K: robotska kosilnica

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.131
5.275
113
Navimow i serija bo kar kmalu pri Jagru. Tak info sem danes dobil od prodajalca. Izgleda bom jaz slovenski tester.
H serijo pa imajo že sedaj -10%.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Samo Izoliranc

Če misliš video

Ne, tega ni notri.

Se pa potrjuje moje predvidevanje, da tudi majhen Segway Navimow i108e ni za strmine 14:00.
Od 13:40, ko jih je ročno peljal za kartiranje virtualne meje je šlo, potem avtonomno so bili problemi (vsi razen Luba 2).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Razen pri husi 435x, ki pa je samo v žični izvedbi in bo tako tudi ostala, dokler ne bo GPS/RTK/EPOS tehnika ozr. “logika” dovolj dobra za 4x4 s pregibom (pravilno računanje razdalje in kota gibanja), so nakloni “problem”.

Ne želim delati reklame za Luba 2 - naklone, ki jih zmore, drugi lahko samo sanjajo.
Ima pa seveda druge pomanjklivosti in vprašanje je kvarljivost in seveda kakšna je servisna mreža.

IMG_1170.jpeg
IMG_1169.jpeg
IMG_1168.jpeg
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Malo nazaj poglej.

Zadovljen - hardware je odličen, aplikacija je bolj tak. Pa vaje rabiš, da je “zrišeš”.
Na enem, ozkem, delu me “jezi”, ker “pozabi” na “drugen” delu en obod, ker jo očitno zmoti, da se “obodi” na ozkem delu “križajo”.
 
27. jan 2022
5.084
1.872
113
Razen pri husi 435x, ki pa je samo v žični izvedbi in bo tako tudi ostala, dokler ne bo GPS/RTK/EPOS tehnika ozr. “logika” dovolj dobra za 4x4 s pregibom (pravilno računanje razdalje in kota gibanja), so nakloni “problem”.

Ne želim delati reklame za Luba 2 - naklone, ki jih zmore, drugi lahko samo sanjajo.
Ima pa seveda druge pomanjklivosti in vprašanje je kvarljivost in seveda kakšna je servisna mreža.

Poglej priponko 85835Poglej priponko 85836Poglej priponko 85837
To pa je dokazano preko 100% naklon. :evil:

Berem dnevno komentarje v eni Luba skupini na FB, pa sem vsak dan od "vžiga do mrtav hladan". ;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
gr69
To si jo ročno peljal v drog ?
Tvoje izkušnje z luba 2 dosedaj ?

Ups - ne nisem sam peljal. Nimam pojma kako se je zapletla v sidro. Je že večkrat tam kosila in se ni. Je pa res, da sem za dotično košnjo spremenil vzorec in zgleda ftrofil odlični kot.
Tu jim še malo manjka - so očitno tako prepričani v nezmotljivost, da sploh nimajo scenarijev, da se ob “zatiku” ustavi.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
373
164
43
Ups - ne nisem sam peljal. Nimam pojma kako se je zapletla v sidro. Je že večkrat tam kosila in se ni. Je pa res, da sem za dotično košnjo spremenil vzorec in zgleda ftrofil odlični kot.
Tu jim še malo manjka - so očitno tako prepričani v nezmotljivost, da sploh nimajo scenarijev, da se ob “zatiku” ustavi.
bi bilo smiselno, da proizvajalcu pošlješ slike in opis...
bodo mogoče kaj dodelali ...
 
27. jan 2022
5.084
1.872
113

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Ups - ne nisem sam peljal. Nimam pojma kako se je zapletla v sidro. Je že večkrat tam kosila in se ni. Je pa res, da sem za dotično košnjo spremenil vzorec in zgleda ftrofil odlični kot.
Tu jim še malo manjka - so očitno tako prepričani v nezmotljivost, da sploh nimajo scenarijev, da se ob “zatiku” ustavi.
Lift senzor je očitno nastavljen zelo visoko ??

Glede na sliko presega kot 45° oz. 100% naklona.
Programerji očitno niso vključili tega scenarija kot možnega.
Potencialno nevaren scenarij, če upoštevaš da ima 18 kg in močne motorje.
Rezila so se takrat vrtela ?

V višini Lube pobarvaj steber z rdečo.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Potencialno nevaren in ne tako neverjeten scenarij:
ležiš mrtvo pijan na zelenici, Luba iz nekega razloga ne zazna tebe kot oviro in začne 'plezati' po tebi, medtem ko se noži vrtijo.
Že res, da noži niso fiksni, ampak te lahko konkretno porežejo kljub temu.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.470
113
še v SLO - ampak komaj
Lift senzor je očitno nastavljen zelo visoko ??

Glede na sliko presega kot 45° oz. 100% naklona.
Programerji očitno niso vključili tega scenarija kot možnega.
Potencialno nevaren scenarij, če upoštevaš da ima 18 kg in močne motorje.
Rezila so se takrat vrtela ?

V višini Lube pobarvaj steber z rdečo.

Ustavi konje ...

Ko sem jo našel (po tistem, ko je javila, da se je zataknila) je bila ustavljena. Kdaj je nože ustavila lahko samo ugibam.

Scenarij, da se med odbijač in kolo zatakne steber verjetno res niso predvideli - jim bom javil.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113

kamera iz luba2 direktno na telefonu, zasebnost ?
23:21

30:39 visoka trava 30+ cm
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.318
5.643
113
Kamero na dronu se da izklopiti in ni nujno potrebna za letenje drona, medtem ko AI hd kamera na kitajskem robotu, ki se vozi okoli hiše in je priključen na wifi je varnostno tveganje - razmisli zakaj (in na področjih z zmanjšanem gps signalom je kamera potrebno za pravilno delovanje).
Ima Luba 2 dovolj procesorske moči, da lokalno sprocesira slike v realnem času in se odloči ali se obdelava dogaja v oblaku ?
Častna Titova je dovolj, da se podatki iz kamere ne pošiljajo na strežnike proizvajalca ?

Čakam da mi ena brihtna pove, da je kamera potrebna tudi pri vrtnem traktorju in navadni kosilnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen