Kaj je to folk prizadet

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Danes je članek o nezgodi v Slo Novicah, piše, da se je zgodilo v okolici Ptuja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.056
113
pri taščici
Očitno so novice ugriznile v pokvarjeno klobaso. Tudi ko sem dal na fb link do yt posnetka od partizan na prejšnji strani, so se komentarji umirili.
Avtorja bi morali malo po zdravju vprašat. Zakaj zavaja in hujska ljudi in neti sovraštvo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ahh... zakaj bi nekdo moral delati ograje okol njiv in travnikov??? Tole z električnim pastirjem je tud neumno. Spet neka žica. Stvar je enostavna. Po privat parcelah se ne sme voziti in zadeva je končana. Ne podpiram takšnih žic, da ne bo kdo takoj napadal.
Ne razumem pa, zakaj "mularija" kupuje razne crossarje ATV-je ki so res terenska vozila, potem se pa nimajo kje peljati. V bližini imam enega takšnega "specialca", ki je "poln znanja" o vsem tem, vozi se pa po travnikih. (seveda ne svojih). Pa gostilniške hvale, kako tišči na ful. Na proo pa ne upa... tud takšno ne, ki je bolj poravnana, malo ovinkasta in kakšen skok. .itd. Amater na cross progi, ki jih je kar nekaj v SLO, ne zdrži 15 min in izkoristi 20% moči motorja. In če ponoviš dvakrat ..trikrat imaš vožnje vsaj za en teden pol kufr. Ampak, najlažje se je po travnku peljat.
Ja da zaščitiš svojo lastnino. Probaj pustit oklenjena vrata bajte, je enako kot če pustiš gozd neograjen. Pač, dandanes se lastnina ne spoštuje več in zato moraš nekako pač zavarovat tisto kar nočeš da ti drugi vzamejo (ali uničijo). Pastirja pač daš in označiš z rdečim trakom, da je vidno. Je še najcenejša in najboljša opcija. Žičnata ograja je sicer za ziher, ampak so pa ogromni stroški. Je pa res, da se potem znebiš tudi raznih nedeljskih pohodnikov in gobarjev in zeliščarjev...

Kaj pa ti predlagaš potem za zaščito, ker ljudje se ne bojo spremenili..? Če boš komu z žico glavo odtrgal si lahko ziher, da se ne bo dobro končalo zate.

Edit: Tudi razne špičaste pasti in kake jame niso rešitev, ker spet tvegaš smrtno ali vsaj hudo poškodbo naključih kretenov..
glej prjatu. Sem ti napisal, da nisem za to, da se postavljajo razne prepreke in žice čez poti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaz ti nimam kaj predlagat, ker je za mene dovolj to, da vem, da se nimam po tuji lastnini kaj vozit. In to je to. Da bi si vsak ogradil svojo njivo/travnik...bi bilo na poljih samo en kup žice. ja " lepo" bi bilo videti vsak kos zemlje ograjen. Najbolj bi bili veseli prodajalci v kakni železnini. Predlagam ti lahko samo to, da za ceno enega slabega motorja, lahko kupiš neko parcelo... potem jo pa ogradi in pelji kolk hočeš.
Ne primerjaj z hišo. V hiši so verjetno neke vrednosti. In to zaščitiš pred krajami. Vožnja po njivah, travnikih je pa delanje škode nekomu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Ja se strinjam ampak zato pa so ograje ane.. Jst tudi če pustim vrata od bajte odprta lahko pričakujem kakega 'obiskovalca', pa čeprav je to moja lastnina in naj ne bi noben hodil noter. Zato pa sem vesten in zaklepam vrata in ograjo okoli bajte. Pri gozdovih in travnikih pa se lepo na vsake par deset metrov v tla zabije en štil in okoli napelje električnega pastirja. Ne rabiš nobenih visokih vložkov za tako rešitev. Verjemi, da bodo motokrosisti in ATV riderji našli drugo 'žrtev' kot pa se šli jebat z ograjo..

Na vsakih par deset metrov.
hysterical-1.gif


Si ti že videl električnega pastirja od blizu?

Pa gor daš opozorilo kajne, da bodo srne in ostala divjad prebrala in ti ne bo treba delat dnevnih obhodov in popravljat ograje.

Pa še za približno predstavo koliko kaj stane: http://www.trgovinastern.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=3793
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Si kar predstavljam kako si bo folk hodil nabirat brezplačne akumulatorje :D
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
ja.... bi bila Slovenija kot Auschwitz. Vse v žici in pod elektriko. Verjetno bi tud kakšno minsko polje pomagalo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Rabimo znižanje večine kazni pri nas na razumno raven in nadzor, ki bo polovil vsaj nekaj odstotkov primerov kršitetev. Ne pa astronomske kazni in kaznovanje 0,0000001 % kršiteljev. Če se stvar ne da nadzirati za razumen denar, naj niti v zakonu tega ne piše. Da ne bodo sedeli v parlamentu za brez veze.
Saj ne, da ne bi mene dirkači s krosarji motili, če bi se vozili po mojem gozdu in delali škodo. Ampak nek zakon sam zase, astronomska kazen in nobenega učinka na koncu je brez veze. Naj dajo raje več pravic lastniku gozda, da ukrepa, če želi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.533
113
v lokalni ostariji
aha po eni strani za uničevanje okolja ogroženje živali in ljudi je 40€ astroniomska kazen. po drugi če pihneš 2 pira prevečje kazen 1000€ še prenizka...

ah ja...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Vožnja z motornim vozilom v naravi: 40 do 200 evrov

To je zate astronomska kazen?
40 Ne
200 Ja

Sicer pa.... kaj pomeni naravno okolje. Tud LJ, MB je v naravnem okolju zgrajena
tongue-1.gif

Ok.. če kdo vozi po gozdu... je naravno okolje
Če vozi po poljskih poteh... je naravno okolje... ampak je pot.... pol se pa dva policaja kregata, kaj je naravno okolje.
Če se vozi po nerodovitni in neobdelani zemlji.. je naravno okolje....
sprasujem se.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Vožnja z motornim vozilom v naravi: 40 do 200 evrov
To je zate astronomska kazen?
To je primerna kazen. Druge so previsoke. Bi pa seveda moral obstajati sistem, ki ti resno grozi, da boš v skoraj vsakem primeru nedovoljene vožnje to kazen kasiral.
Ne podpiram, da je kazen denimo 1000 €, vsak dan vidiš kršitelje, enkrat na dve leti pa mediji objavijo, da jim je uspelo en primerek kaznovati. In se naslajajo nad tujo smolo. To nima nobenega smisla. Naj dajo več pooblastil lastnikom.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Ti si si že tolk zjebal karmo, da boš naslednjih 356 življenj preganjani potepuški vedno lačen in pretepen pjesek.
boš vidu kolk ga boš najebal
aja , pa še mačke
sprasujem se.gif