Karte za vlak znotraj EU

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
ve kdo za kakšno stran, kjer bi zvedel koliko stanejo karte za določene relacije? najdem samo nacionalne strani, da pa bi našel recimo cene za slo-francija pa ne gre
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Žal tega tudi ne boš našel, železnice so glede prožnosti še vedno 100 let za avionskim prometom (to velja na splošno, ne samo naše). Raje pokliči na informacijske za mednarodni promet Slovenskih Železnic v LJ, tam se tudi karte prodaja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
se mi je zdelo da bo nekak tak ja
rolleyes-1.gif
kaj pa razne varjante eurail in podobno, ima kdo kake izkušnje s tem? ker teh varjant je mali miljon in če nimaš s tem izkušenj si izgubljen. rabil pa bi neko varjanto, kjer lahko kolo s sabo vzamem na vlak
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
EUrail pass je fajn, če misliš obiskati več držav, ker cene kart na posameznih relacijah niso ravno majhne (recimo vzhod-zahod Italije je v eno smer približno 50 evrov). Bicikle lahko jemlješ na vlake, ki to omogočajo (na hitre vlake običajno ne moreš), ampak boš kje (recimo pri nam) moral plačati dodatek, kje drugje je pa to zastonj. Švica, Avstrija in Nemčija vem da so kar precej prijazne do biciklistov.

Recimo eurail za samo nekaj držav je precej cenejši, in če ne misliš ravno cele Evrope obresti, se ti precej splača, sploh če odšteješ Slovenijo (torej se zmeniš, da ti pri nam ne velja in do meje kupiš navadno karto).
http://www.eurail.com/eurail-select-pass?currency=eur

Malo si prečitaj:
http://www.eurail.com/
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
Sem malo pogledal pa mi ni jasno kaj pomenijo dnevi potovanja. 5 zaporednih koledarskih dni, ali 5 razlicnih dni v roku 2 mesecev? Ce prav razumem poanto tega gre to tak, da jaz to karto kupim v naprej, potem pa na šalterju samo izbiram na kateri vlak grem in ali lahko gre kolo z mano?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To so dnevi potovanja, ki so pač po želji. Zdaj kako točno poteka potovanje z railpassom, pa ne vem. Kot pravim, vprašaj na šalter SŽ, boš čisto vse zvedel, vklučno s cenami.