Javni sektor...

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Mam od dans eno boljso, cez pol mio skode, 40 kaznivih dejanj, eno leto dela, materialnih dokazov za popenit, tajna opazovanja, ni da ni. Za vsako dejanje bi slo do 5 ali 8 let. Kumulative po sodni praksi bi lahko bilo tam cca 9-10 let. No tozilstvo se pogaja za dve leti vikend zapora. Ker je to lazje kot eno leto v postopku dokazovat krivdo. Da jim j.ebem mater leno po.fu.kano.

Tko zdej sem ven dal, zdej pa tud ce zakljucim na tem sihtu. Mater jim. Tok sem besen da bi sel najraj na tozilstvo pa jih do vsacga oskodovanca peljal naj jim v faco povejo
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.762
5.711
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Tok sem besen da bi sel najraj na tozilstvo pa jih do vsacga oskodovanca peljal naj jim v faco povejo

Tole je tisto... Ker ne delajo direkt s folkom, imajo res pobrkan kompas (in res je lahko samo pobrkan, ni nujno da je žlehtnoba, lenoba ali jebivetrstvo v igri). Srd in jezo kasira pa tisti, ki te novice prenaša oziroma s katerim imajo stik. Spet, upravičeno srd in jezo. "Messenger" je pa tudi na lustnem - je zmerjan, poleg tega se pa strinja. In vsi bi morali iti malo na teren potipat kdaj, da se malo tisti kompas skalibrira.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sam sem zaposlen v JU in lahko recem da je katastrofa in vedno na slabse gre.... sploh pa zdaj ko je se mladina nesposobna za delo je se tezje karkoli na boljse spremeniti. Ko ljudje enkrat korenine nekje v pisarni spustijo jih ne spravis vec ven. Da o zaposlovanju nesposobnih prijateljev in druzinskih clanov niti ne govorim...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sicer me skrbi, da si tole napisal kot provokacijo, namreč glede na vse tvoje prejšnje poste.

Če si pa tole zapisal odkritosrčno, ti pa čestitam in pri meni si dobil nazaj +točke.

V tej temi in v oni sosednji o policajih sem že nekajkrat napisal in izbrisal pred objavo misli, da namreč: mi ni dojemljivo, kako si lahko ravnodušen, ko uloviš delikventa, sodstvo ti pa opravljeno delo negira!
rolleyes-1.gif
To namreč v normalnem življenju ne gre skupaj. Tudi v zbirokratiziranem (tistem kot ga običajno predstavljaš) življenju ne more iti dolgo, ker imamo prav vsi ljudje nekako prirojen čut o pravičnosti in socialnosti. Prav vsi si želimo lepšega in mirnejšega življenja, urejeno družbo, s policaji vred.

Kaj ni prav in kaj je prav, je po defoltu prirojeno vsakemu človeku, čeprav zakonodaja pravi drugače.

Lp
 
Nazadnje uredil moderator:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.975
894
113
Poslovno sodelujem tudi z nekaj ministrstvi.
Večinoma so koniikor toliko sposobni ljudje tam (vsaj na operativnih nivojih), imajo dobre ideje in predloge. Je pa res da so bolj tehničnih strok po izobrazbi.

Na enem ministrstvu pa imajo en oddelek, katerga naloga je izdajanje dovoljenj za opravljanje nekih storitev.
Skrbijo za cca 1500 ljudi, ki morajo vsakih 5 let podaljšat to dovoljenje.
In za vodenje tega seznama in obveščanje o podaljšanjih in papitlrologijo skrbijo 4 ženske + šefica oddelka. Pravnice in upravna šola.
Pa jeb..... sunce moja tajnica bi za to porabila en dan na teden.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.532
113
v lokalni ostariji
apollo, če sem malo zloben... bolje da pristanejo na 2 leti vikend zapora kot da so oproščeni... glede na trenutni standard pri hudih barabah...

meni kot oškodovancu nič ne koristi da je en v zaporu... nej mi raj škodo poplača...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Sej tko konformisticno tud oni razmislajo. Yteba se je potrudit ne pa rep med noge stisnit ko odvetnik grdo pogleda
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mam od dans eno boljso, cez pol mio skode, 40 kaznivih dejanj, eno leto dela, materialnih dokazov za popenit, tajna opazovanja, ni da ni. Za vsako dejanje bi slo do 5 ali 8 let. Kumulative po sodni praksi bi lahko bilo tam cca 9-10 let. No tozilstvo se pogaja za dve leti vikend zapora. Ker je to lazje kot eno leto v postopku dokazovat krivdo. Da jim j.ebem mater leno po.fu.kano.

Tko zdej sem ven dal, zdej pa tud ce zakljucim na tem sihtu. Mater jim. Tok sem besen da bi sel najraj na tozilstvo pa jih do vsacga oskodovanca peljal naj jim v faco povejo

Naj se zmeni s tožilstvom...

http://www.vecer.com/sodisce-ni-sprejelo-priznanja-skesanca-6292804

sodišče ni bilo navdušeno nad vikendaštvom...

Sicer pa se strinjam s tabo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.965
3.080
113
Sicer nismo javni sektor ampak imamo za obračun plač ca. 100 ljudi zaposleno (dobro dela še nekaj drugih malenkosti). Zato da vsak mesec sprinta 100 listov z izračunom plač pič.. ji m... jaz pa do zadnjega na šihtu ker je preveč dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

vsakemu mora posebej obračunat, loti se njenega dela, pa ko boš prvič feler naredil, ti bodo jajca ftrgali
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Sicer nismo javni sektor ampak imamo za obračun plač ca. 100 ljudi zaposleno (dobro dela še nekaj drugih malenkosti). Zato da vsak mesec sprinta 100 listov z izračunom plač pič.. ji m... jaz pa do zadnjega na šihtu ker je preveč dela.

Haha bi te videl tebe obračunavati plaču
bonk.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.965
3.080
113
Lepo te prosim, ne zna niti osnov excela, tiste njene številke se v pol ure spravi na list, ampak če vse na roke tipkaš ker ne znaš dveh enačb napisat tud [cenzura]. Važno da ima veze drugač bi bila že na sončni upravi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mam podobno situacijo. Ženska zaposlena, 10x preverja potem pa osnovnih stvari nima pojma. Konkretna plača + xyz SAOP supporta na mesec za... nekaj kar bi nam zunanja firma naredila za 300€ na mesec.
confused-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.965
3.080
113
Men gredo na bruhanje, kmalu bo več zaposlenih za papir prelagat pa rože zalivat kot za delat. Glavna odgovorna v kadrovski komaj da zna z računalnikom delat. Vsi lepo na dopustu uživajo ti pa delaj še zadnjega v letu da bodo dobro plačo lahko pokasiral.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Lepo te prosim, ne zna niti osnov excela, tiste njene številke se v pol ure spravi na list, ampak če vse na roke tipkaš ker ne znaš dveh enačb napisat tud [cenzura]. Važno da ima veze drugač bi bila že na sončni upravi.

Ali, pogosto videno po pisarnah: odprt excel, zraven pa računa na fizični kalkulator in prepisuje cifre.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.890
695
113
Potem so pa vsi v strahu, ko pride novi lastnik. Pa naredi samo tisto kar bi stari moral že davno za normalno delovanje podjetja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.282
2.532
113
v lokalni ostariji
floki... poleg obračuna plač je tam še par zadev. (najbrž izpolnjuje še kreditne pole itd itd itd).. ja pri 100 zaposlenih ni tak enostavno računat plače (da vse štima. to je le najbolj "občutljiva" zadeva za vsakega zaposlenega... predstavli si da "excell" narobe sešteje in dobiš 10€ manjšo plačo... 2 leti...)


ja, sej tudi v privat sektorju so različni birokrati... po določenih službah...

aja sem bral enkrat stare zapiske iz samoupravnega sestanka (v času SFRJ).. so ugotavljal da je preveč režije in premalo produkcije...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.975
894
113
Eden večjih računovodskih servisov, s katerim sodelujem, ima normo za obračun ene plače 0,11 ure (al mogoče 11 minut?).
Pod pogojem, da imajo vse papirje pravočasno. Torej popise ur, bolniške liste, dopuste, kredite,....
Razna letna poročila in nagradne ajpes statistike so posebej.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dam še jaz eno izkušnjo.

Dovoljenje za izvajanje dejavnosti izdaja pristojno ministrstvo. Isto ministrstvo vodi evidenco o kvalificiranih osebah.

Prostori so opremljeni in v njih se že izvaja ista dejavnost, dovoljenje staro skoraj 10 let.

Vloga oddana januar 2016. Julij 2016 poslan odgovor za dopolnitev (6 mesecev čakanja) - čas za dopolnitev 8 dni ali pa vloga roma v koš. Dopolnitev poslana in dokončna razrešitev šele december 2016 po intervenciji in pritiskh iz več strani.

Za dva pofukana štemplja.