Inkasanti na delu - LJ obvoznica, izvoz Brdo

sad

Guru
24. avg 2007
20.911
9.576
113
Looool, ne me basat. Bedaki.

SIcer pa predlagam naslednje: slikat in poslat kot uradno pritožbo z opisom, kako predstavljata nevarnost. Včasih uspe, včasih ne
evil.gif
. Če že oni igrajo na ziher si pa lahko jaz še eno rusko ruleto privoščim, hehe.
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.471
116
63
A lahko kdo slika ta znak ? 40 je ponavadi v gostem naselju, 99% ni tega znaka tam, mogoce 60, bolj verjetno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
A lahko kdo slika ta znak ? 40 je ponavadi v gostem naselju, 99% ni tega znaka tam, mogoce 60, bolj verjetno.

confused-1.gif


na skoraj vsakem izvozu iz AC imaš omejitev 40...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ravno danes izvoz Ljubljana - Zahod. Pripeljem 120, smernik dol, zagledam znak 40, se spomnim tele teme..

.. no, malo je manjkalo, da nisem dobil enega v rit. Ta izvoz tako lepo zavije in je orenk nepregleden..pri 40 na uro pa traja in traja ...


LP,
PIC
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Sem danes pogledal in je omejitev tam najprej 60 in potem 50. Če pa je bilo kdaj drugače pa ne vem. Tako da se da pripeljati po omejitvi, vseeno pa bi policaji lahko merili kjer drugje, kjer je bolj potrebno.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
.......zagledam znak 40, se spomnim tele teme..

.. no, malo je manjkalo, da nisem dobil enega v rit.
Joj, škoda da se ni noben tebi v rit zabil. Taki, ki ne spoštujejo varnostno razdaljo si res zaslužijo kazen, pa še država bi fajn zaslužila.
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Danes peljal mimo, najprej je znak 60....lahko pa, da je naprej dol po klancu še en znak 40, ki se ga ne vidi če se pelješ mimo po zahodni obvoznici.......
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Še v vednost in seveda pazljivost:
Seznam stacionarnih radarjev (samodejna merilna naprava za nadzor prometa, ki prekrške slikovno dokumentira), na naslednjih lokacijah:

Jamova 46 (omejitev 40 km/h),

Hradeckega 33 (omejitev 50 km/h),

Trnovski pristan 10 (omejitev 30 km/h),

Jarška cesta 55 (omejitev 30 km/h),

Zaloška 195 (omejitev 50 km/h),

Avšičeva 30a (omejitev 40 km/h),

Brnčičeva 39(omejitev 50 km/h),

Jurčkova 148 (omejitev 50 km/h)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
to so kvečjemu lokacije, kamor postavljajo roomsterja, stacionarni radar je nekaj povsem drugega
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Vzamejo ti vse šolanje tako da začneš čisto od dna. Osnovna šola namreč ni predpogoj za vpis v avtošolo, Je pa osnova in srednja šola predpogoj za medicinsko fakulteto.

Ne vzamejo ti šolanja, vzamejo ti dovoljenje za vožnjo, razčisti si ta dva pojma. Ti morda še vedno znaš vozit, samo dovoljenja za vožnjo nimaš več. Tako kot zdravnik ali pa odvetnik, da ne bomo smo o zdravnikih, ki su mu odvzeli licenco najbrž še vedno zna opravljati svoj poklic, samo dovoljenja za to nima več.

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Še noben kirurg ni izugubil licence zato, ker se je primajal do operacijske mize. Pa tudi odvzem licence ni odvzem šolanja, za ponovno pridobitev ni potrebno nazaj v osnovno šolo, tako kot šoferju v avtošolo.

Izpit izgubiš še preden si kaj škode povzročil, ampak samo kaj če bi.....
Pri zdravnikih je pa takole :
http://www.delo.si/novice/kron...vniku-umrl.html

Pa je bil oz je pri nas kakšen kirurg, ki se ga je pred službo tako napil, da se je primajal do pacienta in je namesto da bi letel obdržal službo? In če ga, tako nasekanega, nebi nihče ustavil in bi ta nadaljeval s operacijo misliš da tudi, če ne bi mrtvo pijan naredil nobene napake, povzročil nikakeršne škode, da bi lahko nadaljeval s služb, ali bi letel, kljub temu, da škoda ni bila povzročena?

In ja, izgub licence je ista stvar kot izguba dovoljenja za vožnjo. Namučil si se, da si nekaj pridobil, si imel, si pošteno zajebal in ti je bilo dovoljenje odvzeto. Kaj moraš storiti za pridobitev licence nazaj tukaj niti ni pomembno, saj so pogoji različni.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.091
1.017
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Pri zdravnikih je pa takole :
http://www.delo.si/novice/kron...vniku-umrl.html
Ja, tudi bratranec od nečaka moje žene je bil pri zdravniku, ko je stopil ven pa je umrl.
Povozil ga je avto.

Enako v tem primeru:
ali je izkrvavel? Ni, je bila rana dobro povita.
ali je umrl zaradi sepse? Ne, ker te ne pobere v nekaj urah.
ali ga je kap? Čisto možno, ampak to nima veze z oskrbo rane. Šok za telo je bil pač prevelik in ni zdržal.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
A jaja Moongoose argumenti da te kap.

Če izgubiš izpit ti vzamejo šolanje poleg dokumenta in če ga hočeš nazaj ne samo, da moraš ponovit šolanje ampka moraš še na dodatno šolanje kajne? Če se ne motim je nekaj o neustreznosti tega povedalo tudi ustavno sodišče.

"država" bi lahko čisto enostavno določila, da nekdo, ki je vozil pod prevelikim vplivom pač ne sem vozit recimo 2 leti ali 6 mesecev in da mora v šolo varne vožnje. Pa ni te rešitve, ker je že bila pa jo niso bili sposobni izvajati, ker sistem ne deluje najbolje.

Sicer pa a ni zanimivo vprašanje: Nekdo, ki je vozil pod prevelikim vplivom alkota mora ponovno opravljati izpit in še kaj zraven drugi ki pa brez vpliva v 6 mesecih povzroči 3-4 nesreče pa ne?
PA ne ne podpiram vožnje pod vplivom alkota ali česar drugega.

Zanimivo je tudi, da imamo rigorozno kazen če ne daš "žmigavca" in ostale nore visoke kazni in vse jih opravičujejo, da želijo "počistiti" dirkače in pijance!!!
Če bi bila resničen namen samo to bi popravili samo te določbe pa jh niso.

Nisem strokovanjak ampka imam občutek, da imamo take ker, sistem kaznovanja in vzgoje(predvsem vzgoje) ne deluje ravno dobro zakon pa pišejo že 20let eni in isti ljudje, ki samo dodajo cifre.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
korekten policist v sloveniji je redkost
Možno, sam sm bil učer na PPP Grič in vam povem da sta bila policista
zmaga.gif

Po podani izjavi smo se še "privat" pomenl in lahko sam rečemn "Policista na mestu" realna in poštena
zmaga.gif


LP,S
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Ma pri Policiji in Policajih je tako kot povsod drugod. Toliko in toliko normalnih, toliko in toliko bebcev in toliko in toliko ljudi, ki dobijo moč zato da jo izkoriščajo za kaj drugega.

Problem je samo, da zaradi pooblastil in narave dela pridejo bebci in "oblastneži" bolj do izraza, drugače pa so to čisto običajno ljudje! Služba pač!
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Večina s kateirmi sem imel jaz opravka je bila tudi poštenih in "na mestu". Res pa je da nisem imel nevekakšnih prekrškov in da po naravi nisem konflikten človek. In tudi vse kazni (no, dosedaj ene 2 do 3) sem brez problema plačal, saj sem sam vedel da sem ravnal narobe. Vseeno pa se mi zdi da se je v zadnjem času, ko je država in predvsem občine v krizi z denarjem, začelo pojavljati inkasantsko razmišljanje.

Sem vsekakor sobi merjenje hitrosti na Brdnikovi, pa tole na izvozu iz avtoceste, pa ustavljanje zaradi z pol kolesa prevožene polne črte na izvozu lj-vič, pa ustavljanje zaradi sekanja ovinkov na lokalni cesti proti Borovnici, pa ustavljanje pred cestninskimi postjami itd...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ker si ravno prvi pogumni...

Ja koga pa boste vi razfukal, prefukal itd.? Koga racunalniski molji? Vecja sranja se dogajajo pa niso se nikogar v krsti odpeljal. Kaj je zdej kriv en policajcek za vase probleme? On dobi navodila in cao. Omejitev je kolikor je in pika. Ocitno jih zelo malo izuci. Vozis kakor vozis, posledice nosis sam. Smiselno al ne je debata za kje drugje. Ne vem zakaj ne dvigne vil in krampov in v parlament, v lasko, v istrabenz itd. Zato ker smo papki, edino da se nekateri tega zavedajo, drugi se pa kurcijo po forumih in iscejo izgovore kaj vse je nevarno in kaj bi bilo fajn pa kaj ne.

Ce te dobijo te dobijo, placas in cao. Ce si pa vecni pacient ti pa itak ni pomoci. Vrni papir in avto pa cao.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Res je, mi je pa ostal v spominu en mulo iz PP Polje k me je ustavu tm pred nekimi 4 leti in me hebu v glavo ob 1h zjutri pa pregledoval vso opremo in mi napisu na koncu kazn za nepopolno opremo (stara Prva Pomoč) 128€
bonk.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ker si ravno prvi pogumni...

Ja koga pa boste vi razfukal, prefukal itd.? Koga racunalniski molji? Vecja sranja se dogajajo pa niso se nikogar v krsti odpeljal. Kaj je zdej kriv en policajcek za vase probleme? On dobi navodila in cao. Omejitev je kolikor je in pika. Ocitno jih zelo malo izuci. Vozis kakor vozis, posledice nosis sam. Smiselno al ne je debata za kje drugje. Ne vem zakaj ne dvigne vil in krampov in v parlament, v lasko, v istrabenz itd. Zato ker smo papki, edino da se nekateri tega zavedajo, drugi se pa kurcijo po forumih in iscejo izgovore kaj vse je nevarno in kaj bi bilo fajn pa kaj ne.

Ce te dobijo te dobijo, placas in cao. Ce si pa vecni pacient ti pa itak ni pomoci. Vrni papir in avto pa cao.

Hehe, se strinjam ja
smile-1.gif
.

Najvecje driske tle pametujejo, kako se jim bo "utrgalo", pa ja de.

Jaz se tudi vsak dan vozim po LJ, pa ko bom fasal kazen, jo bom zaradi tega, ker pač ne bom pozoren ali je omejitev 40 ali 50 ali 60.

Upam sicer, da se mi ne bo zgodilo, ampak verjetnost seveda obstaja. Jebiga.

LP,
PIC
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ker si ravno prvi pogumni...

Ja koga pa boste vi razfukal, prefukal itd.? Koga racunalniski molji? Vecja sranja se dogajajo pa niso se nikogar v krsti odpeljal. Kaj je zdej kriv en policajcek za vase probleme? On dobi navodila in cao. Omejitev je kolikor je in pika. Ocitno jih zelo malo izuci. Vozis kakor vozis, posledice nosis sam. Smiselno al ne je debata za kje drugje. Ne vem zakaj ne dvigne vil in krampov in v parlament, v lasko, v istrabenz itd. Zato ker smo papki, edino da se nekateri tega zavedajo, drugi se pa kurcijo po forumih in iscejo izgovore kaj vse je nevarno in kaj bi bilo fajn pa kaj ne.

Ce te dobijo te dobijo, placas in cao. Ce si pa vecni pacient ti pa itak ni pomoci. Vrni papir in avto pa cao.

ne tega preveč naglas govorit

jaz sem enkrat rekel:"glej, policajčki" ko se je marica mimo peljala, pa mi je hotel psa za vrat spustit in 480€ kazni napisat
hysterical-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Tocno tako. Placas in cao. Toliko prehitro, da mi vzamejo izpit me bodo pa tezko dobil. Za 10, 20 bomo pac ugriznili in je. Nimas kej, se zgodi.