Covid-19 Kako sem se kratkočasil skupaj z korona viruSsom!

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Počasi ga izključujem za par dni iz vsake teme kjer ga opazim da piše nesmisle...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Daj anjcvajdrajs back ...
Si se fejst udaru v glavo? :sprasujemse:

Mimogrede: odkar se je enormno povečalo twiter limanje sem se odpiranje nenormalno upočasnjuje, da ne omenjam "hitrosti" odgovorov - po par 10 sekund traja! :bonk: A lahko pričakujem da bo MaverickT ukrepal?

Še to: "označi forume kot prebrane" - 20-30 sekund, da "prime". Včasih je bilo to "just in time".
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Racimo promer tega mladca jhonny77, je opcija da tole krozi znotraj familije ? En teden soncek drug teden jedina potem on in spet jovo na novo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Si se fejst udaru v glavo? :sprasujemse:

Mimogrede: odkar se je enormno povečalo twiter limanje sem se odpiranje nenormalno upočasnjuje, da ne omenjam "hitrosti" odgovorov - po par 10 sekund traja! :bonk: A lahko pričakujem da bo MaverickT ukrepal?

Še to: "označi forume kot prebrane" - 20-30 sekund, da "prime". Včasih je bilo to "just in time".

Niti ne - ampak če si od 4:00 on in dejansko skozi delaš, potem ni čudno, da kakšno nepremišljeno zineš.
Sem pa s tem pokazal, da nisn ksenofob in tudi “ta drugim” dajem nekaj možnosti. Mogoče se bo tudi ajnccvaj kaj naučil. (Upanje umre zadnje ...)
 
  • Wow
Reactions: McGiver

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
V soboto sem spet dobil glavobol in vročino, no temp. 37.0 in to cele pol ure. Nedelja, ponedeljek ok brez vrocine glavobol ostaja.
Danes spet temp. 37.0 glavobol tešim z iboprofenom 400.
Pokasljujem vedno manj, hraklov tistih pravih rumenih ni, so samo beli.
Peče po sapniku ko kašljam.
Danes sem še okus izgubil.

Če se več ne javim, sem mrtev.

1605098544043.png

1605098572558.png

 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se najbolj sodi v ta podforum....

Imagine you were born in 1900.
When you're 14
World War I begins
and ends at 18 years old
with 22 million dead.
Shortly after, a global pandemic
Flu called 'Spanish' ",
kills 50 million people.
You come out alive and free
You are 20 years old.
Then, at 29, you survive the global economic crisis that started with the collapse of the New York Stock Exchange, causing Inflation, Unemployment, and Hunger.
At 33, the nazis come to power.
You turn 39 when World War II starts and ends at 45 During the Holocaust (Holocaust), 6 million Jews die.
There will be over 60 million deaths in total.
When you're 52, the Korean War begins.
At age 64, the Vietnam War begins and ends at age 75

A boy born in 1985 thinks his grandparents have no idea how difficult life is, but they have survived several wars and disasters.

A boy born in 1995 and now 25 years old thinks it's the end of the world when his Amazon package takes over three days to arrive or when he doesn't get more than 15 likes for her photo posted on Facebook or Instagram. ....

In 2020, many of us live comfortably, have access to different sources of home entertainment, and often have more than we need.
But people complain about everything.

However, they have electricity, phone, food, hot water, and a roof over their heads.

None of this existed before.

But mankind survived far more disastrous circumstances and never lost the joy of living.
Maybe it's time to be less self-escaped, stop complaining, and stop crying.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ne ne paše to sem!
Ampak pod CORONA navodila vlade.
Ni pedikure, ni pira na soncu, ni diskača, ni tople malice v šoli, učit moram mojega otroka, ne moremo se mlatit na fuzbali, šolniki (!): dajte nam navodila za delo, ne morem med potencialno okužen folk.
Še kaj?
OK. Letos mi je propadel izled v Ameriko, ne morem pohištva izbirat v živo, itd...

''I'm watching You'' by KameleON
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.652
113
Pa to je ena od najinteligentnejših
Se najbolj sodi v ta podforum....

Imagine you were born in 1900.
When you're 14
World War I begins
and ends at 18 years old
with 22 million dead.
Shortly after, a global pandemic
Flu called 'Spanish' ",
kills 50 million people.
You come out alive and free
You are 20 years old.
Then, at 29, you survive the global economic crisis that started with the collapse of the New York Stock Exchange, causing Inflation, Unemployment, and Hunger.
At 33, the nazis come to power.
You turn 39 when World War II starts and ends at 45 During the Holocaust (Holocaust), 6 million Jews die.
There will be over 60 million deaths in total.
When you're 52, the Korean War begins.
At age 64, the Vietnam War begins and ends at age 75

A boy born in 1985 thinks his grandparents have no idea how difficult life is, but they have survived several wars and disasters.

A boy born in 1995 and now 25 years old thinks it's the end of the world when his Amazon package takes over three days to arrive or when he doesn't get more than 15 likes for her photo posted on Facebook or Instagram. ....

In 2020, many of us live comfortably, have access to different sources of home entertainment, and often have more than we need.
But people complain about everything.

However, they have electricity, phone, food, hot water, and a roof over their heads.

None of this existed before.

But mankind survived far more disastrous circumstances and never lost the joy of living.
Maybe it's time to be less self-escaped, stop complaining, and stop crying.
Tole se mi bere kot da je napisano za našega revčka.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ksz...
nimam proti nikomur nič, razumem sočutje in vse, delam z bolnimi, že dolgo, ampak tukaj se mi je postavilo vprašanje, do kdaj se pričakuje med vami laiki , da naj bi človek živel kvalitetno življenje? ker vsak dan srečujem ljudi, ki bi svojo 91 let staro babico priklapljali na vse možne aparate, ki jih v bolnici imamo, grozijo z tožbami, a se danes res nihče več ne vpraša, kaj bi si pa ti ljudje sami želeli pri svojih 91 letih? se mi zdi, da vsi isto, govorim iz izkušenj, umreti brez trpljenja


Pri nas je bilo tako, babica pri 84 jo je v zadnjem letu rak položil do konca, pri njej je bilo boljše, da je šla ko je šla. Pri moji ena babica 91 let stara, vitalna, čisto pri sebi, pa jo je kap tik pred prvim valom korone. Je bila 1 mesec v bolnici, noben ni smel k njej, ravno so jo hoteli odpustit domov (je bila terminalna), pa je bilo prepozno. Pri njej je tudi po kapi bilo najboljše, da je bilo čimprej konec. Druga babica pa je stara 93, vitalna popolnoma, živi sama, bolj kot ne sama vse zrihta, edino v trgovino ji zdaj hodi tast, in ena ženska ji malo pomaga po hiši, en dec pa pokosi in poreže drevesa okol bajte. Pred 2 mesecema sem jo še sam operiral in ji dal 4 vsadke, da sma še zobe porihtala. Pri njej je lahko taka kot je sedaj še do 100, pa ji nebo nič manjkalo...

tl;dr - čisto odvisno od posameznika, ko ene vidim, si mislim, da četudi so stari 60 jaz tak nebi želel bit, pri drugih si pa samo mislim, upam, da bom jaz (če bom) tudi tak pri 85+.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Se najbolj sodi v ta podforum....

Imagine you were born in 1900.
When you're 14
World War I begins
and ends at 18 years old
with 22 million dead.
Shortly after, a global pandemic
Flu called 'Spanish' ",
kills 50 million people.
You come out alive and free
You are 20 years old.
Then, at 29, you survive the global economic crisis that started with the collapse of the New York Stock Exchange, causing Inflation, Unemployment, and Hunger.
At 33, the nazis come to power.
You turn 39 when World War II starts and ends at 45 During the Holocaust (Holocaust), 6 million Jews die.
There will be over 60 million deaths in total.
When you're 52, the Korean War begins.
At age 64, the Vietnam War begins and ends at age 75

A boy born in 1985 thinks his grandparents have no idea how difficult life is, but they have survived several wars and disasters.

A boy born in 1995 and now 25 years old thinks it's the end of the world when his Amazon package takes over three days to arrive or when he doesn't get more than 15 likes for her photo posted on Facebook or Instagram. ....

In 2020, many of us live comfortably, have access to different sources of home entertainment, and often have more than we need.
But people complain about everything.

However, they have electricity, phone, food, hot water, and a roof over their heads.

None of this existed before.

But mankind survived far more disastrous circumstances and never lost the joy of living.
Maybe it's time to be less self-escaped, stop complaining, and stop crying.
Tebe bi pa uvrstil, glede na tvoj odnos, med tiste doktorje, ki so tahudo kri puščal in bli superduper prepričani, da je to pomagal....
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj in doctorz
5. apr 2015
1.335
691
113
Evo, za v soboto še ena starostnica 94 let za statistiko umrlih s korono. Ta nori svet je zapustila moja babica. Prišla bi domov iz bolnice, ampak so jo spodi okužili s korono in je morala ostati še 2 tedna, med tem ni kazala simptomov covida-19, vročine, karkoli, bila stabilna, so jo premestili 60km v drugo ustanovo, kjer so imeli covid oddelek in tam po drugem dnevu nazaj v bolnišnico, ker je "potrebovala kisik". V bolnici povedali, da je odšla v takem stanju, da ni potrebe po kisiku, skratka 120km nepotrebne vožnje, ki jo je pomoje dodatno zdelalo. Staknila bakterijo v bolnici, v soboto za večno zaspala v okolju tujih ljudi. Dostopa nisem imel sploh, da bi jo videl, se poslovil.

Tolko govora o številkah in umrlih itd.. kaj se tu dogaja v bolnicah.. ko bo enkrat zadeva znormalizirana, bom se šel poglabljat, kaj se je z mojo babico dogajalo, ker to pač ni človeško. Nej se jebejo medicinci, če še pri najbolj ranljivih skupinah ne uspejo nosit mask, rokavic, se pazit.
Sicer verjetno ne bom nič uspel, ker niti babica ne bi želela, da se v to spuščam. Samo da počiva v miru in je odrešena te norije, v kateri živimo.

ps: hvala vsem za prijazne besede, za ostale se mi pa, as always, faka.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Trenutno ni za bit v nobeni bolnici. Tam še najhitrejše stakneš virusno zalego COVID-19, pa da niti ne omenajm ostalih bolnišničnih okužb.
Tako da ostanite zdravi na splošno, da ne bi iz kakega drugega razloga pristali v bolnici in potem fasali še to.

Moja stara je pred leti tudi šla na infekcijsko zaradi borelijoze, da bi jo tam dan ali dva popali z antibiotiki. No, je ostala še dva tedna tam, ker je staknila druge virusne neumnosti, ki harajo po hodnikih tam.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.318
113
Iskreno sožalje :\

Zgodilo se je točno to, česar sem se bal pri lastnemu dedku in sicer, da odide brez svojcev v bljižini in brez možnosti, da se posloviš in zahvališ za vse. Hvala "bogu" se je vrnil iz bolnice domov kljub temu, da sem bolj kot ne pričakoval oz. bolje rečeno se bal, da se glede na vse okoliščine to ne bo zgodilo, bil še dva tedna z nami in nato po 98ih letih borbe na temu planetu pred nekaj tedni odšel za svojo ženo... Začuda ga niso pripisali Covidu.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Evo, za v soboto še ena starostnica 94 let za statistiko umrlih s korono. Ta nori svet je zapustila moja babica. Prišla bi domov iz bolnice, ampak so jo spodi okužili s korono in je morala ostati še 2 tedna, med tem ni kazala simptomov covida-19, vročine, karkoli, bila stabilna, so jo premestili 60km v drugo ustanovo, kjer so imeli covid oddelek in tam po drugem dnevu nazaj v bolnišnico, ker je "potrebovala kisik". V bolnici povedali, da je odšla v takem stanju, da ni potrebe po kisiku, skratka 120km nepotrebne vožnje, ki jo je pomoje dodatno zdelalo. Staknila bakterijo v bolnici, v soboto za večno zaspala v okolju tujih ljudi. Dostopa nisem imel sploh, da bi jo videl, se poslovil.

Tolko govora o številkah in umrlih itd.. kaj se tu dogaja v bolnicah.. ko bo enkrat zadeva znormalizirana, bom se šel poglabljat, kaj se je z mojo babico dogajalo, ker to pač ni človeško. Nej se jebejo medicinci, če še pri najbolj ranljivih skupinah ne uspejo nosit mask, rokavic, se pazit.
Sicer verjetno ne bom nič uspel, ker niti babica ne bi želela, da se v to spuščam. Samo da počiva v miru in je odrešena te norije, v kateri živimo.

ps: hvala vsem za prijazne besede, za ostale se mi pa, as always, faka.
Moje sožalje.
Sedaj res ni za iti v bolnico.
Po besedah zdravnika z infekcijske je tam norišnica
Tudi drugače lahko ljudje verjamejo, da je kaos. Na sodni medicini in Žalah te dni ne sprocesirajo vsega in se nabirajo zamude.
V taki situaciji je na žalost kruta resnica, da bodo sedaj čisto vsi, ki potrebujejo zdravstvo (nekovid bolniki in kovid bolniki) dobili nek slab približek in nič več.
So pa že spomladi govorili zdravniki, da moramo paziti, da ne bomo do konca obremenili zdravstveni sistem in točno to se nam je zgodilo.
En mesec nazaj je bilo kristalno jasno kam plujemo: Pismo šefa UKC Ljubljana celotni Sloveniji: Naša generacija česa takega še ni videla.
(in pa eni še vedno delajo disertacije, da pri PCR ne bi smeli delati xy ciklov, ampak zx ciklov in daje itak vse fejk).
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic