Katera kartografija in GPS?

icemen

Zelenc'
6. maj 2008
11
0
1
Lep pozdrav. Prišel je čas, ko bi si tudi sam rad kupil navigacijsko napravo. V poplavi teh naprav pa ne vem za katero bi se odločil. Ker sem na tem področju bolj slabo podkovan, bi bil vesel vsakršnega nasveta.

Predvidevam, da so malo bolj razvite države Zahodne Evrope v večini pri vseh kartografijah dobro pokrite. Zato bi me predvsem zanimalo, katera kartografija ima najboljšo pokritost SLO, HR, itd. ter na katerih navigacijskih napravah se da te oz. to kartografijo naložiti oz. uporabljati.

Do sedaj sem dobil nekako namig, da naj bi se najbolj splačala iGo 8 (ki naj bi baje v kratkem prišel v SLO - to morda drži?) ali pa navigon. Pa bi še morda prosil za kakšno mnenje o tem.

Hvala za vsakršen odgovor in pomoč.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Garmin
+ dobra kartografija
- zanič program

Igo
+ odličen program
+ dobro pokrita ex YU
- slabo pokrita Slo

Navigon
+ odličen program
+ odlična karta SLO
- slabše karte ex YU
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.405
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
Garmin
- odlična kartografija (SLO, EU), dokaj uporabno v CRO, SCG, slabo BiH, MK.
- SLO vodenje + menuji
- program ponuja točno to kar rabiš
- BT se samodejno poveže z GSM
- ko vzameš kontakt, se naprava sama ugasne

Navigon
- slaba kategorizacija cest v SLO
- manjkajo ceste v SLO in posledično čudni izračuni poti
- izredno malo POI glede na Garmina po SLO
- nima SLO govora
- BT se ne poveže samodejno z GSM
- ko vzameš kontakt, ga je treba ročno ugasnit
- WinCE že javil napake (mikromehki.press)


Primerjava z Garmin Nüvi 760 in Navigon 7110.

 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
za navigona obstaja storitev Fresh Maps. Sicer pa z novimi itak dobiš novejše mape.
Kar se tiče kontakta - jaz nočem da se mi naprava sama ugasne.

Navigon in Garmin imata oba mape proizvajalca Navteq, zato ne kašljat o napračni kategorizaciji, razen če imaš stare mape. Seveda je s istim setom map imel težave tudi garmin, nekaj časa nazaj. A tega že dolgo ni več.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.405
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
CityNavigator, ki ima do QRCa pokrito SLO ima boljšo karto kot pa Navigon. Sorry takšna so dejstva.
Fresh Maps pa je storitev, ki hoče imeti od mene 100€ za nove karte. Pa dvomim, da bodo kaj boljše...