločate zase ali za vašega otroka ali se cepiti ali ne, si prvo preberite Neil Z. Miller: Cepiva. Je kratka razlaga za vsako bolezen, za katero je že razvito cepivo s primerjalnimi tabelami o zbolelih pred in po uvedbi cepiv. Zelo priporočam.

Če ima kdo knjigo Gatti: Cepiva da ali ne? za posodit, se priporočam, ali kakšno drugo za priporočit?

majč
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
KSZ
Če se odločate zase ali za vašega otroka ali se cepiti ali ne, si prvo preberite Neil Z. Miller: Cepiva. Je kratka razlaga za vsako bolezen, za katero je že razvito cepivo s primerjalnimi tabelami o zbolelih pred in po uvedbi cepiv. Zelo priporočam.

Če ima kdo knjigo Gatti: Cepiva da ali ne? za posodit, se priporočam, ali kakšno drugo za priporočit?

majč
Jz mam eno za priporocit - interna medicina. Ko ze dva dni ne bos imela apetita, ne bos sla na blato in te bo bolel trebuh, hkrati pa te bo ob sprostitvi pritska z desnega dela trebuha zabolel levi del - takrat je cas da se poglobis v strokovno literaturo. Ne nasedaj na plehke besede da je to slepic. Kaj pa se! Najlazje je tako govoriti. Naj ti dokazejo. Vrednosti na pregledu krvi so zavajajoce - lahko imas samo vrascen noht in to kaze na vnetje. Ultrazvok trebuha je pa itak larifari - vsem pokaze zamascena jetra pa da tebi ne bi slepica. Torej preberi knjigo. In ce bos sama ugotovila da gre za vnetje slepica (poslusati moras svoje telo), ti priporocam se branje knjige Vladimirja Smrkolja - Kirurgija. Poduci se kaj zelijo poceti s tabo. To trilogijo zaokroza se Splosna anestezija 3, ki ga je izdala univerza v mariboru. Ne dovoli da ti vzamejo polno zavest mazaci v belih haljah.

P.s.: upam da hitro beres. Casa imas cca 72 ur, nato si lahko zivljensko ogrozena. Ampak v primeru cepljenja je stvar lazja. Ogrozas predvsem ljudi ki jih ne poznas. Ce kak od njih umre...jebiga. Si pa prebrala vse na to temo. Tudi to steje.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kriminalke
Jo Nesbo
Coben Harlan
Stig Larsson
James Patterson
Mark Bilingham
Jonathan Kellerman
Henning Mankell
Michael Connely
Lee Child
Robert Crais
Jussi Adler-Olsen
Ian Rankin
Andrea Camillieri
Brett Battles
Mark Greaney
Penny Louise
James Rollins
Tana French
Vince Flynn
Brad Thor
..
Da med to elito ne omeniš Chrisa Carterja, je pa že skoraj smrtni greh ... :mad:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Če si navdušen nad kriminalkami, potem ti toplo priporočam njegove knjige.
Ima zanimiv način pisanja: eno poglavje začasno zaključi, bralca pusti v negotovosti, začne z drugim poglavjem. Stori enako, potem pa se spet vrne na prvo poglavje ... meni top.