Je njegova travma res opravičilo za njegovo obnašanje?

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Nekaj desetletij nazaj je pustošil po okoliških vaseh. Sam sem ga osebno poznal že od malega, zato se je večkrat prišel kaj pogovorit "na ograjo". Vedno je dobil po 2 štamperleta orehovca in vesel odskakljal dalje. Po zaporih je bil več kot zunaj. Ko je bil zunaj, je kradel, maltretiral, izsiljeval itd. Na koncu je izginil. Prepričan sem, da so ga pospravili njegovi. Očitno je tudi samim ciganom ("jš sm čigan, kak rom?!?!") dopizdilo, kajti ves čas so bile pri njih marice.

Leta so minevala, od kar sem nazadnjih videl kake omembe vredne ulične fighte. Nekaj tednov nazaj pa prinori pred gostilo beli kombi, ustavi sredi ceste, ven se v lokal zaleti en čelavi, mali nabiti in zahteva določeno dekle, sicer je bil pripravljen vse pobiti v lokalu. Ker so mu onemogočili, da bi spravil dekle ven, se je vsedel v avto in prisegel, da bo nazaj prišel s pištolo. Ta čas so se že pripeljali modri angeli in zbirali dejstva. Med samim postopkom se je tip pripeljal, takoj so ga vrgli na tla, pregledali celoten avto, namesto pištole pa našli zgolj plašilko. Teden dni kasneje se pripeti identična zgoba, sedaj pa je fant že legenda med ustrahovanjem deklet in šibkejših nasploh.

Sam sem junaka že spoznal. Jeton Zumeri je njegove ime ter določenega dne je sedel k meni za malico ter se mi dodobra izpovedal. Fant ne pije niti ne kadi. V osnovi gre za dobro dušico, ki ga je uničilo dejstvo, da je bil priča, kako je pred njegovimi očmi avto zbil njegovega očeta in mater, tako da je mati na licu mesta umrla, oče pa je ostal invalid.

Naslednji članek že govori o švercanju imigrantov. Tistega dne mi je fant pripovedoval o tem, da od smrti svoje mame sliši zle duhove v glavi. Glasove, ki mu pravijo, da mora narediti nekaj groznega. Očitno so na tapeti ženske. Ne bom lagal, da tisto, v katero je zaljubljen, bi tudi sam pospravil, ker je govno od govna, javljajo pa se tudi druga dekleta, ki naj bi jim "uničil" mladost.

Nadaljnjih podrobnosti ne poznam, razen tega, da mi je poba nabijal, kako je življenje samo igrača, da se je pripravljen znebiti vsakogar, da je na polno oborožen in da bo pospravil vsakogar, ki se bo približal njegovi dragi. Teh naj bi bilo pa kar nekaj ...

Pa se vprašam, kako smo včasih reševali takšne "težavneže"? Vsaj za dva vem, ki smo jih nabasali v katrco, zapeljali v lokalno hribovje, ju zbrcali, scali po njih itd. Mogoče so v gostilni še dobili kakšno s flašo po betenku, kasneje pa so izginili. Pa naj je šlo za Bohor, Gorjance ali Pekarsko gorco.

V prvi vrsti menim, da gospodič Zumeri potrebuje temeljito psihiatrično zdravljenje. Če ne bo premagal "demonov", ki se mu podijo po glavi, ne bo nikoli dober. Če ga strpajo v zapor, bo imel verjetno nekaj težav (po besedah kolege tam ravno ne marajo nasilnežev nad ženskami), bi si pa vseeno znal nabrati kar nekaj pajdašev.

Čeprav ga sam poznam in z njim nimam težav, je zelo neprijetno, ko hodi s pepelnikom v roki po lokalu izza tvojega hrbta in čaka, koga bi vsekal. Glede na število prijav, ne bo več dolgo zunaj, se pa "bojim", da so te prijave zgolj JRM in nekaj kazni, ki ki jih z lahkoto odplača, nato pa "klik" in spet gre na svoje pohode.

Verjamem, da smo se vsi že srečevali s takšnimi junaki. Kako ste pri vas zadevo hendlali? Kako priporočate, da ravnamo pri nas? Sam se zaradi njega ne mislim izogibati lokalov in biti priča pri vsakem drugem postopku, nočem pa tudi, da bi mu naši kaj naredili. Fant je skoraj 2x mlajši od mene, jaz pa imam jagrov in raznih "pozdravljenih" propalic dovolj za šankom.

https://www.facebook.com/jeton.zumeri

Predlogi. :)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.421
113
Nekaj desetletij nazaj je pustošil po okoliških vaseh. Sam sem ga osebno poznal že od malega, zato se je večkrat prišel kaj pogovorit "na ograjo". Vedno je dobil po 2 štamperleta orehovca in vesel odskakljal dalje. Po zaporih je bil več kot zunaj. Ko je bil zunaj, je kradel, maltretiral, izsiljeval itd. Na koncu je izginil. Prepričan sem, da so ga pospravili njegovi. Očitno je tudi samim ciganom ("jš sm čigan, kak rom?!?!") dopizdilo, kajti ves čas so bile pri njih marice.

Leta so minevala, od kar sem nazadnjih videl kake omembe vredne ulične fighte. Nekaj tednov nazaj pa prinori pred gostilo beli kombi, ustavi sredi ceste, ven se v lokal zaleti en čelavi, mali nabiti in zahteva določeno dekle, sicer je bil pripravljen vse pobiti v lokalu. Ker so mu onemogočili, da bi spravil dekle ven, se je vsedel v avto in prisegel, da bo nazaj prišel s pištolo. Ta čas so se že pripeljali modri angeli in zbirali dejstva. Med samim postopkom se je tip pripeljal, takoj so ga vrgli na tla, pregledali celoten avto, namesto pištole pa našli zgolj plašilko. Teden dni kasneje se pripeti identična zgoba, sedaj pa je fant že legenda med ustrahovanjem deklet in šibkejših nasploh.

Sam sem junaka že spoznal. Jeton Zumeri je njegove ime ter določenega dne je sedel k meni za malico ter se mi dodobra izpovedal. Fant ne pije niti ne kadi. V osnovi gre za dobro dušico, ki ga je uničilo dejstvo, da je bil priča, kako je pred njegovimi očmi avto zbil njegovega očeta in mater, tako da je mati na licu mesta umrla, oče pa je ostal invalid.

Naslednji članek že govori o švercanju imigrantov. Tistega dne mi je fant pripovedoval o tem, da od smrti svoje mame sliši zle duhove v glavi. Glasove, ki mu pravijo, da mora narediti nekaj groznega. Očitno so na tapeti ženske. Ne bom lagal, da tisto, v katero je zaljubljen, bi tudi sam pospravil, ker je govno od govna, javljajo pa se tudi druga dekleta, ki naj bi jim "uničil" mladost.

Nadaljnjih podrobnosti ne poznam, razen tega, da mi je poba nabijal, kako je življenje samo igrača, da se je pripravljen znebiti vsakogar, da je na polno oborožen in da bo pospravil vsakogar, ki se bo približal njegovi dragi. Teh naj bi bilo pa kar nekaj ...

Pa se vprašam, kako smo včasih reševali takšne "težavneže"? Vsaj za dva vem, ki smo jih nabasali v katrco, zapeljali v lokalno hribovje, ju zbrcali, scali po njih itd. Mogoče so v gostilni še dobili kakšno s flašo po betenku, kasneje pa so izginili. Pa naj je šlo za Bohor, Gorjance ali Pekarsko gorco.

V prvi vrsti menim, da gospodič Zumeri potrebuje temeljito psihiatrično zdravljenje. Če ne bo premagal "demonov", ki se mu podijo po glavi, ne bo nikoli dober. Če ga strpajo v zapor, bo imel verjetno nekaj težav (po besedah kolege tam ravno ne marajo nasilnežev nad ženskami), bi si pa vseeno znal nabrati kar nekaj pajdašev.

Čeprav ga sam poznam in z njim nimam težav, je zelo neprijetno, ko hodi s pepelnikom v roki po lokalu izza tvojega hrbta in čaka, koga bi vsekal. Glede na število prijav, ne bo več dolgo zunaj, se pa "bojim", da so te prijave zgolj JRM in nekaj kazni, ki ki jih z lahkoto odplača, nato pa "klik" in spet gre na svoje pohode.

Verjamem, da smo se vsi že srečevali s takšnimi junaki. Kako ste pri vas zadevo hendlali? Kako priporočate, da ravnamo pri nas? Sam se zaradi njega ne mislim izogibati lokalov in biti priča pri vsakem drugem postopku, nočem pa tudi, da bi mu naši kaj naredili. Fant je skoraj 2x mlajši od mene, jaz pa imam jagrov in raznih "pozdravljenih" propalic dovolj za šankom.

https://www.facebook.com/jeton.zumeri

Predlogi. :)

Tip je izgleda Šipac in ne cigan.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
NE, če odgovorim na vprašanje v naslovu.
Odrasel človek se mora truditi, da se pridobljenih travm znebi (sam ali s strokovno pomočjo), ne pa da se z njimi hvali.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ko uleti v lokal mu navite kako njegovo omiljeno iz radija...pa se bo razplako ko piii... :)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
To je šiptar in ne cigan.

In ni ga bilo zraven, ko je tista punca zbila njegova starša.

Kje si pa to našel?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
O fak, tuki se pa vid kok v kurcu je ta drzava (pa vecina ostalih tud). Ce je vse kar si napisal res, tak clovenk ne bi smel biti na prostosti. Policija ga popisuje in vozi pred sodnika, sodnik ga spusca na prostost in tako dalje, dokler ne bo nekoga ubil. Takrat pa se bo seveda v medijih govorilo, kako da policija ni reagirala in ga strpala v zapor. Ce bi se ga pa zdaj vrglo v zapor in mu potalalo par vzgojnih bi pa v zrak skocili vsi dusebrizniki in zagovorniki manjsin, zacaran krog, ce se mene vprasa.
Mislim, da je izvirni greh v nasem sodstvu. Ravno sem bral za tista dvojcka, ki sta par let nazaj do smrti zabodla enega tipa. Oba sta na prostosti, en bo pa se tozil drzavo za 100k odskodnine, Kamenikov copat ni bil pridobljen na zakonit nacin,... a se samo men zdi ali sodisca na vsaki stopnji v kompliciranih zadevah sodijo ravno nasprotno kot prejsnja stopnja.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
patriot, seveda je šipračina. Sedaj sta se z bratom vselila v sosednjo, manjšo vas.:mad:

Guiness, res je. Baje se zgolj "čaka"kdaj ga bodo zaprli. Jebemtiš, tale model je postal kot neko vraževerje v naših koncih. :bonk:
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Zapelji se malo po Krškemu, Sevnici, Brežicah in okoliških vaseh. Vidiš kaj drugega kot Saramati?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.421
113
Bil sem pred časom službeno pri tem Saramatiju. Skladišnik, Nek žgoljavi Šipac tudi govoriti ni znal. Ne vem kako lahko taki modeli dobijo delovno vizo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je zato, ker se država vmešuje v osnovno življenje ljudi. Spontano družabno življenje na vasi vse te travme pozdravi, na najbolj enostaven in tisočletja uporabljan način. "Batina je nutzen, batina je iz Raja prišla :evil: . )

Ko se država ne bi vmešavala čisto vsepovsod, še najmanj tam kjer je nos čisto nič ne srbi, bi bilo življenje pri nas bistveno bolj zdravo. Tako pa vsi labilneži vidijo samo še pravice, dolžnosti pa popolnoma nič :oops1: . Ljudstvo je v tisočletjih znalo take deviacije čisto enostavno pozdravit, danes pa kar naenkrat ne več!??
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bil sem pred časom službeno pri tem Saramatiju. Skladišnik, Nek žgoljavi Šipac tudi govoriti ni znal. Ne vem kako lahko taki modeli dobijo delovno vizo.

Kar se pa Saramatija tiče, je pa, kot izgleda, danes menda še edini gradbinec v našem okolju, ki je sposoben ti postavit bajto. Zakaj je postal pri nas edini - gremo diskutirat?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Verjamem, da ima najcenejšo delovno silo .Ampak pobje rabijo za tistih nekaj evrov preklemano garat-

Ko je meni delal ograjo (skupaj s Skoratom). sta se mi obota posmehovala, da bo ograja kraljevska, hiša pa kot v Kerinoven grmu. Agim je takrat nujni poreboval 30.000 DEM v gotovini, ki jih je dobil in sezidal po najboljših močeh. Tudi Sokrat je skoval okrajo za 100+ let.

Agim je bolj kot ne propadel, čeprav je bil odličen poslovnež. Sedaj posle v našem okolišu dobivanjo družina "Saramati". Kamor koli greš, je na enem izmed blokov hala "Saramati", le-ti pa lepo pobirajo, kar ni ostalo v stanovanjskem skladu - večina gre kar za kreditna raumerja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Nekaj desetletij nazaj je pustošil po okoliških vaseh. Sam sem ga osebno poznal že od malega, zato se je večkrat prišel kaj pogovorit "na ograjo". Vedno je dobil po 2 štamperleta orehovca in vesel odskakljal dalje. Po zaporih je bil več kot zunaj. Ko je bil zunaj, je kradel, maltretiral, izsiljeval itd. Na koncu je izginil. Prepričan sem, da so ga pospravili njegovi. Očitno je tudi samim ciganom ("jš sm čigan, kak rom?!?!") dopizdilo, kajti ves čas so bile pri njih marice.

Leta so minevala, od kar sem nazadnjih videl kake omembe vredne ulične fighte. Nekaj tednov nazaj pa prinori pred gostilo beli kombi, ustavi sredi ceste, ven se v lokal zaleti en čelavi, mali nabiti in zahteva določeno dekle, sicer je bil pripravljen vse pobiti v lokalu. Ker so mu onemogočili, da bi spravil dekle ven, se je vsedel v avto in prisegel, da bo nazaj prišel s pištolo. Ta čas so se že pripeljali modri angeli in zbirali dejstva. Med samim postopkom se je tip pripeljal, takoj so ga vrgli na tla, pregledali celoten avto, namesto pištole pa našli zgolj plašilko. Teden dni kasneje se pripeti identična zgoba, sedaj pa je fant že legenda med ustrahovanjem deklet in šibkejših nasploh.

Sam sem junaka že spoznal. Jeton Zumeri je njegove ime ter določenega dne je sedel k meni za malico ter se mi dodobra izpovedal. Fant ne pije niti ne kadi. V osnovi gre za dobro dušico, ki ga je uničilo dejstvo, da je bil priča, kako je pred njegovimi očmi avto zbil njegovega očeta in mater, tako da je mati na licu mesta umrla, oče pa je ostal invalid.

Naslednji članek že govori o švercanju imigrantov. Tistega dne mi je fant pripovedoval o tem, da od smrti svoje mame sliši zle duhove v glavi. Glasove, ki mu pravijo, da mora narediti nekaj groznega. Očitno so na tapeti ženske. Ne bom lagal, da tisto, v katero je zaljubljen, bi tudi sam pospravil, ker je govno od govna, javljajo pa se tudi druga dekleta, ki naj bi jim "uničil" mladost.

Nadaljnjih podrobnosti ne poznam, razen tega, da mi je poba nabijal, kako je življenje samo igrača, da se je pripravljen znebiti vsakogar, da je na polno oborožen in da bo pospravil vsakogar, ki se bo približal njegovi dragi. Teh naj bi bilo pa kar nekaj ...

Pa se vprašam, kako smo včasih reševali takšne "težavneže"? Vsaj za dva vem, ki smo jih nabasali v katrco, zapeljali v lokalno hribovje, ju zbrcali, scali po njih itd. Mogoče so v gostilni še dobili kakšno s flašo po betenku, kasneje pa so izginili. Pa naj je šlo za Bohor, Gorjance ali Pekarsko gorco.

V prvi vrsti menim, da gospodič Zumeri potrebuje temeljito psihiatrično zdravljenje. Če ne bo premagal "demonov", ki se mu podijo po glavi, ne bo nikoli dober. Če ga strpajo v zapor, bo imel verjetno nekaj težav (po besedah kolege tam ravno ne marajo nasilnežev nad ženskami), bi si pa vseeno znal nabrati kar nekaj pajdašev.

Čeprav ga sam poznam in z njim nimam težav, je zelo neprijetno, ko hodi s pepelnikom v roki po lokalu izza tvojega hrbta in čaka, koga bi vsekal. Glede na število prijav, ne bo več dolgo zunaj, se pa "bojim", da so te prijave zgolj JRM in nekaj kazni, ki ki jih z lahkoto odplača, nato pa "klik" in spet gre na svoje pohode.

Verjamem, da smo se vsi že srečevali s takšnimi junaki. Kako ste pri vas zadevo hendlali? Kako priporočate, da ravnamo pri nas? Sam se zaradi njega ne mislim izogibati lokalov in biti priča pri vsakem drugem postopku, nočem pa tudi, da bi mu naši kaj naredili. Fant je skoraj 2x mlajši od mene, jaz pa imam jagrov in raznih "pozdravljenih" propalic dovolj za šankom.

https://www.facebook.com/jeton.zumeri

Predlogi. :)

nič nemoreš, oz. čakaš da bo nekoga ubil/posilil.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Pa se vprašam, kako smo včasih reševali takšne "težavneže"? Vsaj za dva vem, ki smo jih nabasali v katrco, zapeljali v lokalno hribovje, ju zbrcali, scali po njih itd. Mogoče so v gostilni še dobili kakšno s flašo po betenku, kasneje pa so izginili. Pa naj je šlo za Bohor, Gorjance ali Pekarsko gorco.

Človk ti s' bulan. pa še hvališ se s tem.
In pol se bojiš da tebe ne bo kdo s pepelnikom po glavi od zadaj. Nisi nič boljši.
Da mu je pijana baba umorila mati, poškodovala očeta pred nejgovimi očmi te pa ne moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Amstaff

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Človk ti s' bulan. pa še hvališ se s tem.
In pol se bojiš da tebe ne bo kdo s pepelnikom po glavi od zadaj. Nisi nič boljši.
Da mu je pijana baba umorila mati, poškodovala očeta pred nejgovimi očmi te pa ne moti.
Če ima tip travme zaradi preteklih dogodkov, se ne rešujejo na take načine, kot je bilo opisano zgoraj (zganjanje kriminala, deviantno vedenje)
Prej bi rekel, da je nagnjen k takemu obnašanju, dogodke, ki so se pripetili, pa izkorišča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Matey

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Ne rešuje se jih pa tako, da se človeka odpelje v gozd in pretepe. Več na enega. Slabši ste da ne rečem od koga.