kaj pričakujete od operaterjev?

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Pri simobilu pričakujem pokritost signala v mestih v tolikšni meri, da ne bom nonstop slišal "Oprostite, zveza je bila prekinjena". Pri m@ se to ne dogaja nikoli, pri simobilu pa vsaj enkrat dnevno .
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ENA od želja se ti že uresničuje
aplauz.gif

počakajmo kaj nam še prinese tetka Jesen
grims-1.gif


b
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Od kdaj je pa to?

Torej želje (Simobil):


1. Boljše obveščanje o storitvah in bolj pregledna domača stran (trenutna je prava polomija...)
2. Spremljanje porabe na internetu.
3. Prenehanje nategovanja ljudi z aneksi za 24 mesecev (npr. podpišeš danes in imaš 4 mesece brezplačnih vikend pogovorov, preostalih 18 pa samo veselo plačuješ naročnino in ne moreš koristiti nobenih novih ugodnosti). Uporabnike se zadrži s kvalitetnimi storitvami, ne pa s pogodbami. Npr. sam sem uporabnik šele 3 mesece in po vseh porodnih težavah na začetku (podvojeni računi, nedelujoče gostovanje v Maleziji...) niti pod razno ne podpišem kakšne pogodbe za 24 mesecev. Ko bo skleda polna, bom rekel nasvidenje in s številko odšel h konkurenci. Zaradi mene kopirajte Mobitel... v tem trenutku bi se lahko še marsikaj naučili.
4. Moneta. A ni blo nekaj govora o tem?
5. Cenejši MMSi (a sploh želite, da jih kdo pošilja?
smile-1.gif
).
6. Cenejši prenos podatkov (in ne zopet nategovanje z nekimi "paketi"). 0,1SIT / kB + paketi za tiste, ki porabijo več.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Super ste tole naredili, le še UMTS in bo zelo zabavno.
cheer.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik EuroDJ pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
TV na mobilniku bi bila bomba.. Samo vprasanje spet koliko bi bilo to cenovno (ne)ugodno..

TV na mobilnikih so že sprejeli protokol (Nokiin). Samo vprašanje časa dokler bodo telefoni ponujal TV na mobilnikih. Sam po mojem bo Tv in ostale stvari bile realizirane v 4. generaciji (UMTS 2) (več kot 100Mb/s prenos) (pri nas bo nekje možna generacija med 2010 in 2015).

Mobilna TV nima veze z GSM, UMTS, LTE, 4G in ne vem kaj še...
DVB-H so čist svoje frekvence, anten...
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Saj niti ne rabimo takega TV-ja, rabil bi samo kakšen streaming, za kar pa je dovolj tudi HSDPA. Prav televizijskih programov mi pa res ni potrebno gledati na mobilniku.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Sej to pa imaš na Planetu
grin1.gif

Carli TV, Paprika in Pika!
rolleyes-1.gif


Za kaj več, bi se morale pa televizijske hiše same pobrigat...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Saj niti ne rabimo takega TV-ja, rabil bi samo kakšen streaming, za kar pa je dovolj tudi HSDPA. Prav televizijskih programov mi pa res ni potrebno gledati na mobilniku.

Streaming na Planetu že leta deluje BP. Imaš tri TV postaje, video novice, vreme itd.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Sem na Simobilu, kot drugo pa se mi streaming brez UMTS/HSDPA prenosa podatkov ne zdi nekaj hudega...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
1. Boljše obveščanje o storitvah in bolj pregledna domača stran (trenutna je prava polomija...)
simobil je eden od največjih oglaševalcev,... o strani pa lahko razmislimo
evil.gif

Citat:
3. Prenehanje nategovanja ljudi z aneksi za 24 mesecev (npr. podpišeš danes in imaš 4 mesece brezplačnih vikend pogovorov, preostalih 18 pa samo veselo plačuješ naročnino in ne moreš koristiti nobenih novih ugodnosti). Uporabnike se zadrži s kvalitetnimi storitvami, ne pa s pogodbami. Npr. sam sem uporabnik šele 3 mesece in po vseh porodnih težavah na začetku (podvojeni računi, nedelujoče gostovanje v Maleziji...) niti pod razno ne podpišem kakšne pogodbe za 24 mesecev. Ko bo skleda polna, bom rekel nasvidenje in s številko odšel h konkurenci. Zaradi mene kopirajte Mobitel... v tem trenutku bi se lahko še marsikaj naučili.
najbrž si spregledal da simobil ni karitas; za določeno ugodnost je pač treba nekaj narediti; vsak od operaterjev zavzame svoj koncept in ni potrebe po kopiranju mobitela. strinjam se da bi se dalo še kaj izboljšati a težko verjamem da tvoji problemi niso odraz tvoje nevednosti
Citat:
6. Cenejši prenos podatkov (in ne zopet nategovanje z nekimi "paketi"). 0,1SIT / kB + paketi za tiste, ki porabijo več.
poglej novo ponudbo
17758-icon_confused.gif


b
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
strinjam se da bi se dalo še kaj izboljšati a težko verjamem da tvoji problemi niso odraz tvoje nevednosti

No, potem ti pa povem da imate (ste imeli) konkretne probleme z malezijskim Maxisom, ki vam je "kradel" roaming klice in jih preusmerjal preko IP telefonije (ki jim ni delala) naprej v Slovenijo. Klici so se končali na telefonski tajnici v Sloveniji, ki je sporočala, da je stanje na računu prenizko. Zapovrh pa Simobil te "prazne" klice še računa in sicer po lokalni tarifi v roaming omrežju.

Res, jaz sem neumen in nisem znal pritisniti ta pravega gumba.
bonk.gif




Zavedam se, da niste Karitas... sem pa namignil, kje so luknje v vašem sistemu obračunavanja (hint: cenejša kot je storitev, bolj jo ljudje uporabljajo in večji je lahko zaradi tega dobiček).

Z informiranjem sem mislil predvsem vašo spletno stran, my bad. Vesel (resno) bi bil pa tudi spam maila vsake toliko časa, ki obvešča uporabnike (saj imate email naslove, ne?) o novostih.

Glede nove ponudbe za prenos podatkov... sem kje spregledal ali je še vedno do 1MB 1SIT/kB (razen če vzameš zakupljenih 10MB za 4 evre).
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Problem z zaključevanjem klicev je rak rana vseh operaterjev (vsaj Mobitela in Simobila) in se rešuje preko APEK-a. Mobilni operaterji pri tem izgubijo precej veliko €¢$€.

glede nevednosti sem imel v mislih akcije, ponudbo,... saj se praktično vse reklamira preko tv, plakatov, interneta,... samo pogledati je treba,...

pri internetu pa je prvi MB še vedno dražji,... če pa imaš vklopljenega katerega od paketov pa tega ni.

l.p. b
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
>> Streaming na Planetu že leta deluje BP. Imaš tri TV postaje, video novice, vreme itd.

Deluje ze...ampak samo tisto, kar ti mobitel dovoli gledat... Kaj drugega pa vcasih ni slo cez gateway (na zacetku se to ni slo
smile-1.gif
) ... Nevem, kako je zdaj z RTVSLO ... ali dela ali ne ne...?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Jernej napisal: "Glede nove ponudbe za prenos podatkov... sem kje spregledal ali je še vedno do 1MB 1SIT/kB (razen če vzameš zakupljenih 10MB za 4 evre). "



Že, samo to je super ponudba, če vsaj malo uporabljaš prenos podatkov, maš preko Simobila hitro kake 3 evre porabe. Zakaj ne bi mesečno dali 4€ in porabil 10× več prenosa. Ali pa če isto, saj je popolnoma vseeno, razlike v ceni pa praktično ni, s tem da imaš rezervo za več prenosa.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ja, sedaj se je kritična meja znižala na 1MB. Če porabiš več, se splača vzet "paket".

Če seveda pri tem odšteješ 10kB interval obračunavanja (ki je neke vrste umetna podražitev, enako kot interval pri računanju dolžine pogovora).

Ko smo ravno pri tem... a še vedno obstajajo tisti Simobilovi paketi s sekundnim obračunavanjem?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
A ni 15 sekundni interval....?


@borovnica: UMTS že laufa...Vsaj testni...Dobr pa veš, da bo uporabnikom ponujen nekje v Septembru tega leta...
Če se motim, naj me oba, ki poznata zadeva, popravita...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Ja, je 15 sekundni interval. Fora je v tem, da je bil včasih 1 sekundni.

Potem pa so pametni operaterji (oba) pogruntali, da lahko na enostaven način več zaslužijo, brez da bi dvignili ceno minute pogovora.

15 sekundni interval je enako kot če bi podražil vse klice za 12,5%. Niti ni tako malo, kaj? Predplačniki imajo 30s, kar je 25% podražitev (sicer prve, ampak veliko klicev je pravzaprav kratkih) minute klica.

Enako je pri obračunavanju podatkov. Včasih je bil interval 1kB. Sedaj je 10kB. Cena na kilobajt sicer ostaja enaka, vendar gre v bistvu za prikrito podražitev.