Kaj narediti ? (Dobavljen avto nima celotne naročene opreme)

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
313
63
Pri nakupu enega avta sem imel podoben primer.
Imel sem ponudbo xy1 z enim spiskom dodatne opreme. En dan pred naročilom sem se premislil, odstranil opremo a in dodal opremo b, za kar mi je prodajalec izdal ponudbo xy2.
Xy2 sem pisno potrdil in plačal aro. Prodajalec je šel na bolniško, avto je naročil sodelavec po ponudbi xy1.

Ko je avto prišel, sem šele na bencinski črpalki opazil napako.
Obvestil sem prodajalca in ga pozval na izpolnitev pogodbe sicer avto vrnem.
Po nekaj dneh me ja klical, da opreme b ni možno naknadno vgraditi dodatno in če se lahko kaj dogovorimo.
Na koncu sva se dogovorila, da mi je izdal dobropis za 3x vrednost opreme b, kar je po takratnih cenah pomenilo 4 servise. O opremi a v teh pogovorih nisva govorila. Dogovor sva pisno potrdila in prva 4 leta sem ga vsakič dan pred servisom kontaktiral, da prihajam na že plačan servis. Zadevo so korektno izpeljali.

Pogodbeni člen, da kupec ne more zavrniti prevzema avtomobila če pride do malenkostnih razlik zaradi tovarniške serijske spremembe vozila,v tem primeru ni veljaven.
Malenkostna razlika serijske opreme je, če tovarna namesto zadnjega rokonaslona z nosilci za pijačo vgradi takega brez nosilcev.
To, da si ti neko opremo eksplicitno naročil in jo plačal, je bistvena oprema in bistvena sestavina pogodbe.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Sej smo potrošniki kdaj tečni, samo.. Šolski primer da moraš dobiti kaj si plačal. Ni tvoj problem če gre na njihove stroške, pa tudi ni lih 10k €.

Bodo že rešili, ti vztrajaj da ti uredijo sedež brezplačno. Vsekakor dobi pisno (vsaj na mail) da potrjujejo in do kdaj! Vmes pa pač potrpiš
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.978
5.069
113
Sam bi sicer stopil do prodajalca z predlogom, da je v redu da vrnejo kupnino, ampak ta del opreme je za mene vreden več kot sem za njega plačal. Če se pogodita za vrnjeno odškodnino vredno nekje 2x toliko kot je vrednost dodatne opreme, boš tudi verjetno vesel, glede da res ne gre za pomemben kos opreme. Druga zgodba bi bila recimo manjko radarskega tempomata, vlečne kljuke ali kake bistvene opreme. Tako pa gre za sedež, ki opravlja svoje delo enako, le da ne preko motorčkov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Vprašanje, zakaj je nekomu pomemben nek kos opreme. Mogoče je sopotnik gibalno oviran in so motorčki v veliko pomoč.
Meni bi res to bil dokaj nepomemben del opreme, OT pa je mogoče zelo ključen.
Ostalo pa ste že vse povedali. Ni mi jasno, zakaj avtohiša ne reši tega brez nekega upiranja in naroči sedež na svoje stroške. Ker sodim, da po napisanem se da. Druga zgodba je, če se ne da kar tako in je treba marsikaj v avtu zamenjati.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.499
1.149
113
Od kje ideja, da gre za nepomemben kos opreme?
Tako kot je že Matey napisal, kupcu je to pomemben del opreme glede na to, da ga je izrecno želel imeti.

Vztrajati do konca, da se vgradi sedež tak kot je bil naročen, seveda brezplačno. Ob morebitnem negodovanju trgovca pa prvič lepo pisni poziv za ureditev zadeve, v nasprotnem primeru vključiti odvetnika.

Pač ne more biti vse po balkansko na način "kako ćemo, lako ćemo".
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.399
2.291
113
Lej, če boš z njim imel poprodajne kontakte najdi dogovor.
Drugače insistiraj ali popusti za ''zaslužek''!
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
Jaz avta ne bi prevzel. pomembno je še, a si ti avto kupil kot fizična ali kot pravna oseba?

- Naj ali na svoje stroške vgradijo kar so pozabili (ta več kot jurja je itak cena zate, oni naj pač požrejo vse svoje zaslužke in rabate; sej so sami zasral)
- Naj ustrezno zmanjšajo kupnino - to ne pomen 400 eur ampak recimo 2k, če je teb sploh v interesu tak avto imet
- Naj izpolnejo pogodbo oz od nje odstopijo skupaj z vsemi posledicami za to (zato sprašujem al pravna oseba al potrošnik)...

Ti pa moraš bit pol pripravljen v teh pogajanjih ostati brez avta in iskat drugo vozilo, zato moraš ta risk sprejet.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Jaz ne bi zelel da mi svezega pasata razdirajo nasi mehankarji. Morda je to na vagu vse modularno in vsa predoprema...in je samo plug n play. Vem pa da je npr na bmw to delat cista jeba, ker je cela pletenica prilagojena na opremo (btw, pletenica za X3 mislim da v Usa stane 23.000usd) ali pa žice v pletenici sicer so, pa so drugacni konektorji (ne samo manjkajoci pini, se zasukani so). Tako da ko koncno sestavis moras potem se vse kodirati na novo. Tako da....jaz izolirtraku ali čokoladk pod zicem novega avta ravno ne bi imel. Pa ko bos prodajal avto ti bodo govorili ce je bil sestavljen iz dveh....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in novaa

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.746
113
Naročili smo nov avto in po kar dolgem čakanju je prišel, ampak je prodajalev (VW) zasral. Standardno je samo voznikov sedež na elektriko, naročili smo opcijo še sedeža na desni na elektriko , kar je povečalo ceno za 400 eur, ampak so pozabili vgraditi.

Sedaj so povedali, da bi stala vgradnja originalnega sedeza vec kot 1000 Evrov, da je treba cakat na dobavo, so pa pripravljeni vrniti 400 evrov ce avto vzamemo.

Kaj se da narediti, da bi dobili avto, kot je bil narocen brez doplacil?

A prav razumem da bi so oni dejansko probali strošek naknadnje vgradnje prevaliti nate!? Za katero AH to gre, ker to je dobesedno noro.

Edina varianta je da ti avto izročijo in zraven dajo pisno zagotovilo, da bodo manjkajočo opremo vgradili na svoje stroške v najkrajšem možnem času.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
Naročili smo nov avto in po kar dolgem čakanju je prišel, ampak je prodajalev (VW) zasral. Standardno je samo voznikov sedež na elektriko, naročili smo opcijo še sedeža na desni na elektriko , kar je povečalo ceno za 400 eur, ampak so pozabili vgraditi.

Sedaj so povedali, da bi stala vgradnja originalnega sedeza vec kot 1000 Evrov, da je treba cakat na dobavo, so pa pripravljeni vrniti 400 evrov ce avto vzamemo.

Kaj se da narediti, da bi dobili avto, kot je bil narocen brez doplacil?
Vprašanje je tudi - Kdo je zasral dejansko? VW ali AH (oz. prodajalec), ker si napisal "so pozabili vgraditi" velika razlika - verjemi mi!!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
če ima na predračunu pa povsod opremo gor, torej je bila poklikana v konfigoratorju, pol so enostavno v tovarni pozabli, je pa to zelo nenavadno.
 
27. jan 2022
4.811
1.750
113
Foreigner je kar mrknil - pa menda ni tak kot Car pa zdaj išče zgonjenega A1? :valjamse:

Danes bi naj avto že prevzel, kaj si se zmenil?

Drugega novega/starega Passata ni več. Po moje ta sploh ni bil v proizvodnji, ampak se je nekje "zaležal".
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
Tbh, meni se zdi verjetna opcija da jim je v tovarni sedežev zmanjkal, zato so prodajalca obvestili o spremembi konfiguracije, ta naj bi obvestil kupca, pa si je mislil, sej je vseen, itak bo vzel, in je prodajalcu potrdil izdelavo, zdej smo pa tam.

Kar je še pomembno da avto po VINu nima potem tega sedeža v opremi in bo treba pazit pri zavarovanju, ker tudi če se ga dodaja po vedno neka drama.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony
27. jan 2022
4.811
1.750
113
Čak, čak, stranka izrecno naroči dodatno opremo = elektro sedež in tovarna pač reče zmanjkalo in ne dobavi? :sprasujemse:
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
Ja možno ane... model je šel iz proizvodnje, ko trgovec odda naročilo, ga mora nekdo sprejet in potrdit in takrat dobi datum pa vin pa vse, tuki lahko rejectajo in potem je treba još jednom.
Tko k včasih določena dodatna oprema prestavlja kdaj bo avto gotov, če se spomniš so med korono dobavljal samo avte brez sprednje kamere. če si hotu met kamero je blo za čakat 2 leti al pa take.


ful je nekih možnosti, in ful opcij kdo je tle zasral, ampak tebe kot kupca to niti ne zanima....
 
27. jan 2022
4.811
1.750
113
Ja možno ane... model je šel iz proizvodnje, ko trgovec odda naročilo, ga mora nekdo sprejet in potrdit in takrat dobi datum pa vin pa vse, tuki lahko rejectajo in potem je treba još jednom.
Tko k včasih določena dodatna oprema prestavlja kdaj bo avto gotov, če se spomniš so med korono dobavljal samo avte brez sprednje kamere. če si hotu met kamero je blo za čakat 2 leti al pa take.


ful je nekih možnosti, in ful opcij kdo je tle zasral, ampak tebe kot kupca to niti ne zanima....
Ja seveda je možno, ampak to se ve ob oz. par ur/dni po naročilu, ne pa ko je avto za prevzem.

V bistvu se ne spomnim, ker razen hrošča od žene pri nas še nikoli ni bilo VW, nekaj AUDIjev, pa še teh si ne želim nikoli več. Če avta ne vidim/potipam, ga zame ni.