Inkasanti na delu - LJ obvoznica, izvoz Brdo

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ves kaj je se zanimivo, da imajo vedno eni in isti probleme s policijo, redarji itd. Se v druzbi najde kak patron, ki je ves pameten in takoj sikat, na koncu je pa jok in stok. Naredis, pokazes, odgovarjas se normalno pogovarjas in mislim, da kej hudga se ti ne more zgodit. Vedno obstaja opcija, da naletis tudi na pavijana, ampak enako je kjerkoli, v pekarni, servisu itd..
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Eni smo po 10h na cesti pa mamo že fobije na belo-modre Škode
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ves kaj je se zanimivo, da imajo vedno eni in isti probleme s policijo, redarji itd. Se v druzbi najde kak patron, ki je ves pameten in takoj sikat, na koncu je pa jok in stok. Naredis, pokazes, odgovarjas se normalno pogovarjas in mislim, da kej hudga se ti ne more zgodit. Vedno obstaja opcija, da naletis tudi na pavijana, ampak enako je kjerkoli, v pekarni, servisu itd..

ja, jaz imam probleme s policaji že od 10 leta...

zakaj?

sem se peljal v našem kraju, kot 10 let star fantič, s peciklom po pločniku od igrišča, do prijateljeve hiše. Naj omenim še, da tam gre peš 10 folka na uro, avtov pa je 100+ vsako uro. Pa sta se gospoda policaja peljala mimo, ustavila, rikverc do mene in me popisala, češ po pločniku se pa res ne vozi in da bom naslednjič dobil kazen.
bonk.gif

Starši so mi seveda rekli, naj se po pločniku vozim, pa tud če dobim kazen, in to nameravam tudi svojim otrokom povedati.

Raje plačam kazen za vožnjo po pločniku, kot pa da pokopljem otroka, ker se mora bogu za hrbtu vozit po cesti in ne po pločniku, kjer se itak noben ne sprehaja...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Opisal si en problem, ko si kršil zvcp. Kazni nisi dobil. Se strinjam, da je marsikje varneje po pločniku ampak moraš v zakup vzet da jo fašeš. In jo plačaš ter požreš. Sej pravim, krampe pa motike v roke pa tja kjer se zakon piše. Kaj zdaj, naj kapsi mižijo? Pa ne zdaj vpletat vožnje v nasprotno smer po AC sem. Ne vem zakaj v trgovini vedno plačate kruh? A ni predrag, raje pod pajsko pa gas in se nato pizdit, da ni fer da je kruh tako drag in da nič vedel, nič kriv. Sej smo videli filmček po NY z biciklom pa je tam đungla proti našim cestam pa? Očitno je marsikje podobno.

Pa še enkrat se ne strinjam z nesmiselnimi zakoni, omejitvami, ampak tak imamo zakon. Kdor krši plača, simpl, ti, jaz, sosed. Dobijo kogar dobijo, vseh ne bodo nikoli. Sicer pa kot že rečeno, s krampi v parlament, poguma mnogim tu ne manjka.
smile-1.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:

Gre za izvoz Brdo v smeri Vič proti Šiški. Po izločitvi z obvoznice dolg raven klanec dol, rezerviran samo za vozila in samo za vožnjo v eno smer. Omejitev? 40, seveda! (se mi zdi, naj me kdo popravi, če je drugače, videl sem od spodaj). Modri inkasant je bil naslonjen na Škodo in ciljal na vrh klanca.

Koga je kdo tam lahko ogrožal, mi ni jasno. Me prav zanima, če si inkastanta, ki sta tam merila, lahko izmislita kak razlog razen inkasanstva?? Za izvedbo svojega cilja sta avto zapeljala v enosmerno cesto, stala sta med obema znakoma "enosmerna cesta" in bila v bistvu popolnoma edina stvar, ki je tam ogrožala promet.

Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Se vozim tam vsak dan. Smrtno nevarno bi bilo že na vrhu klanca zavreti na 40km/h, saj bi ti takoj kdo priletel v rit (cesta se tako spusti da ni pregledno). Pa tudi če bi hotel zavreti na teh 40 km/h bi moral bremzati na polno, tako da bi skoraj skuril zavore, saj je poleg tega da moraš zavreti na kratki razdalji iz 130 na 40 tam še hud klanec.

P.S.: preden bo kdo pameten: nsreče se res dogajajo na spodnjem koncu tega dovoza, a to nima nobene zveze z merjenjem hitrosti na vrhu klanca (če bi merili spodaj bi bil seveda izplen mnogo manjši, saj tam praktično vsi zmanjšajo hitrost še pod 40 km/h). Kar sem videl nesreč tudi niso bile posledica tega da je kdo prehitro pripeljal pač pa tega da so se, po tem ko so že ustavili, nepravilno vključili na glavno cesto oziroma izsilili avto na tej cesti (ti vsaj iz smeri izpod avtoceste redno pripeljejo vsaj 20-30 kmh prehitro in tam bi morali policisti meriti hitrost)

Dajta se vidva zmenit, a je ta izhod iz avtoceste res tako nevaren in nepregleden, ali ni nobene nevarnosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
daj ti prebrat še enkrat oboje, poglej sliko, če že situacije ne poznaš, pa potem pametuj
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Saj govoriva enako: nevarno je že takoj na vrhu na polno zavirati, niti ni potrebe po tem, saj je še dovolj prostora z zmanjšanje hitrosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Saj govoriva enako: nevarno je že takoj na vrhu na polno zavirati, niti ni potrebe po tem, saj je še dovolj prostora z zmanjšanje hitrosti.

ja samo on hoče povedat, da če je nevarno, potem pa že moraš počasi peljat
aplauz.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.187
836
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Se vozim tam vsak dan. Smrtno nevarno bi bilo že na vrhu klanca zavreti na 40km/h, saj bi ti takoj kdo priletel v rit (cesta se tako spusti da ni pregledno). Pa tudi če bi hotel zavreti na teh 40 km/h bi moral bremzati na polno, tako da bi skoraj skuril zavore, saj je poleg tega da moraš zavreti na kratki razdalji iz 130 na 40 tam še hud klanec. Nesreče tam ni bilo še nobene (bo pa verjetno zdaj, če bodo ljudje začeli tako močno zavirati), najbližji vrtec in šola sta kilometre stran, prav tako ni nikjer blizu nobenih hiš, priključkov na cesto itd..
mogoče je pa to razlog za takšno omejitev. lahko se na cesti nabere kolona od križišča, ali kaj leži na cesti, nekateri bi pa 100+ prileteli po klancu dol. omejitve se ne postavljajo samo na ovinkih, ampak povsod tam, kjer je zmanjšana preglednost naprej
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Sej ni point omejitev, ampak inkasanstvo na izvozu.... policaja bi se mirno lahko postavila z avtom zgoraj, na začetek izvoza, pa bi vsakdo pogledal, kolko je omejitev in se tolko tudi peljal.

Ko bo država (beri: parlament in prometni "strokovnjaki" in strokovnjaki) dala tudi kaj na preventivo, bo prišlo do resnih sprememb, prej ne. Dokler so cone "30" označene z malimi kvadratnimi znakci, v LJ pogosto tako, da se znakce komaj vidi, bodo otroc in bakice v nevarnosti, rdeči inkasanti bodo pa zlahka kasirali. Preventiva bi bile tudi cestne označbe vsakih 100m, pa še kaj se najde, ne pa samo znakec, potem kilometer nič, pa na koncu še en prečrtan znakec.
Žlender se lahko z glavo zapiči slonu v rit, dokler ne bo dosegel, da se naredi kaj na tem.

Ah, pa sem spet zašel off-topic.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.187
836
113
pa je kje tam prostor za avto, ali bi se potem odprla nova tema, na kakih nevarnih odsekih policaji parkirajo avtomobile?
o drugem odstavku pa ni kaj reči. od kar je celotna zelena jama v LJ označena kot cona 30, jaz nastavim na tempomatu 36km/h in delam zastoje po tovarniški
smile-1.gif
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
daj ti prebrat še enkrat oboje, poglej sliko, če že situacije ne poznaš, pa potem pametuj
Sem še enkrat prebral, pa mi še zmeraj ni jasno. En napiše, da tam ko merijo, ni nobene nevarnosti. Drugi pa da je smrtno nevarno, če tam kdo vozi 40 km/h. Kaj bi šele bilo potm, če bi se tam pojavila kaka stoječa ovira.