Izrael - Palestina

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.476
15.468
113
Od malega sem rasel gor z ljudmi iz bivše juge. Nekih ekstremistov, nisem spoznal. So pa vedno bili kaki posebneži. Tudi med Slovenci. Nikoli ni noben spraševal po veroizpovedi ali me prepričeval.
Tudi moje otroštvo oz. izkušnje so nekaj podobnega ampak a misliš, da je mentaliteta ljudi iz Afrike, Bližnjega Vzhoda in Južne Azije (ala Pakistan) dejansko primerljiva z ljudmi iz bivše juge (kjer imaš poleg islama tudi druge vere poleg tega je pa z izjemo bosanskih islamističnih ekstremistov tudi islam bolj "mehak" ali kako se naj izrazim)? Pomoje ni primerljiva in pričakovati enako sobivanje ni realno. Pa tu ne ciljam samo na na tako ali drugačno prepričevanje o menjavi/uvedbi vere ampak funkcioniranje v družbi na splošno (tako obravnava žensk in še mnogo drugih področij).
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.178
2.795
113
Lublana
Obišči stran
Od malega sem rasel gor z ljudmi iz bivše juge. Nekih ekstremistov, nisem spoznal. So pa vedno bili kaki posebneži. Tudi med Slovenci. Nikoli ni noben spraševal po veroizpovedi ali me prepričeval.
Največ predsodkov imajo tisti, ki sploh nimajo opravka z ljudmi drugih narodnosti.

Bla bla bla.. Ne govorim o drugih narodnostih. S Srbi in Hrvati se jaz tudi danes povsem v redu razumem in družim, če so v redu. Tako, kot s Slovenci ali pa Italijani... če je človek v redu je v redu. Z muslimani se pa enostavno ne da, nobenim.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.546
-1.377
63
Bla bla bla.. Ne govorim o drugih narodnostih. S Srbi in Hrvati se jaz tudi danes povsem v redu razumem in družim, če so v redu. Tako, kot s Slovenci ali pa Italijani... če je človek v redu je v redu. Z muslimani se pa enostavno ne da, nobenim.
Kaj bla bla bla? Napišem lastno izkušnjo ki jo imam in ti spet nekaj po svoje. Mogoče je pa problem v tebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in msenjur

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.549
5.734
113
Moj starejši sin ima za najboljšega kolega med sošolci ravno srba. Pred tremi leti se je priselil iz Srbije. Še zdaj ne zna dobro slovensko, ampak se štekajo. Ima pa za sošolce tri bosance/ke. Z njimi pa ne gre in ne gre. Islam to islam ono islam tretjo. So jih enostavno izolirali.
Saj pravim, z njimi ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.039
10.426
113
jap, mi kot otroc nismo imel težav med seboj, vseeno so bili bosanci posebna veja. Odrasli je pa povsem drugače... negre in negre. 1 na 1 še nekak pogojno... dopuscam možnost...ostalo pa tezko, pač nekompatibilni.