Insanity - recovery formula

nevtralec

Pripravnik
6. jan 2014
62
4
8
Lep pozdrav vsem.

Tudi sam sem se, tako kot tudi veliko drugih odločil, da se do poletja malo spravim v red s kondicijo in spravim stran ročke in zalit vamp ki je ratu zarad prekomernega feštanja in vse hrane čez zimo. Že kake 3 tedne delam insanity in moram rečt, da je super. Sem p mal bral, zato ker v vseh videih tip skoz omenja neko recovery formulo … in prišel do spoznanja, da bi bilo fajn mal prehrano komplementirat še s kakimi dodatki in s športno prehrano, da bojo na koncu hitrejši in mogoče tud boljši rezultati.
smile-1.gif


Gledal sem po netu in valda pregledal vse velikane alla proteini.si, maxx, the nutrition … ampak ker ne grem nikoli na 1. Žogo sem raziskoval naprej in odkril http://athlete-nutrition.si/ … glede na to, kar sem lahko prebral in kako so produkti opisani zgleda res super in kvalitetno. Edino, kar me mogoče moti je cena, ki je pri nekaterih produktih in še predvsem proteinih, precej visoka…. Vem pa, da je tudi tukaj treba kvaliteto plačat in mi je nekako logično, da če je zadeva res tako super, kot pravijo v opisih, da so noter bolj kvalitetne sestavine itd. Pravilma bi rad kvalitetno hrano pa čeprav za njo plačam nekoliko več… zato me zanima, če ima kdo oz. če kdo pozna koga, ki ima kakšne izkušnje s to prehrano athlet kr kolikor opažam, je še bolj kot ne neznanka pri nas.

Za vsa vaša mnenja in predloge že vnaprej hvala!
smile-1.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik nevtralec pravi:
Gledal sem po netu in valda pregledal vse velikane alla proteini.si, maxx, the nutrition …

grin1.gif
To so palčki, ki samo prepakirajo in služijo na tistih, ki še vedno kupujejo samo v slo. Poglej rajši prave velikane ala myprotein.com (dostava 5€, razne discount code za popuste, brezplačno dostavo...), bulkpowders.co.uk, amazon.co.uk, amazon.de, it...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Myprotein ima po novem brezplačno dostavo v slo pri nakupih nad 100 eur, kar niti ni tako dosti
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Prvič slišim da bi bilo pri nas kaj ceneje...

Prilimaj link do artiklov da vidimo, mogoče ne gledaš primerljivih stvari?
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
mah, gledal sem recimo the amino whey iz the nutrition, recimo 2,3 kg, čokolada. Pri nas so cca 45€, pri njih pa cca 43 funtov. Tko na hitro.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik Katunga pravi:
mah, gledal sem recimo the amino whey iz the nutrition, recimo 2,3 kg, čokolada. Pri nas so cca 45€, pri njih pa cca 43 funtov. Tko na hitro.

Najboljše, da prilimaš linke. Da lahko vidimo, če primerjaš primerljivo.

Darjan kupuješ še kaj poleg wheya na myprotein?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Vsega boga
smile-1.gif


Whey, maltodextrin, prebavne encime, vitamine, bcaa, glutamin, zma..to se skoraj vedno naroči, občasno pa protein kukije in beef jerky

Naslednič še dodatm msm, omega3 in tarunin
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Ne vem, sam ga bom sprobal zaradi tega:

MSM plays an important role in repairing and maintaining epithelial tissue that is found in lungs, nasal passages, skin and the lining of the digestive tract.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
recimo sem gledal tega:
- the amino whey z okusom seveda: 2,3 kg. cena 42,98€
link: http://www.the-nutrition.com/s...oteini&ob=1
- myprotein Z OKUSOM 2,5 kg. cena: 40€
link: http://www.myprotein.com/sports-nutrition/impact-whey-protein/10530943.html

zdej, ne vem, če sta izdelka ekvivalentna, ampak neke silne razlike v ceni pa ni.

trenutno iščem kakšne proteine za po treningu brez laktoze. Te so pa takoj cca 54€ (the).
na hitro sem pri myprotein našel ISO PRO 97, link: http://www.myprotein.com/sports-nutrition/iso-pro-97/10860373.html
stane pa 2.5 kg 68€, pa še brez okusa je. Kakšen nasvet za kej cenejšega - torej brez laktoze.
pozdrav.gif

P.S. dej link, pa napiši zakaj nucaš prebavne encime.
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Razlika je 15% v ceni in 0,3kg v teži, torej kar očitna razlika.

Oglej si kakšne rastlinske beljakovine, te so ziher brez laktoze, pa tak hudo drage tudi niso: http://www.myprotein.com/sports-nutrition/pea-protein-isolate/10530136.html

Ali pa jajčne beljakovine, iz beljaka: http://www.myprotein.com/sports-nutrition/egg-white-powder/10529687.html

Encime sem začel jemat, ker nisem imel perfektne prebave pa sem pač probal. No zdaj je super in razlika je očitna. Morm malo nehat s encimi da vidim če se je uredila tudi sama prebava, ker mi ni nekih tablet žret
smile-1.gif
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Probaj http://www.myprotein.com/sports-nutrition/pea-protein-isolate/10530136.html in poročaj.
smile-1.gif
Me že kar nekaj časa mika, da bi jih sprobal. Eni v komentarjih jamrajo zaradi okusa.

Drugače pa jaz nabavim ponavadi 5kg unflavored impact whey (tega, ki si prilimal link). Je pa res, da jaz nisem občutljiv glede okusa. Tako spiješ v parih sekundah pa meni sploh ni nagravžno ampak bolj nevtralno.

Aja pa boljše je, da naročaš v GBP, ker nimajo dobrega menjalnega tečaja. Po mojih izkušnjah vedno najbolj ugodno menjajo naše banke. Torej plačaš v tuji valuti in naši zamenjajo, ko trgajo z računa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Ali pa kupiš posebaj še dodatek za okus, pa si sam mešaš skup, meni so ti z omusom preveč sladki, tako da me 250g okusa, 5 ojra, drži pol leta al še več
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Darjan:
- Zajtrk: jabolko, 3 jajca, kos polnozrnatega kruha, zeleni čaj (9:00)
- Kosilo: prsa/puran/govedina, riž, kuhana zelenjava, solata (13:00)
- Malica: banana+skuta+mleko mix in malo muslijev (16:00)
- Večerja: jabolko, tuna, malenkost riža, kuhana zelenjava (21:00)

Se splača dat notri še amino whey po treningu, ki je navadno ok.18,19h, ali je že overload beljakovin? Kaj meniš?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Kolko maš to skup beljakovin? Nekje čez palec se priporoča 1g beljakovin na telesno težo v lbs, torej če maš 75kg je to cca 165g beljakovin. Eni pravijo da je dovolj že 70-120g, pomoje odvisno kdo si in kaj delaš. Kak hardcore bilder ziher rabi več, kak športnik pa ne rcimo.

Po treningu se splača beljakovine in hidrate "takoj" ko možno, da zaštartaš metabolizem (da se malo poviša stopnja inzulina, aminokislin, etc) in da bo sistem že pripravljen ko boš ruknil obrok, da lahko začne na vlko s sintezo
wink-1.gif


Jaz ravno zaradi tega ruknem shake (30g oh, 30g beljakovin), potrebe po vnosu pa rajši priskrbim iz normalne hrane.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Mam dobrih 85 kg (185 cm), sem zelo aktiven. 3x tedensko push up pull up trening (nekje 350-150 ponovitev), 3x tedensko intervalni kardio (tudi insanity), joga, vmes hodim tudi v hribe. Meso kakšnih 300g, skuta 250g, tuna 175g, jajca pa nevem kolko znesejo. Potem praviš, da ni nobene škode, če se zraven butne še kak šejk? Rabim torej nekje 200g beljakovin.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Verjetno ne, čeprav so indikacije da bi znalo več kot 200g beljakovin imeti toksične posledice, pri dolgotrajni dieti, ni pa absolutnega dokaza za to.

Meso, surovo, ima cca 22% beljakovin, torej v tvojem primeru 66g
Skuta cca 13%, torej 33g
Tuna podobno kot meso, torej 40g. Pri tuni pazi, zaradi težkih kovin ni priporočljivo pogosto uživanje. Veliko boljša izbira so sardine, pa še cenejša, edino pazi da niso v rastlinskem olju.
Jajca pa, 1 veliko jajce, 6 gramov, to so ponavadi domača jajca. To kar pa se dobi pri nas v štacunah pa so ponavadi medium al pa majhna jajčka, cca 5g beljakovin na jajco. Kolko jih rukneš pa veš sam
wink-1.gif