Iščem LCD/Plasmo? 32"

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
A niso tudi dolocene oddaje, ki oddajajo v 16:9? Ker pri dolocenih oddajah imam tudi crn rob..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
TAko je. Oddaja "Trenja" je v 16:9. Isto je s Formulo 1. Pri teh dveh ti tv mora vržt v fullscreen mode, se pravi gledanje brez črnih robov.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
e vidis, pri f1 sem imel crne robove.. in siroke face.. ko sem prestavil nacin slike na super-zoom je bilo pa boljse.. dokler je bilo pa widescreen so bile pa crte in raztegnjena slika..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
pojma nimam zakaj ne trza daljinec!

Meni vleče z vsem možnih kotov ne glede na oddaljenost (presenetljivo dobro).

Glede slike pa...čisto možno da format res ni 16:9 in TV ne povečuje slike (pretirano) ker bi bilo popačenje prehudo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
No, saj daljinc potem, ko se "ulaufa" dela kul, iz vseh moznih polozajev. Edino, ko TV prizges rabi nek cas, da se zbudi..

Cudno mi je tudi to, da sem enake programe gledal se zraven plasme 42" .. pa je isto crna crta zgoraj in spodaj.. Torej F1 na popu je definitivno 16:9? Toliko, da malo poigram, ko bo spet na sporedu..
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Zanimivo, pri moji Toshibi daljinec čisto enako dela.
crazy1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz ne bi krivil daljinca...Kaj imaš zraven še priklopljeno na tv, oz. katere komponente imaš še zraven?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik ant pravi:
saj ima tudi tuner preko katerega lahko spremljaš digitalne kabelske programe,

Best buy bo tista, ki ima najlepšo sliko, dobro upravljanje, soliden zvok oz. s katero boš maksimalno zadovoljen (za denar ki si ga namenil).

V kolikor gre to za:

Integrated Digital Tuner for DVB-T reception

imajo Philipsi že več ali manj vgrajeno....samo ta zadeva definitivno nemore biti pokazatelj o tem ali je TV ok ali ne.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Simon: Na TV imam priklopljen en cheapshit DVD Xoro, VCR [jebiga, DVD snemalnika se ne mislim kupvat, za prvo silo je pa VCR se vedno kul].. Zraven je pa se Sonyjev mini-hifi radio.. To je to.


vincent: Tocno. Nad Sonyjem sem bil mocno razocaran, ko sem jih gledal v harveyu.. edino panasonic, philips so bili za moje oci kul..
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
OKi, nabavil sem Philips 7962D.. TV je super, slika dovolj dobra.

Imam pa 2 vprasanji:

- ima se kdo drug "bug" z daljincem? Recimo takoj ko prizgem TV ima daljinec domet kaksen meter, dlje ne dela. Po kaksnih 2 minutah se pa "zbudi" in vse normalo dela.

- gledam kaksen film posnet v 16:9 tehniki. Zakaj imam se vedno zgoraj in spodaj crne crte? No, razen, ce dam res kaksen superzoom, kjer potem odreze nekaj slike..

E točno to dela meni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
potem pa probajte odklopit vse kište okoli TV-ja.. pa sporbat če potem dela OK - tako si vsaj na jasnem ali imaš kak 'motilec'.

(imaš isto Philips?)
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sem sprobal daljinec na moji Toshibi (model televizije X3030, model daljinca CT-90273) in dela od začetka brez problemov iz 4,5 metrov (več na žalost ne morem sprobat). Imam pa pod TVjem samo Siolov komunikator.

Glede črnih robov: Veliko oddaj je "16:9" se pravi da so sicer tako posnete, vendar potem niso tako oddajane. Najbolje se to opazi pri podnapisih, ki gredo v črn rob in pa pri logotipih televizij, ki segajo malo v zgornji rob.
Toshiba ima v menu-jih opcijo Avto format, ki prilagaja sliko glede na to kako je oddaja posneta, vendar sem imel osebno s tem več težav kot koristi, zato sem zadevo izklopil. Dogajalo se mi je namreč, da je med 1 serijo (se pravi v 45 minutah) preklapljal med 16:9 kot je bila oddaja predvajana in pa 4:3 in to včasih na par sekund (najbolj sem to opazil na ORF1).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Pri oddajah/serijah ki so posnete v 16:9 formatu, televizor MORA preklopit na Fulscreen. Veliko je tudi tujih programov, ki že oddajajo v tem formatu: ZDF, PRO7, ARD1, NDR... Če program oddaja v 16:9 formato, njihov emblem pa sega v t.i. črni pas, potem tv ne bo preklopil v fullscreen, saj ne prepozna črnih robov.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Simon: Na TV imam priklopljen en cheapshit DVD Xoro, VCR [jebiga, DVD snemalnika se ne mislim kupvat, za prvo silo je pa VCR se vedno kul].. Zraven je pa se Sonyjev mini-hifi radio.. To je to.

vincent: Tocno. Nad Sonyjem sem bil mocno razocaran, ko sem jih gledal v harveyu.. edino panasonic, philips so bili za moje oci kul..

A imaš SiolTV? Sem že slišal od veliko uporabnikov, da se nekako Philips in Samsung "stepeta" z Siolom. Problem je ravno v daljincu oz. IR.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
potem pa probajte odklopit vse kište okoli TV-ja.. pa sporbat če potem dela OK - tako si vsaj na jasnem ali imaš kak 'motilec'.

(imaš isto Philips?)

Da imam Philips 37pfl7332
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.953
5.028
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Pri oddajah/serijah ki so posnete v 16:9 formatu, televizor MORA preklopit na Fulscreen. Veliko je tudi tujih programov, ki že oddajajo v tem formatu: ZDF, PRO7, ARD1, NDR... Če program oddaja v 16:9 formato, njihov emblem pa sega v t.i. črni pas, potem tv ne bo preklopil v fullscreen, saj ne prepozna črnih robov.


Moj philips te zadeve zelo dobro hendla. Emblem od programa z veseljem odreže in prepozna da je 16,9 format. Če pa so podapisi v črnem delu, potem odreže zgornji rob skupaj z emblemom, spodnjega pa odreže do take mere da so podnapisi še vedno vidni in berljivi.

Saj pravim z mojim philipsom sem super zadolvooljen, razen z daljinecem ne, Če bi bilo še to Ok, potem bi bil pa megazadovoljen
smile-1.gif


 
Nazadnje urejeno: