K: robotska kosilnica

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.135
5.280
113
Meni je okoli 190m2/h. Ker baterija drži 2 uri je v enem šubu naredil okoli 380m2. Je pa odvisno od terena, kolikokrat se mora obrnit, koliko je dreves ipd.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.385
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Ni bil to point. :D

Kar se pa Lube tiče bo pa čas pokazal. Malo se vzdrževanja bojim. Ker ni vprašanje ali, ampak kdaj bo kaj treba zamenjati.
Gume so potrošna roba - trenutna cena okrog 400, EUR za vseh 6 (ni pomota - spredaj so 2 x 2 omni).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.135
5.280
113
Uf... 400 eur?? Pa saj če nimaš zahebanega terena, mogoče nebo potrebna menjava.

Je pa luba druga klasa kosilnice. Že to da imaš model, ki zmore 5000m2 pove dosti. Kolesa imajo pa one od 1000m2 in tiste za 5000m2 enake, ali se motim?

Koliko m2 kosiš?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.323
5.650
113
Luba 2 modeli imajo vsi enaka kolesa, od 1000 do 10000, edino softwer je drug.
Upoštevaj, da je to najtežja 'krava' med roboti, dobrih 18 kg.
Računaš da bodo kolesa za več kot eno sezono ?


Za worx l1000 je cena za zadnja pogonska za par (2 kosa) 100 EUR, smrekca ali offroad profil WA0955.


Koliko je cena koles za Husqvarna nera 430/435 awd ?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.752
385
83
OK, sedaj pa smo končno porihtali Lubo 2 5K, da dela.. Včeraj spet porabili vsaj 2 uri, ker je spet prekinjala povezana med lubo in RTK.. Po 2 urah resetiral aplikacijo in potem dodal robota na novo... AMPAK Z VELIKO RAZLIKO: med ponujenimi napravami za dodajanje se mi je prikazala tudi RTK postaja.. Par dni nazaj smo v aplikacijo dodali samo Lubo in NE tudi RTK postajo... In ko mi je en svetoval, naj posodobim tudi RTK postajo, nisem nikjer našel opcije za posodobitev.. No, sedaj, ko je dodana tudi RTK naprava, se je posodobila in zaenkrat deluje vse OK.. ;)

Ok, ker imamo doma Huso 435X AWD, lahko primerjam z lubo, in sicer:

Pozitivne lastnosti Lube:
- kosi lepo po vrsti (kot hišni sesalec) in ne naključno kot Husa..
- precej nastavitev za košnjo: najbolj bi izpostavil naslednje:
- - lahko nastaviš, za koliko cm naj prekriva prej pokošeno linijo (torej dejansko lahko kosi 2x po že delno pokošenem pasu)..
- - ko nariše vzorec košenja, lahko narisanemu vzorcu spremeniš kot košenja (na enem področju je izrisala košenje prečno s klancem in ko se je obračala sredi klanca, je drsela dol po klancu, in je potem hodila nazaj gor v trenutno linijo in tudi ko je kosila prečno po klancu, je drsela dol, ampak je en del kr velik klanec; No, in potem smo nastavili, da naj kosi relativno 78° glede na narisano in je potem lepo kosila gor in dol (ker se je tudi lepše obračala, ker je na vrhu in v dolini klanca skoraj ravnina)..
- - lahko nastaviš, koliko krat naj gre okoli zarisane meje in tudi koliko krat na gre okoli No-go con..
- - nastavitev hitrosti košenja
- - in še in še...
- Dokaj preprosto risanje con košenja in no-go con in tudi kasnejše urejanje že narisanih con..
- Gor dol kosi brez problema po RES precejšnji strmini..

Slabosti Lube:
- Pri košenju prečno po strmini ji kar drsi dol in tudi če se obrača sredi strmine, ji kar precej drsi (in tudi ruva travo s kolesi); Husa gre lepše in se tudi obrača lepše in tudi ne ruva trave
- Kar pogoste težave pri komunikaciji RTK in Lube ter povezave z aplikacijo
- Res velika slabost mi je tudi, da za posamezna področja košenja NE MOREŠ SHRANIT nastavitev za košenje (npr.: hitrost košenja, spreminjanje kotov košenja samo na enem področju, itd..) . TO NAJBOLJ POGREŠAM PRI APLIKACIJI.. Ali pa sem morda kaj spregledal? Upam, da to "prinese" kak update aplikacije...

Vglavnem, zanimiva zadeva.. Bi rekel, da me je kar navdušila... ;) Bi jo kar zamenjal z Huso 435X AWD, ampak mora se še izkazat glede servisa in dolgotrajne uporabe (Husa nam brezhibno deluje že dobra 4 leta..)... Čeprav tudi moram priznat, da me mika zamenjava z Luba 2 10K, bi mi pokosila res celo parcelo (nekje 7k m2)...

Ve mogoče kdo, če dobiš kje kaj bolj ugodno Luba kosilnice? Npr. v tujini? Kolikor sem gledal, so cene fiksne vsepovsod in enake kot pri nas...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.867
9.554
113
cene si povsod fiks, brez popustov, najde se pa kaj used za par % off, ce komu ni kaj ustrezalo.

ima kdo od posvecenih info kdaj pride dobava 3000 modela? sem na čakanju.