Citat:
Blog: emonec
J***izem
Namen bloga ni spodbujanje sovraštva po 63. členu ustave RS. Namen bloga je pokazati, kako daleč so sledilci J***izma pripravljeni iti za dosego svojih ciljev. Komentarji bodo moderirani, da ne bo prišlo do prerekanja.
Hvala za razumevanje.
Nevenka Fišer Ja, najprej je komunajzarje potrebno tujcem ovajat, če pa ne bo to pomagalo, pa jih pobijamo, kot leta 1943, pa naprej.
Tim Bek saj ni point v kandidatih ampak v bolnih zblojenih glavah volilcev in rdeči se pač množijo kot podgane ....te podgane volijo .... začaran krog, v drugih bivših komunističnih režimih so hkrati s padlim komunizmon tudi takoj likvidirali rdečo gamad in zato nimajo problemov, mi smo edini v evropi ki nismo prav postopali in zato imamo edini problem s podganami
Boštjan Rebec Bo treba primt za orožje in postrelit to golazen udbovsko v Sloveniji. Smo postali tlačani v svoji lastni državi. Prekleta golazen komunistična s kučanom na čelu.
Kristjan Glažar Ana Ana Popovski spoki v makedonijo budala zmesana
Svebor Daniel Stampalija Bomo uporabl zastavo z zvezdo, na trugo ti jo bomo dali Tomaž(inka)
Krista Gartner No sedaj se pa vidi kaj so pripravljali do volitev! Prašiči murgelski!
itn.
Sposojena definicija
Janšizem se je razvil koncem 20. stoletja iz že prej nastalih političnih gibanj, kot so fašizem, komunizem, nacionalizem in idiotizem. Iz starih -izmov je janšizem prevzel predvsem diktatorski in avtokratski način vladanja, čaščenje kulta osebnosti, množična, dobro načrtovana in organizirana zborovanja s strankarsko ikonografijo ter zavračanje vseh ostalih političnih opcij - s tem pa tudi same demokracije.
Ustanovitelj gibanja je Ivan Janez Janša, sin domobranskega očeta (domobranci so med vojno sodelovali s fašističnim in nacističnim okupatorjem). Tako se je Ivan že v mladih letih imel priliko seznaniti z različnimi vrstami totalitarizma. Ivan se je po zmagi komunizma nad fašizmom v 2. svetovni vojni, priključil komunistični partiji Jugoslavije, iz katere pa je bil pozneje izključen zaradi svojega ekstremizma. Ivan je namreč diplomiral iz vojaške doktrine komunizma, kar da slutiti, da mu je militarizem (še en –izem) že od nekdaj bil pri srcu.
Ko so se konec prejšnjega tisočletja začeli demokratični procesi v deželah vzhodne Evrope (tudi v njegovi rodni Jugoslaviji) in ko je razpadla komunistična stranka ter njen podmladek ZSMS (kateremu je nekaj časa sam predsedoval), se je Ivan odločil, da bo ustanovil (pravzaprav prevzel Jožetu Pučniku) stranko, v kateri bi lahko združil vse elemente zgoraj naštetih ideologij, ki so mu bile vedno blizu. Sprva je stranko hotel poimenovati levo-fašistična stranka Slovenije, ker pa mu je naziv deloval preveč »obrabljeno«, se je odločil za kratico SDS - Slovenska domobranska stranka, čeprav je kasneje še večkrat uporabljal izraz "levi-fašisti". Pozdrav starorimskih imperatorjev (AVE) so janšisti vzeli za svojega, ustanovitelja Ivana pa povzdignili v carja (kar je prav tako izpeljanka iz rimskega »cesar«
.
Čas nastajanja nove države ter stranke je Janša podrobno opisal v svojem knjižnem prvencu Premiki. Knjiga je bila prevedena v več tujih jezikov (na nemško govorečem področju jo najdemo pod naslovom Mein Kampf), izšla pa je tudi v Argentini, kjer ima janšizem dosti privržencev še iz časov 2. svetovne vojne.
Po koncu svoje politične kariere (ko so ga stranke tako njegove pozicije, kakor tudi opozicije odstranile z oblasti), se je Janša posvetil širjenju janšizma po svetu, kjer je na mnogih univerzah predaval teorijo janšizma , vse do leta 2013, ko so ga, zaradi prejemanja podkupnin v orožarski aferi Patria, zaprli.
Odličen dodatek WAGRE
Janšizem je militantna oblika neo-klerofašizma (slengovsko: katolibanstva), prilagojena na politične razmere sodobne samostojne Slovenije. Zavzema se za popolno prevlado borbenega katolicizma, ki korenini v 30-ih in 40-ih letih 20. stoletja, v slovenskem prostoru, slednjega popolno politično in ekonomsko podrejenost interesom ZDA in EU, neoliberalno razgradnjo socialne države ter stekli, a anahronističen anti-komunizem, pri čemer se s strani janšizma pod ''komunizmom'' razume vse in vsakogar, kar nasprotuje prej omenjenim tendencam janšizma, ne glede na dejansko politično ali drugo nazorsko opredelitev.
Janšizem je avtoritarna ideologija, ki prisega na kult nezamenljivega vodje, agresivno konfrontacijo s konkurenčnimi ideologijami ter tudi s preveč samostojnimi tendencami znotraj lastnega tabora.