Kater fotoaparat za cca 200 €?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mater maš srečo.
grin1.gif


Fujifilm J150W srebrn

Fujifilm J150W črn

najcenejši širokokotni (28 mm).
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Matr, kdaj pa se je mixi tko podražu... se vidi, da že 5 let nisem fotoaparata kupoval.
grin1.gif

lp
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
vidš, men je blo avtomatsko, da je na zalogi, k sm videl čas dobavljivosti 10 dni ...
tongue-1.gif


sam pr ostalih dveh, tistih pri Comshopu, je kljukica, tko da ... sej pravim - za osebni dvig, sem onega zadnjega, črnega, videl v Comshopu v Hipermarketu v Šiški - in to ne dolgo nazaj, mogoče ga še imajo, samo cena je bila nekje 170€, me je skoraj premamilo, da bi ga vzel, pa me je potem moja prepričala, da čakava Casiota za v žep.
grin1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
V Austriji se začne pri 290 -300 eur + poštnina. Jaz že kontaktiram, če bo kater pripravljen v Slovenijo poslat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Najdi podatek koliko slik gre na 4G kartico in boš takoj videl
tongue-1.gif

Problem zna bit edino, če dosti slikaš in greš nekam kjer ne moreš vsak dan prazniti kartice.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Kaj pravte bo 4G kartica za 12mio fotoaparat dovolj?

Meni je 4G kar premalo včasih, sploh če hočeš še kakšno sliko v RAW naredit. Glede na to, da ta Canon podpira tudi hd video, bi jst na tvojem mestu pogledal za kakšno večjo kartico.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz na 8 GB kartico spravim cca 500 - 700 fotk RAW (odvisno od ISO nastavitve) oz. 1000+ fotk JPEG formata.

se pravi gre na 4GB polovico tega in če greš na en izlet ... tako ti bom rekel - moja ponavadi fotka, kadar kam greva (men se še takrat res ne da, razen če je kaj res pestrega za fotknit) in hitro napolni 8 GB kartico.
grin1.gif


čeprav, v Avstraliji je mela pa 2 GB kartico, ji je bla pa čisto dosti za dan ali dva fotkanja ...
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
V Austriji se začne pri 290 -300 eur + poštnina. Jaz že kontaktiram, če bo kater pripravljen v Slovenijo poslat.

Zakaj se raje ne ozreta za Pansonicom TZ7 ? Kolikor berem review-e, je še boljši od tako dobrega TZ5. Nad SX200 niso nekaj navdušeni zlasti na visokih ISO nastavitvah, minus je tudi mono zvok pri snemanju ter nezmožnost zoomiranja med.

LP
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Samo če pa pogledaš sliko pri visokih isotih vidiš da Panasanic ŠŠŠŠŠŠŠŠumi da je joj. Saj Canon tudi šumi, ampak softversko odpravilja šum. Rezultat tega je pa manjša ostrina, ki jo najbolj očitajo Canonu. Amapk slika je pa na koncu vseeno manj šumeča kot pri Panninju. Stereo zvok, me res ne gane, ker ne mislim snemat hollywoodskih uspešnic. Zum pri snemanju pa tudi ni neka ovira. Panasonic med zumiranjem pa tudi dolgo izostruje.
Canon pa ima za moj okus lepše barve, manj nabitega kontrasta, ki se ga da nastavit, ročnih nastavitev ima več, scenskih programov tudi, avtomatika je boljša.
Vsak ima svoje pluse in minuse. Kateri minusi te manj motijo, tistega pač vzameš.
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
zelo dobra izbira (razen ce zelis tudi video snemat - v tem primeru glej kaksen drug fotkic)
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sem naredil par slik s tem digitalcem in nimam pripomb. Lepo sede v roke, ergonomija je precej boljša, kot pri sodobnih miniaturnih kompaktih, meniji so logični... Slike pa tudi dela za ta cenovni rang lepe.

Za ta denar se ga splača uzet, če te ne moti da je malce večji (meni je to mogoče prej plus kot minus).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
za digitalce je Ultra II čisto dosti.
wink-1.gif


Extreme III in hujše zverine pridejo v poštev, ko veliko rafaliraš, da hitreje puca buffer, digitalci pa mislim, da tega sploh nimajo, da bi rafaliral (oz. več kot 3 fps ne sproducirajo, kar Ultra II zna dovolj hitro pospravit).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Tale moj nagledan aparatek ima SD, SDHC, MMC, MMCplus kartice. Kaka je razlika med njimi niti nimam pojma. Imam po občutek da nebom nekih dragih kupoval.