Izrael - Palestina

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Točno to sem napisal nekaj dni nazaj. Hamasu dol visi za ljudi, za njihovo trpljenje in cilje. Njih zanima samo lasten politični in finančni interes. Katera organizacija, ki ji je mar za ljudi, bi taiste ljudi uporabila za človeški ščit? Mene spominjajo na Escobarja in favele. Folk v favelah ga je oboževal, ker jim je plačeval šole in bolnišnice. Ne vidijo pa širše slike, da favele obstajajo v precejšnji meri zaradi njega. V Gazi je podobno, Hamas s terorjem dobiva finančna sredstva za boj od ostalih Arabcev.

Resnici na ljubo Izraelskemu vodstvu Hamas paše, ker v njem najdejo opravičila za vse svinjarije, ki jih počnejo sami. Kot je rekel tipček v videu: če Izraela ne bi bilo, bi si ga Hamas moral izmisliti. No, isto velja obratno.


Še enkrat glavni vir problema niso Izraelci, ampak Palestinci sami in njihovo sektaštvo. Fatah in Hamas konflitk je največji problem Palestincev. Največ smrti izvira prav zaradi tega konflikta. Izrael konflikt izkorišča na največji možni način.

ps.. Večina financiranja Hamasa prihaja od perzijcev in ne Arabcev. Zato tudi hoče Izrael zglihati vsa jedrske objekte v Iranu.

Pablotove fore niso skoraj v ničemer podobne Palestinski zgodbi. Narko kralj je imel pač svoje fore, problem kartelov tam še vedno ostaja enak, le šefi so se zamenjali.

Zadnje čase poslušamo razne levičarske novinarčke, da je Abas kolaborant, prej smo poslušali, da je Hamas podaljšana roka mosada itd.....
Main problem je da Izrael to sektaško hordo hendla z največjo lahkoto..

Manipulirat ovce ni težko, sploh ko so tako neenotni.

Če pustimo filozofiranje, je branjenje Izraela upravičeno, lepo je bilo rečeno, da je main target Hamasa civili, bolnice, vrtci.

Če bi lahko primerjali zgodbe je to Afrika. Po apartheidu, je bila predana oblast ogljičnim.
Rezultat, kaos, lahkota genocidi v milijonih, izkoriščanje, suženjstvo, anarhija.

V igri so tako Arabci, Kitajci..., ki za posojila nesposobnim ogljičnim, delajo tam kar hočejo. Samo zdaj je ok.
Noben tukaj ne javka to pa ni uredu.

Tukaj je podobnost Palestine in Afrike močna. Glup narod, ki ga neka razvita država z'lahkoto manipulira.

Palestincem daje Izrael, vodo, štrom, gorivo, deloma tudi službe.

pa bom še neki realnega (ne rasističnega) napisal. Nek preskok mentalitete teh kozjejebcev ni za pričakovat. Če bo kdaj bo proces trajal žnj let. Izrael je to že spoznal in zato jim pravijo živina.

Imamo še vedno ideje utopistov, da se narod lahko spremeni, če bi imeli pogoje, izobrazbo.... Kako je to v realnosti pa vemo. Imamo mi recimo etnične cigane, dali smo infrastrukturo, obvezno izobrazbo....

in je še vedno ciganarija. So izjeme, ki pa v ničemer ne potrjujejo, da teorija drži. Tega se bo EU in priseljenske zmote kmalu zavedla. Fact ki so ga Nemci ugotovil, je da hoče delat malo ljudi in še tisti je na 10% storilnosti lokalnega prebivalstva.

Reševanje staranja prebivalstva z "živino" očitno ni rešitev.
Tudi konflikta Izrael - Palestina ne bo nikoli rešen.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Ma kdo bo to teletino bral. Dejte se odvadit. Prostor v ALER-ju ni poceni.
Zanimivo, kdo je podal izjave v tistem videu malce prej :)
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Sej v auswitzu so tud zidje vse to dobivali, ne vem kva so se prtzovali.

Pa pitne vode izrael glih ni imel, dokler jo ni zrd sirijcev in jordancev vzel (pa kle niso palestinci nc mel zravn)
ps Izrael ima največjo predelavo pitne vode.....
druga stvar Palestinci niso sposobni nič od tega.....

stoka
no metanje raket, katerih četr pade na njih....
največ se pa itak pobijejo med sabo

slaba primerjava....
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in 8888

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
ps Izrael ima največjo predelavo pitne vode.....
druga stvar Palestinci niso sposobni nič od tega.....

stoka
no metanje raket, katerih četr pade na njih....
največ se pa itak pobijejo med sabo

slaba primerjava....
Predelavo so zacel zarad backupa. Ce bi sam od tega zvel, bi pocrkal.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Opti ima tukaj zelo prav. Na eni strani razviti svet, na drugi pa dejansko stoka, ki noče delat, se pa radi tepejo in streljajo.

Podoba z Balkanom je zgolj naključna
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ne jokaj. 1948 so ustanovili majhno državo. Arabci so jih napadli. Takrat so mal povečali ozemlje, leta 1967 so zopet napadli in takrat so vzeli veliko ozemlja.
Zakaj so bili pod jordanci, če bi lahko že od leta 48 skupaj složno živeli? tile palestinci iščejo, no ja so jim falangisti lepo pokazali kam spadajo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Izraelci na euroviziji z pesmijo Osvobodi me.
dobra in še naprej je šla...

Verjetno so Palestinčki glasoval.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek