Kamp šotor

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Pozdravljeni,

katero znamko šotora se splača kupiti in zakaj? Kako se kaj v praksi obnese UPF pri šotorih?

Kupujem nov šotor s stojno višino za 5/6 oseb.

Hvala.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.533
-1.385
63
Mi za družinsko kampiranje uporabljamo en model (mislim da je Beta) od Vango, za 4 osebe, s predprostorom in veliko spalnico, ki se jo loči. Je integriran, kar mi je bilo pomembno pri nakupu. In stojna višina.
Za vikend kampiranje pa imam še enega od Quchue, za 3, pa tudi 4 smo že spali v njem.

Če bi zdaj kupoval, bi najbrž vzel napihljivega: Airbeam

Kaj pa je UPF?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Pozdravljeni,

katero znamko šotora se splača kupiti in zakaj? Kako se kaj v praksi obnese UPF pri šotorih?

Kupujem nov šotor s stojno višino za 5/6 oseb.

Hvala.
Kaj je UPF? Faktor zaščite pred soncem? Kampiram že celo življenje, pa mi to še nikoli ni bil kriterij pri nabavi šotora... Itak šotora nimaš (če se le da) direktno na soncu oz. nisi v njem, kadar je na direktnem soncu.

Mi zdajle že nekaj let za daljša kampiranja uporabljamo Outwell Nevado 4p (recimo tole), obstaja pa tudi 5p za pet oseb. Zaenkrat ga ne moremo prehvaliti. Za hitre vikend izlete pa neko Decathlonovo dvosekundno zadevo ranga 150 eur, ki zaenkrat tudi služi namenu. Je pa res, da hujšega naliva ta drugi še ni videl, medtem ko je Outwell brez posledic dal skozi že hudiča in pol.