K: robotska kosilnica

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Berem kar nekaj mammotion tem

neuradna tema

uradna tema

Mammotion Luba - izkušnje

in bom rekal samo to: če bi rad bil beta tester (s tem da plačaš +2k za lubo), in bmoraš stalno nekaj popravljati potem go for it.
Drugače obvoz.Support imajo zanič.

Poleg rtk (luba 2 rtk) spamanja po lora kanalu (Francija, Nemčija, Švica, Danska - tam so jih že dobili da delajo sranje po spektru, utilizacija kanala 40% namesto dovoljena max 1%), so tu redni tedenski updejti, ki zjebejo vse kar je možno.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Poleg tega pravijo v slo fb skupini, da 4g sim kartica od mnvo (recimo hot) ne dela na luba 2, ker se ne da ročno vpisati apn podatkov, ki niso nujno taki kot od A1.
Enako pravijo američani pri enem od svojih mnvo.

mnvo = mobile virtual network operator
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.801
437
83
Ytbnd , se nebi strinjal z vsem, kar si napisal.. Sicer ima kdo kakšne težave z lubo, ampak nekdo ima tudi težave s husqvarno/gardeno/worx/... Pač pri delovanju elektronskih naprav (sploh avtonomnih in teh, ki delajo pod milim nebom) pač pride do kakšnih težav, ampak ne samo pri Lubi, tudi pri ostalih.. ;) Pa ne delam reklame za Lubo.. ;)

Glede updatov se meni osebno dopade, da so redne posodobitve.. To pomeni, da razvijalci "ne sedijo na lovorikah" in se trudijo naret izdelek še boljši.. In lahko rečem za zadnja 2 meseca na dveh lokacijah (dveh lubah), da niso posodobitve nič zjebale (razen če uporabnik ni podučen o uporabi lube in aplikacije).. Za moje pojme Luba 2 deluje vredu in lepo pokosi.. In jo lahko samo priporočam... ;) Moram rečt, da od prve uporabe do danes tudi sam precej več vem o uporabi Lube in sem malenkost spremenil (izboljšal) nekatere nastavitve, ampak to pač je tak, da moraš najprej pogruntat delovanje nove mašine..

Pač ta Luba je dokaj nova stvar in je res trenutno hit in je zaradi tega tudi medijsko bolj izpostavljena.. In seveda slab glas gre naprej precej hitreje kot dober.. Ne rečem, verjetno še ni "perfect" izdelek, ampak mene osebno nič ne moti in ima vse, kar potrebuje za vredu delovanje (še celo pozitivno me je presenetila glede nekaterih nastavitev)...

In še enkrat, ne delam reklame za Lubo, ampak ni tako slab izdelek, kot ga nekateri hočejo prikazat.. ;)

Upam samo, da bo tako trpežna kot kakšna husa in da ne bo težav v prihodnosti.. Ampak to bo pokazal čas.. ;)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113

Europe RTK 868MHz Issue​

https://www.reddit.com/r/MammotionTechnology/comments/1dz4m3u
https://www.reddit.com/r/MammotionTechnology/comments/1dz4m3u/_/lcdquhi They've force pushed out an update. If you look at the French user forums you'll see that the issue has been resolved. The change in how the rtk worked to get it into compliance is the reason why the latest update required both the rtk and the robot to be updated.
Their comms have been poor on this (no surprises there) but it has been resolved.
 

Priponke

  • europe-rtk-868mhz-issue-v0-bxz7o7dr3jbd1.jpg
    europe-rtk-868mhz-issue-v0-bxz7o7dr3jbd1.jpg
    85,7 KB · Ogledi: 24

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Luba 2, realni podatki o zmogljivosti vs papir vse prenese
LUBA 2 AWD 5000 je idealna za vse vrste trat do 5000㎡ (1,25 hektarjev). Ima izjemno visoko učinkovitost košnje do 500㎡ (0,13 akra) vsako uro, kar vaši družini omogoča, da preživi več časa ob uživanju v popolni travi.

https://www.reddit.com/r/mammotion/comments/1dzc4aq
My Luba 5000 can do about 0.7 acres per day (stopping overnight for dew, so about 12 hours of work between mowing and charging) on the fastest speed and widest path.

2833 m^2 v 12 urah (polnjenje+ košnja)
je potem dejansko 236 m^2/ uro.

Polna baterija naj bi zadostovala za do 3 ur košnje, kako dolgo se polni ne vem, max. hitrost je nekje 0.7 m/s.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Predvsem se med “delom” (ko se gre vmes filat) napolni samo do 80%, ker bi za zadnjih 20 potrebovala približno enak čas kot od 10 do 80%. Pa še bateriji (gretje) bolj prijazno je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.540
5.724
113
Če sem odkrit, sem v enem tednu trikrat gledal kako kosi, nato sem šel na dopust. Po aplikaciji vidim da pokosi vse, kako pa doma izgleda pa niti nimam pojma. Hišne kamere nimam na zelenico obrnjene. Vem da okoli dreves bi lahko šel bližje. Zdaj je cca 20 do 30 cm okoli dreves nepokošeno, ker kamera dokaj daleč reagira. Okoli drvesa bom naredil, da se kamera izklopi, okoli zarisal mejo (krogec) in se bo tako še kak centimeter bolj približala. Na enih delih kjer so tlakovci, bom zarisal, da se delno pelje po tlakovcih, tako, da tudi tam ne bo roba in bo pokošeno. Moram še prej zemljo nasipat za par cm, da nebo roba med tlakovci in zelenico. To je tak fine tuning...
Zdaj ko je vročina, imam nastavljeno da kosi ponoči. Po aplikaciji izgleda OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Krop

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.540
5.724
113
Zato bi naj poskrbela kamera... baje... nisem testiral. Zakaj ponoči, ker pri 35 stpinjah in obsijan aparat s soncem ima plastika sigurno 50-60 stopinj. Verjetno ni ok ne za plastiko, ne baterijo ne motor.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Nadaljevanje telenovele:

https://www.reddit.com/r/mammotion/comments/1e07cgt

RTK 2 Frequency Duty Cycle Issues in France (and EU) not resolved post update?​


This issue with the duty cycle of the RTK 2 appears to be rumbling on and it looks like the update pushed out last week did not in fact resolve the problem. According to the letter published on the French Mammotion Users Group, ANFR state that the update reduced the duty cycle from 40% to 20%, which is still well above the 1% permitted. If the user continues to use their non compliant RTK, they risk a max sentence on conviction of €30k fine and/or six months inprisonment.
The reason this concerns me is that they have tried and failed to fix this problem with the knowledge of what the problem was and the solution they needed. It makes me wonder if compliance is actually achievable.
tl;dr
Torej so z zadnjim updejtom spravili utilizacijo lora kanala iz 40% na 20%, kar je še vedno 20-krat preveč.


ocr slike v docx in strojni prevod v ang
 

Priponke

  • rtk-2-frequency-duty-cycle-issues-in-france-and-eu-not-v0-9gdf2wfkdrbd1.zip
    4,8 KB · Ogledi: 38

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
ja ne stekam drame. men (in večini) dela bp. in to je bistvo, da dela.

Nekaj je upravičene drame - smetenje po 868 območju lahko privede do tega, da kak daljinec ne bo delal, ker se ne bo mogel izboriti za “prosti kanal”. Je pa ti seveda tema v urbanih okoljih, kjer je naprav na 868 nebroj - pri nas v vukojebini to zaenkrat ni neki faktor. Kar pa ne pomeni, da tega ne bodo morali rešiti. Pa močno dvomim, da bodo uspeli - ko robot kosi potrebuje stalno povezavo s RTK, ergo RTK stalno smeti …
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Po sedanjih ugotovitvah RTK od luba 2 smeti po spektru že, ko je prižgan, ni važno če luba 2 kosi ali ne.

Tisti Francoz, pri katerem so je oglasili agenti nacionalnega organa za frekvence so menda prišli na zahtevo Orange tk operaterja, ker jih je oprema začela stekati (nekaj takega).

Pravila igre za uporabo lora pasu so znane, če jih oprema ne dosega, se je ne sme uporabljati.