Kaj je to folk prizadet

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Policija bi morala sponzorirat oglase na TV, kjer bi se lepo povedalo, da se lahko postaviteljem takih pasti sodi za uboj. Ker tole res ni normalno. Če bi meni to nekdo naredil oz. komu od bližnjih, naredim vse da ugotovim kdo je to postavil in mu brez pardona odrežem prste stran. Res, ni več normalno kaj se eni grejo. Da imaš na vesti človeka, ker ti je ta vozil PO UHOJENI POTI!! Uglavnem javnost bi bilo treba obveščat da so take zadeve nezakonite...

Citat:
Aljaž Košir
Follow · 16 hrs · Edited

Evo vam gestapo kmetauzarsko! Ka vas mot ce se folk k u tem uzivamo vozmo z motorji, kolesi po gozdovih in gozdnih poteh! Za tiste ko ne veste je na sliki napeljana žica v višini vratu namenjena za prerezanje le tega! Kaj če bi si človek dejansko odrezau glavo? Nebi mel tega na vesti! Gamad ste, upam da vas karma vse žive požre šupki nevoščljivi!
LEFKs.jpg
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.466
-8.395
113
Citat:
Uglavnem javnost bi bilo treba obveščat da so take zadeve nezakonite...
No ja, nezakonito je tudi preganjanje s kroskami, 4-kolesniki in becikli po gozdu in travnikih.
(pa da se slučajno ne pojavi kak slaboumnež z idejo, da podpiram nastavljanje pasti)
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.098
3.433
113
Zakaj se objavljajo španske slike s tekstom iz katerega bi bilo sklepat da gre za slovenske? #spam
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.202
2.583
113
No ja, tale, ki je tole objavil na FB tudi nekako nima vseh čistih, glede na ostale objave + to, da so slike španske.

Sicer ne podpiram nastavljanja takih pasti, ki so lahko smrtonosne, me pa vseeno kar konkretno pogreje, če kje vidim, da se mi kdo z avtom, motorjem ali štirikolesnikom pelje po travi ali še bolje razmočeni njivi, da vse gor preorje. Takrat me pa res ima, da bi komu navil ušesa (sploh takim prepotentnim blokovskim mulcem, kot je tale na FB).

Tudi taka pot, kot je na sliki je lahko privat, če ne bi bila, verjetno ne bi žica čakala tukaj, saj bi jo že kdo prej strgal s traktorjem ali avtom.

Če že ima za štirikolesnik, krosar, etc... naj si pa še svojo njivo kupi za poligon in naj ne uničuje lastnine drugih. Sicer se pa take stvari pogosto dogajajo, ker je policija tukaj nemočna, saj ga ne bodo čakali v grmovju. Zato pa ljudje jemljejo stvari v svoje roke.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Nevem, tole sem našel na FBju, tip je objavil tako da sem sklepal da je iz naših krajev. Sicer pa niti nima veze, fotografija lepo pokaže kaj se zgodi človeku, ki 'pade na mino' kot so tele žice..

Ena stvar je, če ti nekdo rije po travi ali njivi, druga pa če rije po gozdu po že zvoženi poti. A ne eno ne drugo ni izgovor, da nekomu odbiješ glavo! Električni pastir reši problem. Če ti bo pa vsake toliko ena družina šla na pohod čez travo pa tudi ne bo konec sveta...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.202
2.583
113
Družine nikoli niso bile problem, niti nihče pri zdravi pameti ne bo peš gazil v razmočeno zemljo. Imaš pa paciente, ki jim blato, ki leti od koles metre naokrog dela prav posebno veselje in ti so problem. Tudi ni problem, če se bo peljal po gozdu po poti 1x, 2x, 3x, ko pa to postane stalnica in začnejo utirati še kakšne nove poti, takrat pa imamo problem + tudi divjad se verjetno ne bo strinjala z norenjem po gozdu.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Ja se strinjam ampak zato pa so ograje ane.. Jst tudi če pustim vrata od bajte odprta lahko pričakujem kakega 'obiskovalca', pa čeprav je to moja lastnina in naj ne bi noben hodil noter. Zato pa sem vesten in zaklepam vrata in ograjo okoli bajte. Pri gozdovih in travnikih pa se lepo na vsake par deset metrov v tla zabije en štil in okoli napelje električnega pastirja. Ne rabiš nobenih visokih vložkov za tako rešitev. Verjemi, da bodo motokrosisti in ATV riderji našli drugo 'žrtev' kot pa se šli jebat z ograjo..
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
ahh... zakaj bi nekdo moral delati ograje okol njiv in travnikov??? Tole z električnim pastirjem je tud neumno. Spet neka žica. Stvar je enostavna. Po privat parcelah se ne sme voziti in zadeva je končana. Ne podpiram takšnih žic, da ne bo kdo takoj napadal.
Ne razumem pa, zakaj "mularija" kupuje razne crossarje ATV-je ki so res terenska vozila, potem se pa nimajo kje peljati. V bližini imam enega takšnega "specialca", ki je "poln znanja" o vsem tem, vozi se pa po travnikih. (seveda ne svojih). Pa gostilniške hvale, kako tišči na ful. Na proo pa ne upa... tud takšno ne, ki je bolj poravnana, malo ovinkasta in kakšen skok. .itd. Amater na cross progi, ki jih je kar nekaj v SLO, ne zdrži 15 min in izkoristi 20% moči motorja. In če ponoviš dvakrat ..trikrat imaš vožnje vsaj za en teden pol kufr. Ampak, najlažje se je po travnku peljat.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.202
2.583
113
Verjemi mi, da je ograjevanje 28 GERK-ov oziroma 30 ha zaradi tega, da nekomu dopoveš, da naj ne uničuje njive, gozda, travnika vse prej kot poceni štos + za vsako parcelo bi rabil baterijskega električnega pastirja in baterije. Nismo mi Madžarska, da bi imeli 1000 ha v enem kosu, da bi to bilo izvedljivo.

Bo treba malce bolj na vzgoji mladine delat, ker kakšne komentarje sem prebral na FB pod tisto objavo, smo z mladino že zelo globoko zavozili...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Itak je 90 odstotkov možnosti, da bo na bodice zapeljal sam oz. nekdo od bližnjih. Kot tisti idioti v ZDA, ki stražijo pred vrati s shotgunom, na koncu pa odpihnejo glavo ženi.

Pa si ziher, da jo ustreli pomotoma
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.056
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Ja se strinjam ampak zato pa so ograje ane.. Jst tudi če pustim vrata od bajte odprta lahko pričakujem kakega 'obiskovalca', pa čeprav je to moja lastnina in naj ne bi noben hodil noter. Zato pa sem vesten in zaklepam vrata in ograjo okoli bajte. Pri gozdovih in travnikih pa se lepo na vsake par deset metrov v tla zabije en štil in okoli napelje električnega pastirja. Ne rabiš nobenih visokih vložkov za tako rešitev. Verjemi, da bodo motokrosisti in ATV riderji našli drugo 'žrtev' kot pa se šli jebat z ograjo..
Glej: kupi gozd, ga ogradi pa mi zaupaj Št. parcele. Verjemi da boš dobil za vrat inšpektorja ki bo zahteval odstranitev ograje.
Ko smo nekje delali ograjo okoli pašnika so prišli prav pogledat da slučajno nebi kaj gozda zraven zagradili.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
ahh... zakaj bi nekdo moral delati ograje okol njiv in travnikov??? Tole z električnim pastirjem je tud neumno. Spet neka žica. Stvar je enostavna. Po privat parcelah se ne sme voziti in zadeva je končana. Ne podpiram takšnih žic, da ne bo kdo takoj napadal.
Ne razumem pa, zakaj "mularija" kupuje razne crossarje ATV-je ki so res terenska vozila, potem se pa nimajo kje peljati. V bližini imam enega takšnega "specialca", ki je "poln znanja" o vsem tem, vozi se pa po travnikih. (seveda ne svojih). Pa gostilniške hvale, kako tišči na ful. Na proo pa ne upa... tud takšno ne, ki je bolj poravnana, malo ovinkasta in kakšen skok. .itd. Amater na cross progi, ki jih je kar nekaj v SLO, ne zdrži 15 min in izkoristi 20% moči motorja. In če ponoviš dvakrat ..trikrat imaš vožnje vsaj za en teden pol kufr. Ampak, najlažje se je po travnku peljat.
Ja da zaščitiš svojo lastnino. Probaj pustit oklenjena vrata bajte, je enako kot če pustiš gozd neograjen. Pač, dandanes se lastnina ne spoštuje več in zato moraš nekako pač zavarovat tisto kar nočeš da ti drugi vzamejo (ali uničijo). Pastirja pač daš in označiš z rdečim trakom, da je vidno. Je še najcenejša in najboljša opcija. Žičnata ograja je sicer za ziher, ampak so pa ogromni stroški. Je pa res, da se potem znebiš tudi raznih nedeljskih pohodnikov in gobarjev in zeliščarjev...

Kaj pa ti predlagaš potem za zaščito, ker ljudje se ne bojo spremenili..? Če boš komu z žico glavo odtrgal si lahko ziher, da se ne bo dobro končalo zate.

Edit: Tudi razne špičaste pasti in kake jame niso rešitev, ker spet tvegaš smrtno ali vsaj hudo poškodbo naključih kretenov..
 
Nazadnje urejeno:

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Verjemi mi, da je ograjevanje 28 GERK-ov oziroma 30 ha zaradi tega, da nekomu dopoveš, da naj ne uničuje njive, gozda, travnika vse prej kot poceni štos + za vsako parcelo bi rabil baterijskega električnega pastirja in baterije. Nismo mi Madžarska, da bi imeli 1000 ha v enem kosu, da bi to bilo izvedljivo.

Bo treba malce bolj na vzgoji mladine delat, ker kakšne komentarje sem prebral na FB pod tisto objavo, smo z mladino že zelo globoko zavozili...
Ja pa kaj misliš, da boš s tem ko bo nekomu odtrgalo glavo dopovedal? Šel boš lepo sedet in to je to. Folka pa prevzgojit ne moreš, sej vidiš kake ovce so! In nevem, če mislite vsi da boste imeli svoje stvari kar lepo nezaščitene in jih ne bo noben tikal ste malo smešni.. Sej še včasih ni bilo tako, kaj pa šele dandanes..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.394
2.474
113
še v SLO - ampak komaj
Folk bo pri nas zelo hitro prevzgojen, ko bodo sodišča delovala kot v "razvitih demokracijah". Probaj v A ali D kar tako malo iti poprek privat travnika, pašnika ali gozda. Te hitro čaka položnica s kakšno trociferno številko - in to običajno samo od odvetnika, če se pa še kaj buniš in zadevo pelješ do sodišča pa se zna še četrta cifra zraven pojaviti. In to ne po 4 ali 5tih letih ampak tednih.

Da ne po nesporazuma - žic čez poti ne podpiram, gozda ograditi ne smem - voznika ATVja pa tudi ne smem nahoblati - kaj mi preostane?
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Ja ampak tam verjetno inšpektorji opravljajo nadzor in kasirajo na državni lastnini, ne pa na privat pašnikih in gozdovih? Ali pač? Sicer pa ja, začaran krog, se strinjam.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:


Da ne po nesporazuma - žic čez poti ne podpiram, gozda ograditi ne smem - voznika ATVja pa tudi ne smem nahoblati - kaj mi preostane?
Preorji cesto. Smreke pa naokoli zasadi tako na gosto, da še peš komaj skos prideš.
Jebat ga, z budalami, ki se jim nič ne da dopovedati, je pač treba na hard.
To je posledica jebene permisivne vzgoje in pomanjkanje alfa samca v družini - feminizacija. Sama pizdarija.
Dandanašnja pankrtaža pozna samo pravice. Ko se bo vojna začela, bodo boščki.
frown-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
To je posledica jebene permisivne vzgoje in pomanjkanje alfa samca v družini - feminizacija. Sama pizdarija.
Dandanašnja pankrtaža pozna samo pravice. Ko se bo vojna začela, bodo boščki.
467716-post_slo.gif

Tudi brez vojne bodo boščki ko ostanejo sami, ker to je popolnoma nesposobno samostojno skrbet zase, kaj šele za druge.