Ivan Janez Janša GOTOF JE!!

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
kako je zabavno guglat z imeni "volilcev", ki izražajo veliko podporo. V google vpišete ime, zraven pa sds in pri večini se izkaže, da niso ravno navadni volilci. Vsi pa mu nudijo veliko podporo pri njegovem neusmiljenem 22. letnem boju proti rdečemu sovragu.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
"Doslej sem v življenju s plačami in z avtorskimi honorarji zaslužil najmanj okrog milijon evrov. Imam več prodanih izvodov svojih knjig kot polovica članov KOKS skupaj. Po skoraj 35 letih dela in dedovanju pa moje premoženje obsega polovico stanovanja v Ljubljani, vikend v Bovcu in nekaj podedovanih kmetijskih parcel. Nobenih težav nimam s pojasnili, kako sem lahko to kupil. Hiša v Šentilju pri Velenju je pod hipotekarnim kreditom, ki ga bom moral skoraj v celoti še odplačati v prihodnjih 15 letih. Lastnica drugega dela stanovanja v Ljubljani je žena, ki bo morala posojilo prav tako skoraj v celoti šele odplačati. Moje današnje že odplačano premoženje, če odštejem manjše dedovanje, je vredno približno štirikrat manj od mojih celotnih prihodkov. Kje je tu korupcijsko tveganje?"
Torej hiša v velenju ni njegovo premoženje, ker ima kredit?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
V bistvu hiša, ki je pod hipotekarnim kreditom, res ni njegovo premoženje. To bo postala šele, ko bo plačal zadnji obrok in odkup hipoteke. Do takrat pa je hiša v lasti banke. No, tako vsaj je za navadne smrtnike.
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To seveda ne drži.

Hiša je v lasti tistega, ki je vpisan kot lastnik v zemljiški knjigi in kdo je to je znano.

Drugo pa je, če je nepremičnina obremenjena, zastavljena=hipoteka.

Ivan in Urška lahko hišo kadarkoli prodata naprej, pač obremenjeno, skupaj s hipoteko.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Zdaj meni nekaj ne gre skup: hipotekarni kredit imaš, v bajti/stanovanju živiš, odplačuješ obroke. Naenkrat se nekaj zalomi (recimo pkk odkrije, da si goljuf, prevarant in zavajevalec
grims-1.gif
), ne moreš več plačevati obrokov, banka ti bajto/stanovanje vzame nazaj in te fukne ven na cesto. Ok? Ali se motim?
Če se ne motim, je v mojem hipotetičnem primeru dejanski lastnik bajte/stanovanja še vedno banka?
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nope, lastnik je v tvojem primeru Ivan, tisti ki je kot lastnik vpisan v zemljiško knjigo.

Tvoj primer je bolj podoben leasingu.
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Jasno. Po vsaki seji vlade bodo mediji objavili: "Vlada je soglasno sprejela........"
crazy1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.593
1.378
113
Emona / Carnium
Zanima me, če je ta tema primerna za objavo novice o tem, da Zidar Klemenčičeva ni več odvetnica Janeza Janše? Domneva se, da je bil Janez nekoliko jezen zaradi poročila KPK...čeprav...Urška pravi, da je Janezek hladen kot špricer in se ne jezi
evil.gif
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113
Pac velike skode ni bilo


CELJE - Senat upravnega sodišča v Celju je zavrnil zahtevo predsednika vlade Janeza Janše po izdaji začasne odredbe, ki bi začasno »blokiralo« poročilo Gorana Klemenčiča, šefa komisije za preprečevanje korupcije, ki bremeni Janšo. Kot poroča Požareport, sodišče meni, da Janša ter njegov odvetnik Franci Matoz nista uspela dokazati, da Janši nastaja tako imenovana »nenadomestljiva škoda«, kar bi bil razlog za izdajo začasne odredbe.
 

spanspan

Fizikalc
9. nov 2007
3.111
28
48
a lahko pkp še malo razišče, koliko je ivan zapravil za odvetnike v zadnjih 4 letih???
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Kmalu bo jasno zakaj toliko denarja.

Ivanu ne samo da ni treba plačati. Njemu odvetniki plačajo da ga lahko zastopajo.

Dobra referenca.press
evil.gif