Iščem LCD/Plasmo? 32"

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
No fajn, se enkrat falja lijepa obema
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
včeraj po šihtu takoj razpakiral in sprobal.

Prvi vtis: FANTAZIJA!

Tako da....če ti cenovno ni prehuda in je razlika med 82 cm in 94 cm zgolj število pikslov (kvaliteto slike pa ostaja ista)....potem ti toplo priporočam!

Zdaj ne vem..ali imamo mi dober kabelski signal...samo slika je enormno boljša od CRT 70 cm televizorja...če je količkaj dober film (verjetzo novejši...npr. včeraj na SLO 1) je isto kot bi gledal DVD.

Pa tudi 'Ambilight' osvetlitev se izkaže za kar 'zanimivo' in uporabno. Verjetno če bi imel zadevo montirano na steno bi šele prišlo prav do izraza.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
shocked-1.gif


94cm ne spravim v sobo, je ze presiroka
smile-1.gif


Ambilight poznam, mamo plazmo 9xxx serije doma, pa je super stvar.. edin steno moras met belo, drugace mal zgubi pomen
smile-1.gif



No fajn, se bo danes zapeljal v harveya pa pochekiram, kolk je razlike med 7xxx pa 9xxx
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.051
5.172
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
100 Hz ne izboljša sliko nič. Tudi migetanja ne, čeprav tako proizvajalec jamči. Mormo vedet, da 50Hz/100Hz pri LCD ni isto, kot pri starih katodnih televizorjih. Sliko ti lahko izboljša samo digitalni filtr(i), ki jih imajo določeno Tvji že vgrajeni. Pri Philipsu je to Active Control, Pixel Plus itn. Pri Samsungu DNRi, pri Sonyju zato skrbi Bravia Engine... V bistvu je to samo marketinška fora.
Da ne govorim o HD/Full HD...:)

Ne ni res 100hz ni marketinška fora. Postavi oba tipa TVja in primerjaj. Gibanja na 100Hz je bolj gladko, ker TV namesto 25sličic/sec prikaže 50, tiste manjkajoče pa preračuna srednjo vrednost med prejšnjo in naslednjo.
V glavne sem primerjal v praksi obe tehnologiji in JE opazna razlika. Pravtako ima Philips pri nekaterih modelih opcijo Digital Natural Motion, ki podobno izrisuje slike tako da je premikanje objektov bolj gladko. Najlepša razlika se vidi pri tekočih podapisih ki tečejo npr iz leve v desno. Moraš videt v živo in primerjat, šele potem komentirat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
saj ne mislim na 94 cm...če imaš namen kupit 82 pa da je (razen pixlov) isti kakovost slike - potem definitivno ne boš zgrešil s serijo 9.

Starši imajo doma slabšo sliko (samo je 'problem' ker imajo SIOL)...torej skoraj ne moreš primerjat.

Tako da...idelano bi bilo, da greš v trgovino kjer imaš obe seriji ter isto sliko gor....pa gledaš ali se ti slplača dodatni denar.

(tudi jaz bi imel raje 107 cm..samo sem omejen s širino in višino (luknja od omare) ..torej iskal max. 100 cm širine in višine 68 cm, žal zaradi tega tudi ambiliht ne pride do pravega izraza - ne rabiš pa zraven dodatne luči - kar je prednost.....je pa zanimivo ker imaš lahko ambilight vklopljeno tudi ko televozor ne dela (kak. rdeč odenek
evil.gif
)..tako da...če je opcija montaže na steno (oz. da je za njo stena) - naredi fanatstičen ambient tudi brez gledanja TV-ja.

Tak da, jaz sem si včeraj takoj dal noter film (ko je šla banda spat) in užival (me pa mika da bi sprobal BluRay format oz. 'ambient' ki ga le ta ustvari).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
hm.. siol imajo... saj mamo tud mi doma siol, pa je dobra slika na plazmi.. je pa kabelska na morju [za kamor je tv namenen], lih ena taka kvaliteta, kot sioltv.. ni ne vem kaj..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
100 Hz ne izboljša sliko nič. Tudi migetanja ne, čeprav tako proizvajalec jamči. Mormo vedet, da 50Hz/100Hz pri LCD ni isto, kot pri starih katodnih televizorjih. Sliko ti lahko izboljša samo digitalni filtr(i), ki jih imajo določeno Tvji že vgrajeni. Pri Philipsu je to Active Control, Pixel Plus itn. Pri Samsungu DNRi, pri Sonyju zato skrbi Bravia Engine... V bistvu je to samo marketinška fora.
Da ne govorim o HD/Full HD...:)

Ne ni res 100hz ni marketinška fora. Postavi oba tipa TVja in primerjaj. Gibanja na 100Hz je bolj gladko, ker TV namesto 25sličic/sec prikaže 50, tiste manjkajoče pa preračuna srednjo vrednost med prejšnjo in naslednjo.
V glavne sem primerjal v praksi obe tehnologiji in JE opazna razlika. Pravtako ima Philips pri nekaterih modelih opcijo Digital Natural Motion, ki podobno izrisuje slike tako da je premikanje objektov bolj gladko. Najlepša razlika se vidi pri tekočih podapisih ki tečejo npr iz leve v desno. Moraš videt v živo in primerjat, šele potem komentirat.

Bom na kratko. Televizije gledam in jih primerjam vsak dan 8 ur.
tongue-1.gif

100 Hz nima nobene veze s tekočo sliko. Za to ima Philips funkcijo DNR oz. Digital Naturaql Motion, kot si že rekel. Dodatni digitalni procesorji, kot so Pixel Plus, Active Contro....pa sliko samo še začinijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
takole zadeva zgleda v živo
264681-PICT7616r.jpg
 

Priponke

  • 264681-PICT7616r.jpg
    264681-PICT7616r.jpg
    75,2 KB · Ogledi: 202

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.051
5.172
113
Saj ti verjamem da gledaš tv-je 8nur na dan. Velja pa tudi da imajo vsake oči svojega malarja. Samo definitivno je razlika. Ali pa imaš ti manj občutljivo oko. Jaz sem primerjal 107cm velika LCDja in je bila slika bolj tekoča, objekti se gibljajo bolj zveno, reklamni napisi letijo bolj gladko in ti napisi so bolj ostri...
V to sem prepričan in si dam roko rezat da je tako.
Sicer pa čemu bi pa ustvarili 100hz tehnologijo? Ker LCD ne utripa tako kot plazma ali 50hz CRT. Že koncept delovanja LCD je tak da ne more utripat, ker za njim gori konstanten vir svetlobe.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.051
5.172
113
No kakorkoli, jaz sem lani kupil 37pfl7332, ki ima vse te bonbončke, digital natural motion, DNR, active control, pixel plus2, light sensor... Slika na DVD ju je fantastična. pravtako ni slaba preko kabelskega signala. Tako da tisti ki govorijo da kabel in LCD ne gresta skupaj naj vstrajajo in gledajo CRT-je jaz pa uživam ob moji 37tki.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
No fajn
smile-1.gif


Vceraj sem bil v harveyu .. 7762 je res ena najboljsih 32k.. Gledal sem se eno Panasonicovo cudo, ki je bila 100€ drazja, pa je bila slabsa.. Obstaja pa... 7962? .. Ima se ambilight in pa woofer. Zaslon je verjetno enak, ne? Nekaj vec opreme je za teh 100€ vec..

Sem bil pa presenecen nad plazmami .. Iz TV signala je bila boljsa slika.. zdaj gledam, ce se res ne da stlacit 37" plazme v sobo
grin1.gif


Aja, 9xxx serije niso imel v harveyu, tako da sem se moral "zadovoljit" samo z 7762..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
koliko se jaz pogledoval naokoli sem prišel do zaključka da npr. pri seriji 7 ostaja kvaliteta slike ista, spreminajao se le 'dodatki' za katere moraš pa sam presodit ali jih potrebuješ ali ne.

Npr. jaz se najprej gledal 9732...pa sem prišel do zaključka da bom doplačal 300 EUR (oz pri nas kar 500 EUR) več, samo zato da bom imel potem vgrajen čitalec kartic (SD, MM,....)?

Čemu? 9632 ima s strani USB priklop kamor priklopil USB ključ pa imaš vse kar potrebuješ...tako da....pač pretehtaš do kam si pripravljen iti (oz. kaj res rabiš in kaj ne).

(ker sam imam pogosto probleme s tem, ker bi rad najbojlše...potem pa dam denar za neumnosti po nepotrebnem. Zdaj sem prišel do te 'stopnje' ko poskušam dobiti najboljše (v kakovosti) - torej do modelne številke, kjer dobiš največ, potem pa znotraj te ševilke poiščem raje tisto zadevo z manj opreme, ker na ta način pač nimaš 'nepotrebnih' zadev, ki jih mogoče sploh ne boš uporabljal...televizijo predvsem gledaš...čemu potem čitalec SD kartice? (za par 100 EUR doplačila).
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Valda, saj tako je prav.. zakaj bi placeval za en kup brezvezne krame..

Pri tej 100€ drazji seriji mi je vsec samo ambilight [navada od doma].. samo resno premisljam, ce je vredna teh 100€.. mislim, da ne.

Kupim za 40€ dva tista solna kamna z lucko not, pa je podoben efekt
grin1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
OKi, nabavil sem Philips 7962D.. TV je super, slika dovolj dobra.

Imam pa 2 vprasanji:

- ima se kdo drug "bug" z daljincem? Recimo takoj ko prizgem TV ima daljinec domet kaksen meter, dlje ne dela. Po kaksnih 2 minutah se pa "zbudi" in vse normalo dela.

- gledam kaksen film posnet v 16:9 tehniki. Zakaj imam se vedno zgoraj in spodaj crne crte? No, razen, ce dam res kaksen superzoom, kjer potem odreze nekaj slike..
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jah, par divxov sem sprobal, ki naj bi bili.. Prav tako je nekaj TV oddaj v 16:9 formatu pa so crte..


PS: PS2 ze riknu?
evil.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
zanimivo, daj poglej za stos v kakem playerju na racunalniku koliko je zares format. ko vem da je pr divxih vcasih manj... pa mas rob potem
smile-1.gif


ps2 siba ko urca! ceprav ga igram samo obcasno, saj ni cajta, tu pa tam
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
OKi, nabavil sem Philips 7962D.. TV je super, slika dovolj dobra.

Imam pa 2 vprasanji:

- ima se kdo drug "bug" z daljincem? Recimo takoj ko prizgem TV ima daljinec domet kaksen meter, dlje ne dela. Po kaksnih 2 minutah se pa "zbudi" in vse normalo dela.

- gledam kaksen film posnet v 16:9 tehniki. Zakaj imam se vedno zgoraj in spodaj crne crte? No, razen, ce dam res kaksen superzoom, kjer potem odreze nekaj slike..


Na prvo vprašanje ne vem pravega odgovora...probaj zamenjati baterije...
17758-icon_confused.gif

Na drugo vprašanje je pa tako: Če je film posnet v pravi 16:9 resoluciji ti bo televizor sam, avtomatsko prestavil v fullscreen, se pravi ti bo povečal sliko. Preverjeno! To naredi v prvih dveh sekundah. Velikokrat so vilmi posneti v t.i. Movie formatu, kjer je razmerje stranic večje.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nobena izmed teh firm ni slaba. Ne moreš definirati "najslabšega" in "najboljšega" proizvajalca...
Imajo pa vsi ti proizvajalci vsaj nek model, ki nekako iztopa pred konkurenti...
Tako da, poglej sliko od vseh, pa se odloči...