kater družinski šotor

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Iščem šotor za 4 osebe

Pogoj:
- Všito dno
- Komarniki na vratih in spalnici
- vodni stolpec vsaj 3000
- 2 spalnici širine vsaj 140cm
- vhod s strehico v primeru dežja
cena do 600eur
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Najboljši šotori so Outwell. Bili bi v tvojem cenovnem rangu...
smirk-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Zadnja leta nisem spremljal ponudbe, vendar lahko rečem, da smo mi zelo zadovoljni s kakovostjo Salewa šotora, ki ga zlorabljamo že peto leto. Ustreza večini tvojih zahtev, z izjemo širine spalnic, ki je 130cm
smile-1.gif


Je pa res, da Slovenci zelo radi kupujemo "instant" šotore a la Quechua. Vendar o kvaliteti teh ne znam povedati nič pametnega.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Se strinjam, Salewa so dobri šotori. Ferrino so mi še vedno neznanka. Outdoor expert pa se mi prav tako ne zdijo slabi. Odvisno pa, če ti ustrezajo.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Jaz sem bil na eni žurki pa je eden prinesel (da ne bo vozu pijan in drugo
wink-1.gif
) Vango šotor, ki se ga napihne itak smo potem razne poskuse kolk zdrži delal pa se je samo upognil in se nazaj postavil brez poškodb. Če so mahni froci ki skačejo povsod je fajn imet kaj takega.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
mi imamo quecho(za 4os) že par let, pa sem zelo zadovoljen...čisto nobenega problema
je pa res da ne stane 600eur
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Quechua

Izberi po želji. Sam bi gledal samo:
- najprej Quechua
- nato Ferrino.

Nažalost sem že veliko vedril po šotorih po Evropi, veliko raje bi jih imel samo za senco
grin1.gif


V omenjenih znamkah je bilo vedno vse suho, četudi sem mokre pospravil, več kot 5 minut ni bilo "fajhtno" postavljeno nazaj na dež. Stolpci tam nekje 2000.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.574
17
38
jaz sem kupil mckinleyja iz intersporta, ki nima vsitega dna. z izjemo tega zadnjega, je super. stal je 130 evrov, dve spalnici 210x140, vmes hodnik. če bi imel še všito dno, bi zmagal. vzdržal je tudi neurje v luciji.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Sploh ne vem cemu sprasujes za taksne stvari na alterju kjer smo sotore dodobra preizkusili dva, morda trije ljudje. Ferrino ima cisto dostojne zadeve ampak v expedition seriji, the north face in ostale priznane znamke (mountain hardware, mountain equipment, marmot, black diamond, hilleberg, sierra, terra nova (+3000eur..)
evil.gif
no te znamke gledas za 4 season tents. Ne vem kaj te zanima konkretno. Ce nisi nikoli spal v sotoru v konkretnih situacijah potem ne vem. Odvisno od tvojih potreb. Jaz itak v nasih in okoliskih krajih spim raje zunaj.

Ajoj sele sedaj vidim za stiri osebe. To mora biti ze kar ornkt sotor, 4 sezonski obstajajo ampak so gromozanski, tisti za silo pa premajhni za udobno bivanje. Racunaj, da iglu cca 2x2m komaj ustreza za 2 osebi, pa se to se morata imeti zelo rada. za 600 eur niti baldahina ne dobis za ta denar.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Imam Nevado M letnik 2012. Težko bi našteval detajle, zakaj mi je všeč. A tudi težko najdem kakršnokoli grajo. Šotor je res dodelan, všeč mi je, ker se spustijo v vsak detajl, vsaka malenkost je premišljeno narejena.

Nevada L je seveda večja, kar pa bi morda znal biti celo problem. Včasih ni tako enostavno najti velik in popolnoma raven prostor.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz bi definitivno vzel enega izmed Quechua sotorov. Zakaj? Sem tip ki se redno premika po kampih in mi je skoda ure casa za postavitev sotora in napenjanje vseh vrvic, da zadeva sploh pokonc stoji. Quechua postavim u 5 minutah. Ce pa bi sotor postavil za 14 dni v kamp, je sledeca zahteva irelevantna. Drugic, cena. Za mojega sem dal 150€ (ce se ne motim) in je postavljen tip top, enako hitro ga tudi pospravim. Prostora je za 3 osebe BP. Z dovolj velikim predprostorom da v njem postavim mizo in dva stola in tako pripravim kosilo tudi v slabem vremenu. Quechua sotori niso nek top to the cream sotori, to se vidi ze po cenah. Ampak mene se nikoli niso pustili na cedilu pa jih uporabljam ze 6 let. Zdrzali so tako mocne nalive, kot mocan veter. Se nikoli se mi ni zlomila palica, nikoli mi niso prepuscali vode. Pa si lastim 3 quechua sotor. Menjal sem jih ker sem vsakic kupi vecjega
smile-1.gif
"Luxuz" je zakon :D

LP
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Jaz sem imel podobno dilemo (šotor za 4), pa sem se odločil za dva samopostavljiva (en Quechua, en je bil pa Sportsdirect kitajc).
Slabost: plačaš 2 šotora v kampu (čeprav imajo eni za velik šotor posebno ceno, ali pa colajo po osebi in ne po šotoru), pa vmesenga prostora nimaš. Prednost: dva taka šotora sta za 3 osebe in je komot... plus froci ti ne dihajo za vrat. Je pa za sestavt nazaj Quechua čist neki drugega kot kitajski, pa še na manj se zloži. Tako da če kupuješ instant šotor je Quechua pojem zase.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No jaz si lastim Quchuo, za 4 osebe, uporabljava jo 2. Če bi računal, da bodo noter spale 4 osebe, bi gledal šotor za 6. Dodatni prosto vedno uporabiva za prtljago in stvari.

V življenju sem veliko šotoril in vem kaj pomeni, če šotor pušča ali pri njem piha ali kaj podobnega. Quechuo sem sedaj imel 2 sezoni, 1x v gorah konec avgusta in 1x na morju konec septembra. Prestala je vročino, mraz, veter in dež. Brez enega samega problema. Lahko jo samo priporočam...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Imaš prav, vendar mobilnosti ni navedel pod pogoj, tako da verjetno sta zato Outwell šotora prišla v ožji izbor. Torej, najbrž se bo šotor postavljal za dlje časa in temu primerno tudi utrdil.

Outwell ni roadtrip tip šotora. Že Ferrino so samo določeni modeli.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Jaz dam tudi glas za Quechuo. Mi uporabljamo Familly 4.2 za štiričlansko družino in je čisto dovolj. Kar se kvalitete tiče, je to čisto soliden 3 sezonski šotor. Naš je dal že kar nekaj skozi, tudi posodil sem ga že nekajkrat, pa je še vedno v zelo dobrem stanju.

Če bi danes kupoval, bi se odločil za Quechua MSH, ki je modularen in imaš v osnovi sredinski prostor, potem pa dodajaš na vsako stran dodatne elemente/module (spalnica, vhod, ...)
minibanner.jpg