Katera moška denarnica?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pustimo tisto, da če ti avto ukradejo, da ne dobiš zavarovalnine, kar smo ugotovili, da ne drži.

Ne vem če imaš prav, splošni pogoji še vedno govorijo drugače. Kako pa je ko pride do realnosti pa ne vem. Vem da pred leti smo sred gostilniške debate klicali eno zavarovalnico na cenilno mesto kjer je cenilec prijazno razložil postopek in mislim da je bil končen odgovor da je greba pri uveljavljanju zahtevka predložiti prometno, če je ni...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Torej, če ti vstopijo v hišo, najdejo ključe in prometno, pa po možnosti še rezervni ključ in odpeljejo avto, ne dobiš nič?
Eno je, kar mutijo zavarovalnice, drugo pa je, kar bo potem odločilo sodišče. Če zavarovalnice res vztrajajo pri prometni, bi bilo zanimivo videti kaka je sodna praksa, ker dvomim, da so zavarovanci to mirno požrli.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Dobre in relativno ugodne denarnice z RFID-om so Samsonite. Ujameš še 20% popust med prazniki in si zmagal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
nemorem da se ne bi spomnil na to, ko vidim kake denarnice eni s sabo nosite :D

 
  • Haha
Reactions: B81

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To seveda ni res. Ce avto ni v registru ukradenih in nima vidnih poskodb ki kazejo na tatvino policist nima skoraj nobene moznosti karkoli dodatno ugotavljat, lahko ti pa da kazen ker niams dokumenta pri sebi.

vse ostalo so neka ugibanja ki z realnostjo nimajo veze.

zarad mene ce mas ti prometno doma v sefu, samo to ni povezano s tatvinami vozil
V register ukradenih mora policaj pogledati, za kar je verjetno večja možnost, če nimaš prometne pri sebi.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: cappy

Aeon_Pax

Pripravnik
19. okt 2012
32
23
8
Ljubljana
Enkrat po naključju sem v Igluju nabavil Mamutovo denarnico (popust + ravno razpadla prejšnja). Do sedaj najbolj uporabna od vseh, kar imel. Res da ni fencišmensi, ampak ravno pravšnja za vse: hribi, morje, žep, plašč, bunda, ...

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Sem imel dolga leta eno klasiko. Kje sem jo ujel, nimam pojma, bistvo je blo, da je mela veliko placa za kartice plus pregledni predal za drobiž. Žal mi je razpadla. Kartic se nabere. Jest jih zdele naštejem 8. Vozniška, osebna, službena, bančna, dve kreditni, Magna, N26. Prej pa še urbana in dve zvestobe. Urbano in vse te od zvestobe so zdaj aplikacije nadomestile. Magno tud deloma, samo se še zgodi, da aplikacija štekne in je treba it notri plačat.
No pol sem pa sprobaval vse te minimalistične, ker sem se počutil kot George s posnetka. Na konc sem vse potalal mulcem in pristal na teli, spet klasični. Slučajno mi jo je FB vrgel ven. Enostavno moram met vse not, da ne rabim razmišljat. Pograbim ključe telefon in tošel in grem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Sem imel dolga leta eno klasiko. Kje sem jo ujel, nimam pojma, bistvo je blo, da je mela veliko placa za kartice plus pregledni predal za drobiž. Žal mi je razpadla. Kartic se nabere. Jest jih zdele naštejem 8. Vozniška, osebna, službena, bančna, dve kreditni, Magna, N26. Prej pa še urbana in dve zvestobe. Urbano in vse te od zvestobe so zdaj aplikacije nadomestile. Magno tud deloma, samo se še zgodi, da aplikacija štekne in je treba it notri plačat.
No pol sem pa sprobaval vse te minimalistične, ker sem se počutil kot George s posnetka. Na konc sem vse potalal mulcem in pristal na teli, spet klasični. Slučajno mi jo je FB vrgel ven. Enostavno moram met vse not, da ne rabim razmišljat. Pograbim ključe telefon in tošel in grem.
Kako se to zapira, če imaš malo več drobiža v denarnici?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Kako se to zapira, če imaš malo več drobiža v denarnici?
Težko in debela rata. Podobne imam jaz. Moje denarnice imajo, morjo met dva žepka vidna. To pa zato, da osebno in vozniško ali direkt pokažem ali da takoj vidim je sta, da jih lahko ven vzamem. Vem, da je glupo sam stara navada pač.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Sem imel dolga leta eno klasiko. Kje sem jo ujel, nimam pojma, bistvo je blo, da je mela veliko placa za kartice plus pregledni predal za drobiž. Žal mi je razpadla. Kartic se nabere. Jest jih zdele naštejem 8. Vozniška, osebna, službena, bančna, dve kreditni, Magna, N26. Prej pa še urbana in dve zvestobe. Urbano in vse te od zvestobe so zdaj aplikacije nadomestile. Magno tud deloma, samo se še zgodi, da aplikacija štekne in je treba it notri plačat.
No pol sem pa sprobaval vse te minimalistične, ker sem se počutil kot George s posnetka. Na konc sem vse potalal mulcem in pristal na teli, spet klasični. Slučajno mi jo je FB vrgel ven. Enostavno moram met vse not, da ne rabim razmišljat. Pograbim ključe telefon in tošel in grem.
Tko k vsaka klasična denarnica. Morš met pa res dost drobiža, da se ne da zapret.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Torej, če ti vstopijo v hišo, najdejo ključe in prometno, pa po možnosti še rezervni ključ in odpeljejo avto, ne dobiš nič?
Eno je, kar mutijo zavarovalnice, drugo pa je, kar bo potem odločilo sodišče. Če zavarovalnice res vztrajajo pri prometni, bi bilo zanimivo videti kaka je sodna praksa, ker dvomim, da so zavarovanci to mirno požrli.

Počasi, če bodo tebi ukradli avtomobil sredi Zagreba ne boš rekel da so ti vlomili v hišo, ali? Potem si na dobri poti da zraven fašeš še kazensko ovadbo. Seveda, sodišče reče zadnje ampak v osnovi ni tako simpl kot si eni tukaj razlagate. Če pustiš prometno v avtu je to pač tvoja malomarnost in verjamem da bi bila na sodišču zanimiva debata. Drugo pa je če si pripravljen lagati, da ti je tat v restavraciji iz jakne izmaknil prometno in ključe. Ampak glede na to da je visok delež ljudi posrancev, jih na policiji kaj hitro z svojimi prijemi zmedejo in prestrašijo in na koncu priznajo.
 
  • Ljubezen
Reactions: Pepe

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Vsi vemo da se prometne nima v avtu, edino forumski (ex?)šerif je napisal da nimaš prometne kaj nosit v tošlu...tako da...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.654
113
Počasi, če bodo tebi ukradli avtomobil sredi Zagreba ne boš rekel da so ti vlomili v hišo, ali? Potem si na dobri poti da zraven fašeš še kazensko ovadbo. Seveda, sodišče reče zadnje ampak v osnovi ni tako simpl kot si eni tukaj razlagate. Če pustiš prometno v avtu je to pač tvoja malomarnost in verjamem da bi bila na sodišču zanimiva debata. Drugo pa je če si pripravljen lagati, da ti je tat v restavraciji iz jakne izmaknil prometno in ključe. Ampak glede na to da je visok delež ljudi posrancev, jih na policiji kaj hitro z svojimi prijemi zmedejo in prestrašijo in na koncu priznajo.
Komu bomo sedaj zaupali da ima prav? Kriminalistu al prodajalcu žarnic?