Kaj narediti ? (Dobavljen avto nima celotne naročene opreme)

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
Mal pretiravate no. A ko pa neki crkne, in ti pač v garanciji sedež zamenjajo, je pa ok, pol pa ni kvaliteta problem. Pač problem bi bil, če ne bi bilo vse v zicu in bi moral razdirat pol avta, pa še to pač je včasih treba.

Tudi ni najbolj fer govorit da je avto preplačal. Pač plačal je dogovorjeno ceno, ki je bila ustrezna za oba...

Če pa pride do zajeba kot tukaj, pa so vse opcije naštete, od razdretja pogodbe do vgradnje... Edino kar se ne strinjam je to, da bi mu vrnil 400 eur kolikor pač del stane ob naročilu in čao. Žal potem vso tveganje za podobne zadeve nosi samo kupec, zato je fer, da je "kazen" za prodajalca tudi stvar dogovora... Nenazadnje jim je najtežje vračat denar in se bodo ravno zaradi tega raje šli v minu na delih in vgradnji delov...

pač če bodo vgradil kar so zasral je pomoje čist dobra rešitev, če dobi pa še kak servis zraven je pa pač to opravičilo prodajalca, kar je tut čist ok ane... servis je koneckoncev prec 350 eur zate, za njih je pa bistveno manj, profitirajo pa vsi.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.954
-1.447
63
Kretenski dealer je želel stranki dodatno računat vgradnjo sedeža, ki bi ga mogel dobiti v avtu. Od tu naprej ni več prostora za lepo besedičenje in čakanje na pravico.
Tukaj je bila predstavljena le ena stran zgodbe. Ne veš kako se je odzval kupec na ponudbo prodajalca.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.328
948
113
Titograd
Saj na koncu, kot je povedal, se bo zadeva zanj končala korektno... dobi nov električni sedež naknadno, plus servis... sicer ne vem zakaj na 5k km, lahko bi bil redni po 1 letu/2 letih, odvisno kaj ima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette in Hanzi
27. jan 2022
4.803
1.745
113
Menjava olja na 2-5.000km se je delala ko je bilo motor potrebno "ulaufat"; sedaj se menda to ne dela več - jaz sem še stara šola in so mi tudi na novem pri 2.000 menjali olje in filter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony
27. jan 2022
4.803
1.745
113
Ja, šipka je, ampak je pomoje ni
Ja kako pa pol olje meriš?

1711010500490.png1711010500470.png
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Kolega je imel enega volvota, ki ni imel šipke. Nič narobe, marsikak avto je do 300.000 km praktično ne "rabi", če mehanik točno nalije predpisano količino, ampak tisti jo je rabil. Preko BC je javil, da naj dolije denimo 6 dcl olja, to je dolil, potem pa je spet jokal, da je olja preveč. Dolivanje olja je bil za tisti model pogosti šport.